Metóda Markovič: Hojer

• Česko Metoda Markovič: Hojer (viac)
Česko, 2024, 5 h 47 min (Minutáž: 57–62 min)

Réžia:

Pavel Soukup

Scenár:

Jaroslav Hruška

Kamera:

Ondřej Belica

Hudba:

Jan Richter

Petr Lněnička, Petr Uhlík, Sarah Haváčová, Václav Neužil ml., Adam Mišík, David Prachař, Michal Isteník, Vojtěch Kotek, Dano Heriban, Petr Reif (viac)

Haros69

Minisérie o vrahovi z doby, kterou si nepamatuji, ale vykreslena, zpracována a natočena je moc pěkně a věřím, že i věrně. Kriminalisté pátrají po člověku, který zabil ženu a nebo jich zabil víc ba možná dokonce několik? Petr Uhlík ztvárnil postavu Hojera tak excelentně a neuvěřitelně dobře, že trochu přemýšlím, zda on není ten skutečný vrah. Adama Mišíka nemusím vlastně nikde, ale tentokrát mi vyjímečně z nějakého důvodu nevadil a dobře doplňoval hlavní partu, která byla obsazena skvěle. ()

Bohdy67

Moc často se mi nestává že bych si v průběhu seriálu řekl že se těším na další série, ale tady v to doufám. Samozřejmě že už ne o Ládíkovi, ale když se trochu změní osobnostní linka vztahu a vezmeme tu kriminální část, tak je tu spoustu materiálu a předloh. Nějaký ten balast se k tomu věřím dá vymyslet.  Například případ Václava Mrázka by byl zajímavý. Určitě tohle je někde jinde než perly typu Kájínek nebo Roubal ( a to Hynka Čermáka mam fakt rád). Dobrý výběr herců, hlavně Neužil u kterého si po Zátopkovi říkám že zahraje snad všechno a geniálně dementním Uhlíkovi v hlavní roli... Prostě velmi zajímavé krimi, z velmi zajímavé doby o velmi zajímavém vztahu dvou protikladných lidí. 92% ()

Metuje

90 %? To asi určitě ne. Queens Gambitu, Homelandu ani BCS to nesahá ani po kotníky. Argumentace, že "na Čechy je to dobrý" je sice hezká, ale dost smutná. Těžko říct, jestli to bylo ekonomické nebo kreativní rozhodnutí, ale vyrobit 6 dílů byla podle mě chyba. Kdyby měl seriál pouze 1., 2. a poslední díl, byl by minimálně o hvězdičku lepší. Zřejmě jsem v menšině, ale naprosto jsem se dokázal vžít do mjr. Markoviče a jeho pochopení pro pachatele. Oceňuju symbolické uznání p. Markoviče a jeho (bohužel na tu dobu asi doopravdy revolučních) metod práce s pacienty/pachateli. Děsivější, než ústřední dvojice pachatelů pro mě byly jednotlivé minipříběhy, ale možná ještě víc neschopní a v Praze i naprosto debilní majorovi kolegové, především "Mladej". ()

Hadush

Jsem zastance trestu smrti. Nesnasim Misika a Kotka snesu jen v nejnutnejsim pripade. Presto sem posledni dil obrecela a klobouk dolu - skvele natoceny, skvele zahrany, kamera vyborna👍 ()

jauahaoas

Klobouček dolů. Všichni herci, a to i ti, co mě běžně nesedí, odvedli, díky režii, scénáři i tvůrcům, špičkovou filmařinu, která musí jít perfektně nadabovaná do světa. Udělejte si to jak chcete, ale to je šance, jak upozornit svět, že i takové téma se může zrodit v ČR a SR. ()

Jarcaho

Skvělý seriál a excelentní Petr Uhlík v roli vraha. (Heč, pochází z mého rodného města!) Petrovi dávám pět hvězdiček. ()

kamil.ice

Jeden z nejlepsich krimi serialu, co jsem kdy videl! Vyborne zahrano a natoceno. Doporucuji vsem, kdo ma rad krimi podle skutecnych udalosti. Urcite se podivam jeste jednou… ()

luccyper

Totální topka, od začátku do konce. Skvělý Petr Uhlík, kterému zdatně konkuruje Petr Lněnička. Adam Mišík trošku navíc, ale ani to mě nedonutí strhnout hvězdičku. Jako celek je to brilantní počin, ke kterému se ještě někdy znovu vrátím. Za plnejch 5* ()

