Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán (Jakub Prachař) so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou (Dominika Morávková), a mladším bratom Adamom (Jan Nedbal). V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček (Ondřej Sokol), ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina (Leona Skleničková) láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš (David Švehlík) a aké je jeho najväčšie tajomstvo? (TV JOJ)

PoprockCZ

Pohádka mě mile překvapila. Potěšil mě svěží nápad s postavou vědce badatele, který se snaží vše logicky vysvětlit a tím tvoří v pohádkovém světě různé komické situace. Je pravda, že celý film je trochu vážnější, ale to mi vůbec nevadí. Pohádka přeci nemusí být vždy dětinsky jednoduchá a usměvavá. Vizuální stránka je moc pěkná, s televizně točeným Tajemstvím staré bambitky 2 se to vůbec nedá srovnávat. Vysoká sledovanost, přes 3 mil. diváků u televizí, je také zajímavým ukazatelem povedenosti. Zkrátka výsledek mě potěšil - o to víc, že jsem se na natáčení i sama částečně podílela. ()

Kreptry

Peter Bebjak už svým odvážným Martinem ukázal, že zvládne natočit hezkou pohádku. A povedlo se mu to i teď. David Švehlík jako Krakonoš byl úžasný, Ondřej Sokol jako vědec/spisovatel mile vtipný. Jan Nedbal a Leona Skleničková se k sobě hodili a byli opravdu hezkým párem. A k tomu všemu ještě krásná výprava, dobrý scénář, pěkné kostýmy a povedená hudba. Jsem nadmíru spokojená. ()

sikky

Inu, mezi nejlepší pohádky se to nezařadí, ale v bídě posledních let je to jeden z těch slušných, má to děj, cca logiku, vtip, obsazení i výpravu. ()

Basniknoci

Když jsem jí viděla poprvé byla jsem nadšená, měla jsem obavy, že to bude další laciná parodie na Krakonoše, ale vyrazilo mi to dech. V ivysílání jsem jí viděla nejméně dvacetkrát. Baví mě ta příroda, čistota záběrů. Jakub Prachař i Ondřej Sokol svou roli hráli opravdu věrohodně. Jan Nedbal mě s dobrosrdečnou Leonou Skleničkovou jako pár bavili. Pro Krakonoše alias Davida Švehlíka mám výraz největšího obdivu. Role Krakonoše byla sama o sobě záludná, laťka zde byla vysoko, nicméně zahrál ho na víc než na výbornou. Zkráceně: Obsazení vynikající, zahráno výborně, scénář a námět též výborný a režie skvělá. Příroda okouzlující jako vždy. Pro tuto pohádku je pro mě i pět hvězdiček málo.  Tleskám. ()

Jimmy.y

Chyběla mi klasická zápletka s Trauntbergem, hlášky Anče, Kubo Hajnej.... Na druhou stranu název filmu mi dal odpověď na Krakonošovo tajemství :) Švehlík zahrál velmi důstojně a pokorně svou roli ()

aragonit

Podle mě, jedna z těch lepších, nových pohádek, na kterou se dá dívat a místy mne i pobavila, pěkná, vyvážená úroveň, omlouvá anachronismy a jiné nedostatky, jako je neoriginalita.... ()

dalia

Velmi pěkný film, sympatičtí herci a opět trochu jiné zpracování motivu Krakonoše. Příjemná pohádka bez pitvoření a přehrávání. ()

Sylviiik

Půvabná pohádka, která si na nic nehrála. Prostě a elegantně natočená, krásná příroda, hlavní hrdinka hezká a příjemná, Prachař jako vždy v negativní roli, které mu sedí, Švehlík jako fešák Krakonoš, Sokol perlil.. 🙂 Moc hezky se na to koukalo a poučení na závěr, které by každá správná pohádka měla mít, tu také nechybělo. Konečně zase jednou natočeno něco, co stálo za shlédnutí. Tleskám! ()

Calabria

Zase trochu jiný typ pohádky a taky byla super, jsme zkrátka mistři pohádek a jenom se v nich lepšíme. Je zvláštní jak filmy máme často dno bez velkých nápadů a pohádky vypadají kamerově, herečky i zvukově a vším vlastně docela sexy a jde jen o nějakou diváckou chuť děje. jediný co mě tam vlastně vadilo byla myš ta tam být nemusela - vypadala uměle. ()

Cael

Neškodilo by, kdyby si autoři nastudovali něco o 19. století, Krkonoších i pověstech o Krakonośovi... Krásná je pohàdka Krakonoś a lyžníci, tohle je trochu kýčový paskvil... ()

Tomas129

No konečně pořádná česká pohádka po X letech! Žádný trapný humor, nesmyslný děj či rozhodnutí. Vzdání pocty našemu Krakonošovi! Velmi pěkně zpracováno. Ano, na Hollywood s CGI nemáme, ale na naše poměry velmi pěkné! Druhý díl bych klidně uvítal.  Příběh Krakonoše měl hloubku, žádná hovadina. Opravdu pěkné :) Ps. K negativním komentářům - přijde mi, že se sem dostal hloupý plevel, který na sebe akorát potřebuje upozornit. Smutné. Když bude hodnocení nízké, záměrně zvýším na 5 hvězd. ()