Rozhovory se zabijákem: Jeffrey Dahmer

• USA Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes
USA, 2022, 3 h 1 min (Minutáž: 58–62 min)

Dokumentární minisérie o sériovém vrahovi Jeffreym Dahmerovi a sedmnácti vraždách, kterých se dopustil. (Netflix)

Arsenal83

Silný príbeh o bezcitnom vrahovi, ktorý sa ukájal na mŕtvolách, miloval rezanie ľudských ostatkov a necítil nikdy nič, ostalo však po ňom veľmi veľa obetí. Jediná škoda je, že sa Netflix nevenoval aj jeho osudu po odsúdení detailnejšie. Jeho obrátenie a smrť v base tiež stoja za pozornosť. Aký šokujúci život viedol, taký pomerne šokujúci záver ho aj čakal. https://dokumenty.tv/rozhovory-se-zabijakem-jeffrey-dahmer-komplet-1-3-dokument/ ()

klukluka

Pro mě je to i po hraném seriálu zajímavý v tom, že jsou o dávno usvědčeným sériovým vrahovi někteří jeho známí schopní říct “měl jsem ho rád, protože jsem cítil, že měl dobré srdce” (s1e2, 44’29’’)- aniž by předtím aspoň kousek hezky po dahmerovsku ochutnali. Jinak je to ale po tom seroši v podstatě ztráta času, bylo v něm úplně všechno. ()

agentmiky

Netflix ty krimi dokumenty umí. Tak jednoduché to je. Celkem mě překvapilo, že se seriál s Evanem Petersem držel v takové míře samotného reálna. Čekal jsem, že se tam ta dramatizace bude vyskytovat ve větším měřítku. Ale ne. Celý ten příběh točící se okolo tohoto šíleného a zvráceného sociopata má cenu vidět. Notabene když v této 3dílné minisérie promlouvají ty osoby, které se v celém případě aktivně angažovali. Prostě kvalitka. Za mě dávám 8/10 ()

Motinski

Výborny doplnok k seriálu. A to je aj jeho najväčšia nevýhoda. Pocitovo nevie tak udrieť a pôsobí skratkovito, no ajtak ide o nadštandardne spravený dokument čo sa vezie kvalitatívne na rovnakej vlne ako u Bundyho alebo Gacyho. Pár veci je tu dokonca aj takých čo v seriáli neboli a pre mňa osobne technicky nie je čo vytknúť. ()

Krt.Ek

Vyšlo zhruba ve téže době jako Murphyho Monstrum (inu, železo se musí kout, dokud je žhavé), já si to pro jistotu - abych pak Dahmera neviděl všude okolo - pustil s půlročním odstupem. O to ale nic, vlastně vůbec nezáleží, že se to objevilo ve stejnou chvíli, to je v posledku směšná výtka, skutečným průšvihem je spíše to, že informace a interpretace tohoto dokumentu jsou takřka totožné těm (dalo se tomu však vyhnout? není to, že se Berlingerův tvůrčí tým shodl s Murpyho tvůrčím týmem znakem toho, že případ Dahmer může být uzavřen?), s nimiž přišel jmenovaný seriál (tj. SPOILER Dahmer by nikdy nebyl "tak úspěšným" vrahem, nesegregovalo-li by Milwaukee etnické menšiny a nepovažovalo-li by toto město, resp. jeho vyšetřovací složky homosexuály za občany druhé kategorie, pro důkaz viz vražda Koneraka S., u níž police nemůže mít čisté svědomí SPOILER), to je asi hlavní důvod, proč mně přišla tato dokumentární minisérie poněkud repetitivní a neshledávám důvod, proč současně, resp. návazně věnovat čas oběma zpracováním Dahmerova příběhu (nezpochybnitelné 4* hlavně pro mou fascinací světem sériových vrahů). Osobně bych pro mrazivější atmosféru, emocionální vypjatost a výborný Petersův výkon doporučoval seriál. Ovšem, obrovskou výhodou, jež tato série má oproti seriálu, je to, že nabízí autentické záběry (záznamy), tomu, kdo je založen spíše faktograficky, tomu by měla sednout víc než seriál. Rozhodnutí je na vás, rozhodnete-li se pro obě verze, hlavu vám neutrhnu (sic!). 75 % ()

• Pár týdnů poté, co Netlfix zveřejnil seriál o Jeffreym Dahmerovi, se jeho brýle prodaly za 150 tisíc amerických dolarů. (Takeshi666)
  • Byly použity dosud nezveřejněné nahrávky s Jeffrey Dahmerem a jeho právničkou Wendy Patrickus. Celkem se jedná o 30 hodin nahrávek. (Takeshi666)