Cunk on Earth

Veľká Británia, 2022, 2 h 24 min (Minutáž: 28–29 min)

Vtipný fiktivní dokument o historii naší civilizace, ve kterém vám Philomena Cunk ukáže, jestli lidstvo za dlouhá staletí udělalo nějaký pokrok. (Netflix)

Krt.Ek

Tuto rozprav(k)u o dějích minulých beru všemi deseti, bez humoru a nadhledu by se ostatně souhrnné dějiny lidstva (tj. od pravěku do současnosti) beztak proměnily v pouhou historií (sebe)vyvražďování, (sebe)zotročování a rabování přírodních zdrojů, takhle má člověk (po uklidnění bránice) šanci se nadechnout, a v tomto nadechnutí mu lidstvo už nemusí přijít jako prvotřídní omyl. Dianě Morgan a.k.a. Philomeně Cunk ve vedení rozhovorů může konkurovat pouze Mikýř. 80 % ()

klukluka

Tohle bylo moje první Cunk. První díl mi přivodil dlouhotrvající záchvat smíchu, ale žádnému dalšímu už se to bohužel nepovedlo. Těžko říct, jestli to bylo poklesem kvality, nebo opakováním téhož s mírnými obměnami..? Je to nicméně fajn a rád bych v tom i pokračoval, ale předchozí Cunks mi Netflix aktuálně nenabízí. ()

Thalin

Samotná myšlenka je zajímavá a vtipná. A když Diana nějakou tu vtipně hloupou otázku\poznámku prohodí jen tak do větru k divákovi, tak to i pobaví. Ale když se na něco, co člověka napadne leda v partě po šesti pivech kde pak vznikne hloupě vtipná debata, zeptá nějakého odborníka, působí to prostě hrozně pitomě a ani ne tak vtipně, jak bylo asi zamýšleno. (ta hranice mezi vtipným a dětinsky debilním je tu moc tenká) Je to prostě už jen primitivní trolling. Kdyby to zůstalo jen u toho jejího mluvení do kamery a fórů spojených s historickými poznatky, tak asi dobrý. Ale nebylo třeba do té rádoby satiry tahat i vědce a dělat z nich blbce.To ticho, které po mnoha trollících otázkách nastane, je prostě trapné. Místy by i člověk čekal, že se zvednou a půdou do řiti nebo tam pošlou ji. Tohle je spíš humor na stránky internetových fór. A to mám jinak britský humor moc ráda, ale tady to bylo přestřelené. Navíc, ta snaha o vtip prakticky v každé větě působí za chvíli hrozně na sílu a unavuje. Po dvou dílech jsem už zkrátka byla otrávená, protož mi bylo jasné, že se zbytek ponese ve stejně plytkém duchu. Chybí tu nějaké přiměřené dávkování humoru, snaží se ho to chrlit v každé větě a to moc nefunguje. ()

JitkaCardova

Formát je brilantní nápad, samotné vtipy už tolik ne, myslím, že se do těch konfrontací naivní mysli s mainstreamovým pohledem na příběh lidstva vzhledem ke stavu dnešní společnosti a planety, dalo propašovat mnohem víc krutých point, ale zvládla jsem jenom dva díly, tak nevím, jestli je to dál stejně málo výtěžné. ()

M.i.k.e

Cunk On Earth pro mě byla premiéra v rámci mockumentů Diane Morgan a i když sem čekal možná ještě trošku víc a drsnější satiru, nakonec sem se u tohoto "Borata v sukních" bavil velmi slušně. Některé momenty jsou sice slabší, ale Diane/Philomena je dokáže bohatě vyvážit jinde. A když jí divák vidí, jak se bezelstně (hranice mezi naivitou a debilitou je fakt tenká) ptá odborníků na úplné hovadiny, nejde se nesmát. Musím si konečně obstarat Cunk On Britain...70% ()