Čo s tým má láska?

• Česko Láska podle plánu (viac)

Hlavná hrdinka Zoe (Lily James) žije v Londýne, živí sa natáčaním filmov a rieši rovnaký problém ako väčšina z nás: Ako nájsť v dnešnom svete trvalú lásku? Tinder jej zatiaľ nepriniesol nič iné než množstvo trapasov, niekoľko nepodarených rande a celý zástup tých nepravých. Jej svojrázna a sarkastická mama v podaní skvelej Emmy Thompsonovej by už svoju dcéru rada najradšej videla pod čepcom, Zoe však všetky matkine pokusy o dohadzovanie „milých“ a „dobrých“ kandidátov na budúceho zaťa jednoznačne bojkotuje. Zoein kamarát z detstva Kazim (Shazad Latif) to skúša inak. Po viacerých neúspešných vzťahoch sa rozhodne nasledovať príklad svojich rodičov a zvolí si cestu tradičného, vopred dohodnutého manželstva. So svojou nastávajúcou, ktorú mu vybrali rodičia, sa má tvárou v tvár stretnúť až na samotnej svadbe. Bude to láska na prvý skype...? (Bontonfilm SK)

silentname

V princípe je "What's Love Got to Do with It?" ďalšou pohodovou britskou romantickou komédiou, ktorá vám svojimi momentkami vyčaruje úsmev na tvári. Nedá sa povedať, že je to nejako vysoko inteligentné, alebo, že by to búralo štandardy romantických komédií, no rozhodne to za to jedno pozretie stálo. Je tu niekoľko skvelých momentov, ktoré ma fakt pobavili a mnoho z toho plynie hlavne vďaka skvelej Lily James, ktorá do toho filmu dala snáď celé svoje srdce. Jej postava ma bavila, mala skutočne dobré hlášky a okrem toho svoje vlastné príbehové úpravy starých známych rozprávok. Najviac ma asi pobavila tá o Popoluške, nakoľko sama jednu mala možnosť hrať. No film sa nebráni ani citlivejším témam a zvláda asi všetko čo je potrebné zvládnuť schopne. Nie je to nudné, nie je to únavné a hoci sa počas filmu dočkáme veľkého množstva starých známych klišé, ktoré poznáme tak práve zmysel pre humor, ktorý film má ho zachraňuje a dáva mu svoj skvelý šarm. Dajte mu šancu. Najmä ak máte radi romantické komédie. Môžete byť prekvapený zo solídneho kúsku. Hodnotenie: B+ ()

Pajky3

Úplně obyčejná romantika, která je nejspíš nejzajímavější tím, že divákovi trochu představí jinou (Pakistánskou) kulturu. Že spolu hlavní dvojice skončí je jasné od prvního okamžiku, kdy se spolu objeví na obrazovce. Lily James je sympatická a dobře se na ní kouká, což vyvažuje fakt, že Emma Thompson je v roli její matky, neskutečně otravná. Po všech stránkách průměr, nic víc, nic míň. ()

Stanislaus

Kapurův snímek nesází vyloženě na neotřelý námět jako spíše na autenticky napsané a sympaticky zahrané postavy, jimž láska ne úplně vždy vychází podle plánu. Jistým ozvláštněním je ale určitě zasazení příběhu do prostředí s hodnotami, které jsou nám, Evropanům, zcela cizí. Stejně tak jako příběh ústřední dvojice Zoe a Kazima mě zaujala i linie se zapuzenou dcerou. I když člověk od začátku tuší (a ví), jak to celé skončí, tak se i přesto na film hezky dívalo - a to díky milému obsazení, ale i nezvyklému kulturnímu koloritu (viz svatba či dohazovací služba). Tři a tři čtvrtě hvězdy! ()

Vančura

Jméno režiséra (a hlavně jeho dosavadní filmografie) ve mně moc důvěru nevyvolávalo, ale stejně jsem to chtěl vidět kvůli Lily James, která mě kdysi okouzlila v Popelce. V tomto ohledu mě dost otrávilo obsazení jejího hereckého protějšku, protože Shazad Latif s ní tvoří pár více než nesourodý, a pokud jde o Emmu Thompson, její filmovou matku, ta aspiruje na nejotravnější filmovou postavu všech dob (skutečně si nevybavuji, kdy naposled mě někdo ve filmu tak iritoval). Jinak pokud jde o děj, je to samozřejmě dokonale předvídatelné od začátku do konce, a navíc otravně dlouhé, protože sledovat skoro 2 hodiny film, kde přesně víte jak dopadne, je prostě úmorné, a osobně jsem si u toho jen prohloubil averzi k současným romantickým komediím, které aktuálně považuji vedle hororu za asi nejpokleslejší žánr, což mě mrzí o to víc, že jsem ho kdysi měl moc rád. ()

Arsenal83

Chceli kolonizovať Indiu a teraz India s Pakistanom kolonizuje ich. Každý návštevník Londýna si to rýchlo všimne. Napriek tomu je tu trochu kritiky - dohodnuté manželstvá ako kultúrny neduh. Ale nakoniec sa aj tak všetko pekne multi-kulti spojí, no tádžmahálske disko a zápach kari vás sprevádza ešte niekoľko hodín po odvysielaní. Komédia ani náhodou. ()

• Tento film je o bielej Britke, ktorá sa zamiluje do muža z Južnej Ázie. Scenáristka filmu Jemima Goldsmith Khan je tiež biela Britka, ktorá sa v polovici 90. rokov minulého storočia zamilovala a vydala za muža z Južnej Ázie – Imrana Khana Niaziho, kriketovú hviezdu a (od roku 2018 do roku 2022) premiéra Pakistanu. Imran a Jemima boli manželmi v rokoch 1995 až 2004 a majú spolu dve deti. (Arsenal83)
  • Rola Emmy Thompson bola vytvorená na mieru práve pre ňu. Scenáristka Jemima Khan povedala, že vždy chcela, aby sa herečka stala jej matkou, a tak jej napísala v tomto filme rolu. (Arsenal83)