Hudební biografie rockové hvězdy Tiny Turner (Angela Bassett) je vášnivým osobním a profesionálním dramatem, které dává zaznít vysokým i nízkým tónům výjimečného života a umělecké dráhy. Sleduje osudy Anny Mae Bullock (alias Tiny Turner) od jejího výstředního bluesového podání gospelu v kostelním sboru, po seznámení se zpěvákem a skladatelem Ikem Turnerem, který ji přejmenuje na Tinu. Posléze ovšem Ike podlehne zlu v sobě i osobním ambicím a zneužívá Tinu do té míry, že se zpěvačka prakticky zhroutí. K vrcholům filmu, kromě skvělé hudby, bezpochyby patří výkon Angely Bassettové v hlavní roli, které se podařilo vytvořit plnokrevný, pečlivě odstíněný portrét výjimečné osobnosti. Její fyzická podoba se zpěvačkou je očividná, jedná se o jedno z nejpřesvědčivějších ztvárnění žijícího umělce. (oficiálny text distribútora)

kalap

Som človek, v ktorého živote ženy vždy hrali významnu a krásnu rolu a zvlášť v tomto filme o ktorom vieme, že je skutočným príbehom o nádhernej žene bojovnici, ktorá sa dokázala niekoľko krát odraziť od dna, aby nakoniec ostala už len na tom vrchole. Tina, keď ťa vidím aj v toľkých rokoch ako stojiš rozkročená s krásnymi nohami a spievaš prekrásnym hlasom tak mi tuhne nielen krv v žilách.A moja topkova mysičko, súhlasím s tebou, že všetko zlé je na niečo dobré, ale nie v tomto prípade, lebo taký skvost ako Tina, by objavil rýchlo niekto iný a Ike bol len jej nočnou morou, ale Laurence Fishburne ho stvárnil výborne, lebo pár krát som vstal z kresla a chcel mu rozbiť držku ja. ()

mysicka

dámy a pánové, ike a tina turner ze st. lousie.. to máte tak - stane se to, aniž víte jak.. mozek vám přestane fungovat, nevnímáte varování celého okolí a ignorujete všechny poplašně svítící kontrolky.. spadnete do toho.. někdo tomu říká láska, někdo pomatení smyslů.. jistou dobu si to užíváte, všechny problémy kolem omlouváte.. až jednoho dne se budete muset rozhodnout, jestli dokážete z toho šíleného rychlíku vystoupit nebo se necháte "zastřelit", popřípadě "umlátit k smrti".. ale přiznejme si, přátelé, měli bychom bez ika tinu?? takže z toho plyne staré známé ponaučení, že všechno zlé je k něčemu dobré a to si pamatujme, až se budeme potřebovat odrazit ode dna.. ()

honajz2

Docela povedený hudební životopisný film, u kterého jsem se sice zpočátku trochu vyděsil, aby z toho nevypadlo něco ve stylu Příběhu Glenna Millera (chápej průměrné hollywoodské zboží), ale naštěstí se mi brzo potvrdil opak a kromě slušné filmové stránky, dobrých hereckých výkonů a (samozřejmě) zajímavých písniček to v sobě mělo i určitou osobitost a dobře podané téma domácího násilí - byť tohle moc domácí nebylo, ten Ike ji podle všeho byl všude možně. Trochu mi vadí menší černobílost v tom a i stopáž mohla být asi o něco kratší nebo víc nabitá, ale funguje to i tak a závěr je podle mě naprosto skvěle provedený. Slabé 4* ()

pevico

Musím uznat, že mi Tina přichystala obrovské překvapení..dlouho jsem se na to necítil, ale když jsem to konečně spustil, už to nešlo vypnout..dokonce i hudba, kterou si doma běžně nepouštim, mě tentokrát výjimečně bavila! Angela Basset je v roli Tiny neskutečná, člověk jí věří každý slovo..a pak - celý film jsem si lámal hlavu, odkud je mi povědomej její manžel, a tady se s překvapením dočtu, že je to "Morpheus" :) ()

prezdivaka

Životopisný film, který se dvě třetiny svého času utápí v klasických hollywoodských stereotypech. Ike se během jedné scény promění ze šarmantního gentlemana v násilného tyrana. Některé scény byly ovšem skvělé - natáčení s Philem Spectorem nebo hádka a rvačka s dortem. Na IMDB je trochu věrohodnější a ne tak adorační hodnocení. ()

• Postavu Jackie (Vanessa Bell Calloway) tvůrci vytvořili speciálně pro film. V knize, podle které je film natočen, o ní není ani zmínka. (..Lucas..)

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (viac)