TKommander

Výborně zpracovaný seriál, ale musím se pozastavit nad jedním faktem. Více než polovina nově odsouzených vrahů či masových (davových) vrahů uvádí jako motivaci jejich vlastní zviditelnění, často dokonce jmenují své vzory (např. Ramireze). Právě proto mé hodnocení zůstává u 4* a nepřeji si druhou řadu. Jistě by byla výborně zpracovaná, Pavel Soukup nám po annaismissing přináší další výborný počin naší doby, taktéž chápu vztah Jaroslava Hrušky k událostem okolo Hojera, ale stejně tak, jako nechutná reportáž pořadu Reportéři ČT, i pokračování by mohlo přinášet některé nepříznivé okolnosti spojené se zařazováním takových lidí do mediálního prostoru. ()

Midu

Patrně nejlepší reklama na cigarety, jakou kdo kdy natočil ..! Je to ... POŠMAK! Herecké výkony přesvědčivé, výborně zrežirováno! Podle mě ... nejlepší dílo za posledních 5 let! ()

Tana1503

Tak tento seriál sa fakt podaril. Má emócie ( človek je zhrozený a o 20 minút má pod nosom úsmev), napätie, celý čas ma držal v napätí, herci obsadení bravúrne, chémia medzi hercami stvárňujúcími Markoviča a Hojera fantastická, čo podľa mňa hrá hlavné plus, kamera výborná. Uhlíka som predtým nepoznala, ale po tomto jeho bravúrnom výkone môžem povedať že zatiaľ najlepšie stvárnenie vraha v českom seriáli, výborne podané emócie človek mu všetko žerie. Po vetách: „Jestli si začneme myslet, že si někdo smrt zaslouží a někdo ne, tak jakej je pak rozdíl medzi náma a těma, co se snažime chytit?" som musela seriál stopnúť a pár krát tieto vety pustiť znova aby som zistila či sa stotožňujem. A to sa mi na ňom páči, ukazuje iný pohľad vyšetrovateľa, na vyšetrovanie a podozrivých. Seriál vrelo odporúčam. ()

ShayM

Vynikající seriál. Vynikající Lněnička s Uhlíkem. Perfektně zpracované, šest skvělých dílů, nebudu se rozepisovat, byla by to jen pochvala za pochvalou. Uhlík předváděl fantastický výkon, Lněnička ohromný sympaťák a skvělý herec, Neužil výborně sekundoval. Všech šest dílů by si zasloužilo 100 %, kdyby mně tam nevadili nesympatičtí Mišík, Prachař a Skamene. Přesto super podívaná. ()

KarlN

Pro mě prostě nepřichází v úvahu jiné hodnocení, než max. Ať už jde o zpracování a převedení skutečnosti do scénáře i konečné seriálové podoby celého případu, vykreslení postav, situací, vizuální stránku, či podání excelentních hereckých výkonů (Petr Uhlík mi naprosto sebral dech)...nelze než jen tleskat. Pro mě etalon krimi seriálové i filmové přehlídky poslední doby. Ještě dlouho po shlédnutí poslední epizody jsem seděl se sanicí dole a přemýšlel o věcech, o kterých jsem myslel, že mám jasno. Jako dobrá kniha, klade seriál spoustu otázek a to se povede málokdy. ()

Filumena

Skvělé, to platí pro režii, herce, hudbu, dobové kostýmy a interiéry. Výkony všech herců jsou nezapomenutelné. Seriál dokazuje že i bez honiček, střílení a drastických záběrů plných krve lze vytvořit něco co pozorujeme s úděsem. Kdyby byl český Oskar tak jednoznačně pro Petra Uhlíka, ale Lněnička, Kotek a Heriban jsou těsně v závěsu. ()

hakan19

Skvelé po všetkých stránkach. K vsetkým chválam na herecké výkony treba určite pridať aj Dana Heribana (v jeho bohužiaľ poslednej role) a Michala Isteníka. ()

Petbrab

Velmi povedené. Skvěle vystihnutá komunistická šeď kanceláří. Uhlík v roli Hojera jednoznačně Český lev. Těším se na druhou řadu, která má být o spartakiádním vrahovi. Jediné mínus, že do každého dílu krátce nacpali jiný příběh. ()