Zábavný televizní pořad pro děti, plný úsměvných hraných scének, písniček či veselých vyprávění, tvořený bezvadnou partou těch nejpovolanějších interpretů, v čele se Štěpánkou Haničincovou, Láďou Gerendášem, Josefem Dvořákem či Jitkou Molavcovou. V letech 1977-1990 vzniklo Malých televizních kabaretů více než sto, a to v několika obměnách sestavy, která ovšem vždy byla úžasná a ani občasná improvizace jim nebyla cizí. Takovýto pořad dnes již není moc k vidění a bezpochyby Malý televizní kabaret osloví i dnešní generaci. (pfa)

Cibulka_C

Člověk, který je autorem tohoto pořadu pro děti je absolutní Bůh mezi Bohy, protože něco tak geniálního už se kromě Studia kamarád na obrazovkách pro děti neobjevilo a pochybuju, že se ještě někdy objeví. 😀 Ta znělka mi momentálně začala hrát v hlavě a já nejsem a nikdy jsem nebyla schopná se jí nějakým způsobem zbavit. Nejlepší série za mě byla rozhodně „Frkačky za kačku“, zaručeně nejlepší scénky, nejlepší sestava (Molavcová, Havelka, Lábus, Zedníček, Dvořák) a hlavně TA ZNĚLKA omgg. 👉🏻 „My máme každý za kačku, kouzelnou novou frkačku.“ 👈🏻 I když se to v dnešní době nedá moc objektivně zhodnotit, protože se humor, zábava a mentalita lidí (včetně mě nebudu lhát) posunula někam jinam a mnohem dál, takže mi dneska vtipy přijdou spíš trapné, než vtipné. Ovšem když jsem byla malá, milovala jsem to! A občas si i dneska pustím nějaký díl jen tak z nostalgie. Takže all in all, jedna z nejlepších zábav pro děti (ehm… teda nemyslím si, že se na Kabaret koukaly jen děti), která by se dětem mohla líbit i dneska, protože je úžasná, inteligentní, nikde nelítají žádné imaginární kočky nebo roboti a všichni jsou tak přirození a lidští, že bych tak moc chtěla, aby Malý televizní kabaret někdy zopakovali. 🙏🏻 ()

ondrula

"Mně poznáte, neboť jediný budu mít v kapse noviny. Já na hlavě budu mít čepici, kravatu a v ruce krabici. Tak čau!" Tahle vtíravá odrhovačka mě pronásledovala celý dětství a nedávno mi zase začala strašit v hlavě. Začal jsem vzpomínat, jak jsem na tu hrůzu vděčně zíral každou neděli a bavil se. Zajímavý je, jak se časem mění úhel pohledu. Dneska vidím 30+ tajtrdlíky, kteří se podbízivě pitvoří před dětmi a očividně se strašně snaží uválet z prdu taškařici, aniž by věděli, jak na to. Bohužel je to tím, že tahounem pořadu byli kriticky netalentovaní lidé, jako třeba Pepa Dvořák, Ondřej Havelka nebo Molavcová (kde tý je dneska konec?). Strašně je za tím konceptem znát, že jednoho dne řekl programovej ředitel ČST: "Uděláme pořad pro nejmenší. Sežeňte nějaký mladý herce, hlavně ať jsou levní. Kulisy ani rekvizity nebudou třeba, kdyžtak si něco vystřihnou z krepáku. Talent? Talent k tomu mít nemusí, hlavní je splnit pětiletku." ()

Ainy

Jednoznačně plný počet hvězdiček ... jako malá jsem se těšívala na Štěpánku, Pepu, Jitku a další. "Tak čau a příště zase všichni sejdeme se jako obvykle ... já příjdu s kytkou, tumáš čichni a kytka bude vonět nezvykle .... Mě poznáte neboť jediný budu mít eee v kapse noviny .... já na hlavě budu mít čepici, kravatu a v ruce krabici ... Tak čau!" :-) ()

Tommassi3

Tenhle pořad mi nikdy příliš k srdci nepřirostl. Pitvořící se kvartet Dvořák, Molavcová, Zedníček a Gerendáš z nichž ani jeden nepatří k mým oblíbencům.. Ale přiznám se bez mučení, že si dodnes pamatuji ústřední melodii, která se převážně pohádkovému Jiřímu Klempířovi opravdu velmi povedla. ()

Big Bear

Studio kamarád nabízelo ve svém programu lecos, ale snad krom Arabely, Návštěvníků a Létajícího Čestmíra jsem hned po nich měl nejraději Malý televizní kabaret. Tá dokonale sehrané sestavě to báječně fungovalo. Byla tam i interakce s malými diváky ve studiu a já si vždycky královsky bavil. Ondra havelka, Gerendáš, Jitka Molavcová, Lábus, Zedníček, Dvočák... Opravdu povedený malý kabaret do TV!  * * * * * ()

• Jenda z účinkujících Jitka Molavcová přirovnala pořad k hraní si dětí na písku. (Olík)
  • Ondřej Havelka řekl, že se stávalo, že pořad býval opakovaně z  takzvaně „technických důvodů“ pozastaven. Prostě se vedení Československé televize zdál příliš volnomyšlenkářský. (sator)

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (viac)