Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán (Jakub Prachař) so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou (Dominika Morávková), a mladším bratom Adamom (Jan Nedbal). V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček (Ondřej Sokol), ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina (Leona Skleničková) láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš (David Švehlík) a aké je jeho najväčšie tajomstvo? (TV JOJ)

DiDu

Asi tak prvních 10 minut filmu jsem byla naprosto zmatená, ale nechala jsem to být, snad to nějak vydržím. Sledovala jsem totiž s vnučkou v rámci "jedné velké pohádky o vikendu". S nástupem Adama mě to začalo bavit a pak jsem to lehce přehodnotila z pohádky na jakýsi fantasy film pro děti. Shledala jsem zábavnými různé originální prvky jako například že Krakonoš byl původně člověk nebo že Štěpán zůstal krkavcem. Postava národopisce superzábavná a ta jejich cesta za záchranou Lidušky super schematická. Z pohledu ženy 50+ jsem jen těžce akceptovala uvěznění dívky kladnou postavou, v pohádce. Naštěstí dítě s tím problém nemělo: "Krakonoš prostě nechtěl být pořád sám, babičko." ()

Tomgunses

Velmi hezká pohádka, podstatně vyčnívající z temnoty pohádkové tvorby posledních let. Vypadá to, že Bebjak prostě na to má. Všichni herci skvělí, neotřelý příběh úplně v pohodě. 76 % Bavilo mne to. ()

ArdeliaLortz

**** proto, že takhle jinou pohádku jsem dlouho neviděla. Je krásná, tajemná - stejně jako hory. Možná jsem takovou pohádku vlastně nikdy neviděla. Letos (2023) jsem jí viděla poprvé a určitě ne naposledy. Jedna z mála "nových" pohádek, která se mi opravdu moc líbí. I herecké obsazení je velmi sympatické. Líbí se mi, že není uječená, zbytečně střeštěná a rádoby vtipná. ()

Evan7

Toto by som nazval skôr romantickým fantazijným filmom ako rozprávkou, keďže to malo miestami depresívny, pomalý a ponurý dej a len pár čarov. Krakonoš bol niečo medzi obyčajným človekom a kúzelnou postavou. Nedokázalo ma to udržať v napätí. ()