Zástupce šéfa britské tajné služby MI6 má před sebou slibnou kariéru. Když se ale znovu setká s ruskou špiónkou, bude možná muset přehodnotit celý svůj život. (Netflix)

MickeyStuma

Špionážní thriller v minisérii, která má po dějové stránce slibný scénář, ale potenciál sráží na kolena časté nelogičnosti v chování a rozhodnutích hlavní postavy a na seriálovou stopáž opět viditelně natahováný vývoj děje. Nebyl scénář spíše určen pro celovečerní film? Každopádně něco ve stylu Jamese Bonda nebo Jacka Ryana nelze očekávat. V podstatě věci není kladen důraz na to, jak hlavní postava bude vyšetřovat a hrdinsky vstupovat do konfliktů, ale spíše jak ovlivnit vzniklé i dosavadní hodnoty, aby pracovaly v jeho prospěch. Minisérie v jádru zábavná je, ale spíše jen pro diváky preferující používání psychologie v rámci ovlivňování druhých v kombinaci s politickou agendou a následném využití vzniklých reakcí. Nekonečný boj s Ruskem, ale tentokrát přece jen překvapivě kapánek jinak. Na Rusko se dá v zájmu své osobní věci na politické scéně svést cokoliv, a jak známo, hladová média po něčem takovém plánům dané věci jen vypomohou. K tomu konspirace a politické útoky na politického rivala a k realitě jsme blíž, než by si, kdo myslel. Ale jde samozřejmě o fikci. Nějaké akční scény použity jsou, ale jsou dost krátké na to, aby fanoušky akce uchvátily. Zkrátka se to především veze na diplomacii, ale bohužel tomu chybí ta správná atmosféra a výrazné napětí. Minisérie očekávaně klišoidní, ale za shlédnutí stojí. Jen od toho, pro jistotu, moc výjimečného neočekávat. ()

RakeW

Má to spád a správně nepříjemnou Olgu. Ale je to strašně pitomé. Navíc to tlačí emoce nejlacinější možnou cestou skrz děti v nebezpečí. Uvěřitelnost fungování tajných služeb, vysoké politiky i běžných lidských vztahů je někde hluboko pod úrovní i libovolného moderní Bonda, jinak krále over-the-tops. Pokud nemáte 3,5 hodiny opravdu na zabití, vynechte. ()

Axident

(Netflix) Pětidílná série o staré, dobré politické špionáži a korupci s Ruskem na straně jedné a Británií/USA na druhé (třetí), jako za časů železné opony. Bohužel, celý scénář je tak zoufalý, že ani snaha Chaplin a Kurylenko nezmění nic na jeho až tragikomické nesmyslnosti. Snaží se být našlapaným thrillerem a - pozor - tempo má a pozornost udrží, dost slušně. Musíte ovšem absolutně vypnout mozek a nepřemýšlet nad absurditami, které především Charlie Cox v roli čerstvého šéfa MI6 provádí, navíc co funguje v DareDevilovi, vůbec typově nefunguje zde (Cox hraje úplně totéž) a nevyvolává ani sympatie, ani uznání. Jako seriálová, napínavá jednohubka na svátky ano, hlavně poslední dva díly mají velký švih, ale úroveň scénáře jak z éry Van Dammových béček, céček. Škoda. Bavila mě Kurylenko i když její projev je podivně prkenný, ale sympatickým způsobem, a děsně mě štval Cox. Někde napůl byla Chaplin. ()

bearmeedek

V podstatě jsem dostal to, co jsem očekával. Něco tomu sice chybělo, hlavně v první půlce, ale to bych pak hodnotil výše. Hlavní postava v podání Charlieho Coxe byla vzhledem k jeho funkci dost jeliman. A to ubíralo na prožitku. Zato Olga Kurylenko nezklamala a dost příběh drží. V dané škatulce to není žádná pecka, ale splňuje to daná kritéria a mě to dost bavilo. Vzhledem k menší stopáži se to dalo na jeden zátah. A poslední dvě epizody jsou docela pěkná jízda s nějakým opravdovým překvapením. ()

TheEvilTwin

Seriálová špionážní rychlokvaška bez ambicí. Režisérské jméno má na kontě slušné zářezy (Patriots Day, Most špionů...) a herecké duo Charlie Cox (Daredevil) a Olga Kurylenko také lákalo na velké věci. To se ale bohužel nekoná a Treason je pouhým generickým žánrovým výsledkem. Chybí zde větší tempo, akce je všehovšudy jedna, postavy jsou bezrozměrné a ploché, příběh je klasický primitivní souboj MI6, CIA a ruské tajné služby a ani všechny jejich vzájemné intriky a podvody nejsou tak dobré, jak bych si přál. Celé to působí strašně sterilně, na dané téma až moc „čistě“ a celá série vlastně nenabídne nic, co by stálo vyloženě za zmínku. Zarytí fandové spy žánru a těchto vzájemných hrátek tajných služeb asi remcat nebudou, ale pro nás ostatní je to jen ztráta čtyř hodin. Vynechatelný podprůměr. ()