Kansas City 1935 město gangsterů: Soukromý detektiv Mike Murphy přijde při vyšetřování o společníka Swifta, který je brutálně zavražděn. Do případu se zapojuje vrchní policista Speer, bývalý Murphyho kolega. Oba se znovu setkávají, ačkoliv se v minulosti nemohli vystát: zatímco Speer je známý suchar, Murphy naopak neodbytný žvanil. Vzájemná rozpálená nevraživost je však nahrazena společným cílem dostat se k vrahům Dehla Swifta. (oficiálny text distribútora)

kenkaku

Když jsem viděl film poprvé před lety na VHS nijak extra mě neoslnil. Prakticky jsem si ho pustil jen díky Eastwoodovi. No a protože Clint tam tak nějak hraje druhé housle, nechal jsem ho upadnout v zapomnění... po několika dekádách jsem se k němu vrátil abych si "upravil názor" a nestalo se. Na filmu mi už tak nevadí menší výskyt mého oblíbence, jako přehnaná grotesknost. Za to ale může věk a(nebo) doba. Při sledování žáru velkoměsta v tomto tisíciletí jsem měl opravdu pocit sledování ozvučené, barevné grotesky. Padouši jsou mírní a hloupý. A ti dobří mají vždy navrch a humor na jazyku. Je to sice pitomoučké a dětinské, ale roztomilé - jako němé grotesky :) ()

YURAyura

6/10 V porovnani s letitymi nadprumerna, v porovnani s novymi filmy poslednich desetileti vyborna explozivni zabava dvojice "kwrdaku" po jejichz spolupraci zustava v gangsterske meste spoust horsi nez po valce. Ty hefty, co filmem projdou stoji za to! ;]] Jak nemam rad prohibici a 30 leta - toto slo. ()

SeBig

Eastwood a Reynolds na scéně a taková slabota. Sem tam nějakej suchej vtipek, příběh nic extra drsnyho pro Clinta, leč tam hází zas nasrany xichty, tak nic moc. Ke konci trocha ty akce ala přestřelka na ulici, což bylo celkem gud a ta fackovana, co následovala byla už taková přes čáru. Velký zklamání. ()

mortak

Problém vidím v tom, že Reynolds je takový Eastwoodův sidekick, jenže film mu věnuje daleko více prostoru. Jakmile jsou na plátně oba dva, má to švih, jenže to se v prvních dvou třetinách moc neděje. Místo toho sledujeme naprosto obyčejnou gangsterskou B-story, která nadchne tak třináctileté kluky, ale ty starší už nudí svou předvídatelnosti. Střílečky taky nejsou moc propracované, spíše jen hlučné, takže na ty tři hvězdičky to táhne jen Clint, který s neskrývanou chutí svého seržu přehrává. ()

honajz

Ne příliš povedená parodie na gangsterské filmy z 30. let. V Kansas City přijde soukromý detektiv Mike Murphy (Burt Reynolds) o společníka, který je brutálně zavražděn. Za vraždou stojí místní mafie, kterou společník vydíral. Proto se do všeho zapojí i bývalý Murpyho kolega Speer (Clint Eastwood). Oba se nijak nemusejí, každý má jinou povahu, a to mělo být zárukou vtipných scén. Inu, ne každý den je u Clintů Eastwodů posvícení. ()

• Na konečné verzi scénáře se podílel i známý spisovatel Elmore Leonard, který napsal scénář k Eastwoodově westernu Joe Kidd (1972). (ClintEastwood)
  • Film měl původně režírovat Blake Edwards. Od filmu se ale distancoval a na plakátu byl uveden jen jako autor scénáře pod pseudonymem Sam O. Brown. Jedním z mnoha důvodů, který vedl k jeho odstoupení, byla skutečnost, že chtěl do role Murphyho sekretářky Addy obsadit svou ženu. (ClintEastwood)
  • Natáčení se značně komplikovalo a prodlužovalo, protože obě hvězdy, jak Eastwood, tak Reynolds, měli vyjednanou možnost schvalování scénáře. Což vedlo k soupeření a častému přepisování dialogů, kdy chtěli oba vypadat lépe, než ten druhý. [Zdroj: Marc Eliot - Americký rebel - Život Clinta Eastwooda] (Mirokukii)