Debbie řeší každodenní starosti mámy v Los Angeles a Peter si naplno užívá New York. Když si ale tihle nejlepší kamarádi prohodí na týden role, všechno je rázem jinak. (Netflix)

BOURQUE

Romkom s trochu nemastným scenárom, alebo lepšie povedané, nevyužitým potenciálom. To isté sa dá povedať aj o vypracovanosti jednotlivých scén. Spojenie Reese Witherspoon / Ashton Kutcher však má svoj potenciál. Najviac potešia knihy a dobre vybraná hudba od kapely The Cars. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

tyna97

Komedii a romantiku jsem jaksi prošvihla. Celý film (a vlastně asi těch 20 let) jsou jen kámoši, bez jakýhokoliv náznaku, že by se jim v srdcích (aspoň jednomu z nich) dělo něco jinýho. Kámoši, kámoši, ale posledních 5 minut se asi tvůrci rozhodli, že to na sílu změní. O tom už bylo natočeno hodně filmů, ale aspoň to v průběhu mělo náznak „něčeho víc“, bohužel, „U tebe nebo u mě?“ k nim nepatří. ()

chrispe

109 minut? Really? Zkrácení by filmu rozhodně prospělo a možná i trochu jiný casting. Marně jsem hledala, čím je Debbie tak okouzlující, její syn aspiroval na nejprotivnější postavu seriálu a Peter byl prý úspěšný v práci, ale ve všech ostatních oblastech hodně marnej... a přišlo mi, že si s ním Ashton Kutcher neví moc rady. Dávala jsem to nadvakrát, je to děsně rozvláčný a místy prostě nudný. Když máte věc, kde divák nečeká zvrat, ale přesně ví, jak to skončí, musíte ji vyšperkovat tím mezi tím a tohle byla neoriginální nuda, zaštítěná dvěma profláknutými ksichty. Na jedno podívání proč ne, ale čekala jsem od toho mnohem MNOHEM víc. Škoda. 2,5* ()

Ben Nevis

Problém romantických komedií je v předvídavostí děje. Od první minuty víme, kdo s kým skončí. Liší se to jenom zajímavostí harantů (čím nemocnější, tím lepší) a věkem protagonistů. U tohoto filmu je problém i nesmyslnost zápletky. Ona má hluboko do kapsy, ale účetnický kurz si jde udělat na druhý konec USA. Haranta může hlídat kdokoliv, jak se později ukáže. Takže od začátku do konce zbytečný film, průměrně koukatelný. ()

sedm.1

Na jednu stranu je Your Place or Mine sice tím nejtypičtějším zástupcem žánru romantická komedie, co si lze snad představit, dodržující veškerá její pravidla, bez nějakého vymýšlení, novátorských postupů, nečekaných momentů, či disponující vlastně čímkoliv výraznějším, co by film nějak specifikovalo, nebo jakkoliv odlišovalo od nepočitatelné řady dalších podobných filmů z daného žánru, nicméně na druhou stranu i přesto nabízí tato podívaná tolik pozitivních věcí, že se jí dá veškerá ta neoriginálnost a nenápaditost s lehkostí odpustit. V první řadě musím určitě zmínit obsazení dvou hereckých ,,navrátilců´´, kteří celému filmu velmi pomohli, jelikož jak Reese Witherspoon, které to jen tak mimochodem sluší snad čím dál víc, tak stále velmi sympatický a přirozený Ashton Kutcher, tu tvoří vážně pohodovou dvojici, které nelze přát nic jiného, než happyendový konec, který se samozřejmě dostaví a potěší, příjemný je pak i fakt, že tvůrci po celou dobu zbytečně ani jednou nezatlačili v žádném z ohledů na pilu, prostě to má takový přirozený vývoj, bez hloupého moralizování, či nějakých afektovaných reakcí, no a sympaticky působí v podstatě i celkové zpracování, nesoucí se v jemném nádechu, u kterého si divák skutečně odpočine a stráví u něj příjemný čas. Vytýkat filmu jinak moc nechci, snad jen že v rámci humoru se drží opravdu hodně při zdi, ani to však nic nemění na faktu, že zkrátka spousta lidí tuto romantiku sice odsoudí pro svou nevýraznost a tuctovost, a to určitě právem, ovšem zároveň jsem přesvědčen, že pro příznivce daného žánru se jedná o skvělý přírůstek, který nejednomu z nich udělá jistě radost. ()

• Ve filmu zazní řada písní skupiny The Cars ze 70. a 80. let. (KGBelik)
  • Když se Jack (Wesley Kimmel) dívá s kamarády na hokej, mají na sobě dresy hokejistů Anžeho Kopitara, Drewa Doughtyho a Quintona Byfielda. (Zix.)