Policista, který v Polsku roku 1987 vyšetřuje případy záhadných zmizení, pronikne mezi osazenstvo kláštera na odlehlém místě a odhalí tam velmi temné tajemství. (Netflix)

Kudly4

Celkem příjemné překvápko, od režiséra dvoudílného, mutantího Slasheru Dnes v noci v lese nikdo nespí. Čekal jsem tuctovou vymítačku, při které se budu nudit už od prvních minut (pravda, chtěl jsem to po chvilce vypnout a věnovat se něčemu jinému), ale přišla celkem zajímavá scéna a já to nakonec dokoukal a musím říct, že film utekl strašně rychle a vůbec nenudil. Má to perfektní, mrazivou atmosféru kláštera, kde se servíruje báječná večeře, bylo to napínavé a finále s démonem celkem povedený, s pěknou kamerou. Slušný, malý Horor, ideální na chladnější, podzimní večer. (524. hodnocení, CZ dabing) ()

Morholt

Snad nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že film je rozkročen mezi kriminální thriller a satanistický horor. Problém je, že Kowalski se nedokázal rozhodnout ani pro jedno a výsledný mix úplně nefunguje. Každopádně pokud bych něco ocenil, tak je to atmosféra odlehlého kláštera. Ta byla dokonalá, ale ne vždy využitá. Sedělo mi  dobové zasazení a fajn byli i herci. A konečně potěší těch pár nechutností i celkem povedený konec. Nicméně i přesto všechno tu rozháranost nedokážu ignorovat. 55% ()

TheEvilTwin

Taková ta klasická, bezduchá, béčková nuda, která je tak průměrná a nevyčnívající, že si na ni už zítra nevzpomenu. Naštěstí není vyloženě zas tak otravná a díky krátké stopáži se vydržet dá, ale jinak nevidím důvod, proč film doporučit. Popis filmu hovoří jasně a není vic co dodat, no z hororové stránky je to slabé a z té filmařské či herecké stejnětak. ()

claudel

Celkem slušný hororový počin, myslím, že to Poláci zvládli dobře. Atmosféra temného kláštera na odlehlém místě je vybudována pečlivě a výstižně. Nemám moc rád nechutnosti, kterých se divákovi zvláště v první půli dostane dost, ale to se dá prominout. Celou dobu jsem si říkal, sakra, ten převor, ten převor, kde já jsem ho jen viděl....No, naposledy před hodně lety v Sekalovi, zatímco Boguslawa Lindu jsem viděl v českých i polských filmech, na Olafa Lubaszenko jsem nikde nenarazil, až nyní. ()

Goldbeater

Slabý hlavní protagonista a pomalý rozjezd tomu lehce podkopávají nohy, ale obojí může zároveň nakonec posloužit právě efektivitě finále, jež dobře funguje jako satanistický horor i jako náboženská satira. Ve výsledku je tedy Pekelná díra velmi solidní žánrovkou, kterou v Česku našim severním sousedům můžeme jedině závidět. ()

• Titulky v závere filmu idú odzadu. (achnaton43)
  • Natáčanie filmu prebiehalo predovšetkým v poľskom meste Lubiąż. (Real Tom Hardy)
  • Marek pri rozhovore spomenie, že sa polícia musí držať v úzadí kvôli tomu, čo sa stalo s Popiełuszkom. Jerzy Popiełuszko bol v kňazom, ktorého v roku 1984 popravili traja členovia poľských bezpečnostných zložiek. (Marceloo)