Série děsivých událostí přivede nesourodou trojku (John Boyega, Jamie FoxxTeyonah Parris) na stopu hanebného vládního spiknutí. (Netflix)

sedm.1

Já samozřejmě nechci nikoho urážet, zvlášť když danou osobu neznám osobně, ale člověk, stojící za scénářem k tomuto filmu, to musí být pořádný popleta. Ano, originalita se tomu tedy rozhodně upřít nedá, na druhou stranu ani nepamatuji, kdy jsem byl z nějaké zápletky tak znechucený a otrávený, jako právě v tomto případě. Touha přijít s něčím novým tu zkrátka naprosto zastínila její smysluplnost a zábavnost, takže ve výsledku se nejedná o nic jiného, než silně nedovařený úlet, který svým obsahem rozhodně nedokáže udržet ani diváckou pozornost a ani touhu po závěrečném vysvětlení, o co tu vlastně tvůrcům šlo, nehledě na to, že pokud to do toho konce někdo opravdu vydrží, tak ona pointa tomu už jen stejně dá onen pověstný poslední hřebíček. Škoda je to pak ovšem o to větší, že v ostatních ohledech They Cloned Tyrone funguje vskutku dobře. Postavy jsou zábavné a výrazné, stejně tak jako jejich herečtí představitelé, na čele s Jamie Foxxem, který si to celé užíval očividně nejvíc, stylově tomu pak nelze vyčíst už vůbec nic, neboť chuť blaxploitation filmů je z toho cítit snad z každého záběru, s tím se samozřejmě svezla i působivá atmosféra, tudíž mohu jen zopakovat, že tato podívaná je ryzí ukázkou případu, kdy forma nekompromisně rozdrtí obsah, který je ve všech směrech vážně totálně mimo. ()

AnanAss

Je něco podivného ve městě to zdejším… hlavně tedy, když vidíte po ulicích pobíhat vaše vlastní klony! Na rovinu – po vydařených trailerech a stylových posterech jsem čekal více. Na druhou stranu to zase takový průser není. Sympatický retro vajb blaxploitationu sedmdesátých let se super hudebním doprovodem a na Netflix překvapivě povedený vizuál. Na Hromnice o den více se zde střídá s Truman show, Invazí zlodějů těl a Westworldem. Hlavní postavy zjišťují, že něco v jejich životě nehraje. Uvízli v časové smyčce nebo ne? Jsou součástí podivné reality show nebo experimentu? Jde o nějakou konspiraci? Vymaní se postupně ze svého Matrixu? A dalších otázek stále přibývá. Niggas a gangstas čtvrtě, strip kluby, laciné motely, tajné výtahy do podzemních laboratoří… a Jack Bauer ovládající krav magu. S postupem času je přeci jen už toho kecání dost a počáteční zvědavost se tak pomalu vytrácí. Ke škodě je také zbytečná délka bez výraznějšího finále. Komedie tam ve výsledku zase tolik není (v žádném případě nejde o výtku) a po většinu doby převládá příjemný mysteriózní nádech. Ideální doplněk při promítání grindhouse dvojice Planeta Teror/Auto zabiják a Tarantino bude mít z tohoto snímku určitě radost. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

M.i.k.e

Na klonovaného Tyrona sem se dost těšil a výsledek je bohužel dost zklamání. Nedá se tomu sice upřít značná dávka originality, sedmdesátková blaxplotation  atmosféra je docela fajn,a Jamie Foxx je výborný, ale bohužel to všechno nezmírní fakt, že to celé nedává moc smysl a na opětovně přestřelené stopáží je to víc nuda než zábava. Nemluvě o tom, že nějaká snaha o komediální prvky je úplně mimo a vůbec to v tomhle směru nefunguje. Úplně štastné není ani obsazení Johna Boyegy do hlavní role. Ten mě zatím ani v jednom filmu nepřesvědčil, že je dobrý herec a tady to není výjimka. ..40% ()

TheEvilTwin

Absolutně nechápu, co vede někoho k tomu vzít tak brutálně skvělý, svěží a elevated nápad blížící se stylu Ari Astera či Jordana Peeleho a nacpe jej do tak infantilní, trapné a neoriginální formy. Koncept je doopravdy výborný a zhostit se jej někdo z výše zmíněných, je to jasný jackpot, ale spatlat jej do wannabe komediální formy s herci, kteří nemají co hrát, s prostředím, ve kterém se není na co dívat a s useknutým závěrem, který je výsměch celému předchozímu snažení (dá-li se to tak nazvat), to chce pořádnou dávku debility. Věčná škoda, tohle je prostě jen nudný brak. Snad se alespoň můžeme modlit, aby si to převzal někdo z lepších tvůrců a přetvořil to do seriozního žánru, protože takhle by to mohla být pecka. ()

J*A*S*M

Pozitivně na úvod - rozhodně to není stylově tak zaměnitelné jako ostatní současná produkce Netflixu. Bizarní mix sci-fi motivů z Get Out a The Cabin in the Woods utopený v jakože humoru - pravděpodobně proto, aby existovala výmluva, že celá zápletka nedrží úplně logicky při sobě. Nesmysly se vždycky líp zakecaj v komedii než v seriózní scifárně. Průser ovšem je, že skutečně vtipné mi to nepřišlo v podstatě ani trochu, zdejší trojlístek hrdinů (drogový dealer, pasák, kurva) prostě nemůže být normálnímu Středoevropanovi fr sympatický. Místo upřímné zábavy tak nastupují v lepším případě rozpaky, v horším trapno. Za tři hvězdy, ať nežeru, ale po povedeném traileru asi každý očekával víc. Rotteny opět o level až dva mimo, ze zřejmých důvodů. ()

• Erykah Badu znovu nahrála svou píseň z roku 1997 „Tyrone“ pro tento film. Některá slova ve verších byla mírně upravena, aby odrážela povahu filmového příběhu o rafinovanosti ovládání mysli. Například v jedné ze slok Badu zpívá: „And every time you come around, you gotta clone Jim, James, Paul and Tyrone,“ místo: „And every time you come around, you gotta call Jim, James, Paul and Tyrone.“ Píseň hraje během závěrečných titulků. (Johnny.ARN)
  • Film sa natáčal v Atlante (Georgia, USA). Obdobie natáčania trvalo od 4. decembra 2020 do 19. marca 2021. (Arsenal83)