Farba noci

Keď sa u nepodarí zabrániť svojmu pacientovi v samovražde, vzdáva sa psychológ Bill Capa (Bruce Willis) svojej praxe. Len čo navštívi kolegu, kamaráta z výšky, je tento zavraždený a hlavné podozrenie padá na členov skupiny Billovych psychicky labilných klientov. Psychológ urobí osudovú chybu, keď sa zamiluje do jedného z nich, krehkej Rose (Jane March). (POMO)

dyfur

......veľmi dobrý thriller - nie niečo extra super-ale nadpriemer iste...B.W. taká typická úloha pre neho - štandartne zahraná.....  J.M. tiež bola dobre vybraná pre to čo hrala....napriek uvedenému i na tú dobu ozaj odvážne erotické scény - B.W. a jeho plávajúci "plaváček", J.M. s jej nakrátko ostrihanou "aničkou"....až mi to prišlo úplne zbytočne vzhľadom na dej a jeho vývoj-logiku....asi to chcelo prekonať v erotike film Základný inštinkt ....ale menej je niekedy viac...... film extra nezarobil - čo mňa dosť prekvapilo... ()

cinema_cz

Tvůrci Barvy noci poskytují divákovi napětí ze spletitého, několikrát převráceného příběhu a vysílajího s potěšením po falešných stopách. Nešetří krví, překvapením a sladce zmrzlinovými půvaby Jane March, která i oblečená vypadá nahá jako klika od sirotčince. Uvěřit znavenému Bruci Willisovi, že hraje psychiatra, vyžaduje ovšem ještě větší dávku fantazie, než představa Rose v bytelném flaušáku. Psychiatři se při filmu budou bavit možná ještě lépe než mnozí protřelí filmoví diváci, kteří každou režisérovu snahu o zmatení stop nemohou okomentovat ničím jiným, než znechuceným odfrknutím. Alena Prokopová ()

tron

Šesť blbcov a jeden Bruce Willis sedia v miestnosti, dve hodiny prenášajú bláboly, tvária sa záhadne a má to byť ako od Hitchcocka. Ruka v ruke s otrasným scenárom kráča mdlá réžia, úžasne prehajdákané herecké obsadenie (Blades, Henriksen, La Salle z Pohotovosti, Brad Dourif) a zlyhal i sex; žiadny sympatický škandál a lá rafinovaný ZÁKLADNÝ INŠTINKT sa nekoná (odporúčam len nevystrihnutý penis Brucea Willisa v bazéne). Smutnú korunku tomuto hlúpemu prasiatku nasadí tragikomicky kvázi šokujúca záverečná pointa. Režisér bol potrestaný tým, že nakoniec vo finálnom zostrihu nechal Willisovu chloubu a odvtedy nenatočil jediný film. Verhoevenov zvrhlý trhák odštartoval hollywoodsku vlnu erotických trilerov, ale prakticky žiadny z nich sa nevyrovnal blbnutiu Michaela Douglasa a Sharon Stone. ()

honajz

Vystříhat z toho všechny erotické scény, vatu v podobě popojíždění po LA, zbytečné linie, zkrátit tak na 80 minut, je to velmi slušný thriller, dobře vymyšlený (i když trochu za vlasy přitažený). Velkou roli na tom má kamera a výprava filmu, i některé herecké výkony. A štve mne, že osud pondělní skupinky nebyl dokončen, vše zůstalo viset v luftě. Jinak Jane March mi tak nějak eroticky přitažlivá nepřišla, i když hrála jednu chvíli lolitku, fakt nevím proč. Jo, a taky by mě zajímalo, jak při tom provozu zvládala být chvílemi třeba na dvou místech současně? ()

lennyd

Dr. Bill Capa (Bruce Willis) je uznávaný psychiatr, který má tu smůlu, že se mu jedna z pacientek zabije přímo v jeho ordinaci (resp. skokem z okna z jeho ordinace). Chce si dát na chvilku oraz, tak vyrazí za svým kámošem ze studií, také psychiatrem, Dr. Bobem Moorem (Scott Bakula). Ten je ale brzy po Billově příjezdu do města zavražděn, a Billovi tak nějak spadne do klína jeho poslední skupina pacientů - a že to jsou kousky. Navíc právě někdo z této skupiny je podezřelý z vraždy svého psychiatra, a je na Billovi, aby jej odhalil dříve, než se stane podezřelým on, nebo také skončí pod kudlou zákeřného vraha ...Samotný námět mi přišel velmi zdařilý, zvlášť jednotliví pacienti byli dokonale "sladěni", ale jako celek mě film nijak moc neuchvátil. Zvlášť úplný závěr mi přišel úplně mimo, i když se tak nějak podobný vývoj dal čekat. Co se ale autorům povedlo jsou erotické scény, zvlášť ta podvodní je dokonalá (jak tu kdosi už psal, měli ji natáhnout na půlku filmu a celkové hodnocení by bylo stokrát lepší). Jane March to tu vyloženě sekne, zvlášť ve výše zmíněné scéně, a Bruce Willis byl tenkrát taky ještě švihák :) ()

• Časopis MAXIM označil sexuálne scény vo filme za najlepšie sexuálne scény vo filmovej histórii. (m.a.t.o.)
  • Ve scéně, kdy spolu jdou Bill (Bruce Willis) a Rose (Jane March) poprvé na kávu a odchází z restaurace, líbají se při čekání na taxi. Bill poté sundá Rose ramínko šatů a sahá ji na ňadra. Hned po střihu má však Rose ramínka na svém místě. (Pepy)
  • Režisér Richard Rush chcel do hlavnej ženskej úlohy neznámu mladú herečku, ale Disney trvalo na Jane March (Rose) po medzinárodnom úspechu filmu Milenec (1992). Rush súhlasil s najatím Marchovej hneď po jej kamerových skúškach. (m.a.t.o.)