Prišla v noci

• Česko Přišla v noci (viac)

Pár tridsiatnikov – prekladateľ z Litovčiny Jirka a ergoterapeutka Aneta – vedie pokojný život v nedávno rekonštruovanom prvorepublikovom byte v Prahe. Keď pustia cez jeho prah matku jedného z nich, netušia, že sa práve ocitli v komornom očistci. Až doteraz si mysleli, že sú spokojní. Alebo sa tak aspoň tvárili pred svojimi priateľmi Po neočakávanom príchode matky a svokry v jednej osobe sa však ich pokojný život pomaly mení na chaotické trosky. Pestovaná šesťdesiatnička Valerie je energická diva, ktorá si krok za krokom podmaňuje nielen priestor bytu, ale aj myseľ jeho obyvateľov. Návšteva na jednu noc sa postupne mení na domácu inváziu naberajúcu na sile. Istoty sa otriasajú, hranice súkromia rúcajú. Majú matky a svokry vždy pravdu? Myslia to s nami dobre? A nie sú niekedy práve preto tými najväčšími monštrami? Hoci sami seba vidia ako nepochopenú obeť? (ASFK)

Alden_Larson

Tento film určitě není pro každého, doporučoval bych se před jeho shlédnutím obeznámit s předchozí tvorbou Tomáše Pavlíčka, on má jako režisér a scénárista jistý styl, který se v české kinematografii jen težko napodobuje. Tento film se mi moc líbil, ale jsem z něj trochu zmatený. Děj byl zajímavý, ale konec mi přišel možná až moc otevřený. Postavy ale byly skvěle napsané a měly mezi sebou skvělou dynamiku. Prezentace byla výborná, ale bylo tam pár scén, které podle mě mohly být natočené trochu lépe. Herecké výkony byly všechny fantastické, Simona Peková byla ve své roli nesmírně přesvědčivá. Hudba byla dobrá, ale místy mi přišla trochu nevhodná. 8/10 ()

Sady1993

Škoda že v poslední třetině se autoři rozhodli scénář hodit do hajzlu. Do té doby naprosto skvělá drama. Netuším, kde v tom kdo vidí komedii, ale ok :) ()

Detektiv-2

Přišla v noci, trochu pobavila, pozlobila připravila si půdu v podobě skvělé atmosféry. Na chvíli odešla, zastavila se na lobotomii a bylo jí to málo, tak vzala kámen a jebla se s ním několikrát do hlavy a tvůrci pěkně vyjebali s diváky. Asi takto by se to dalo shrnout aneb jak se dostat od brilantní černé komedie, ze které až mrazí, k naprosto neuvěřitelné, bizarní a hloupé ártovce v podobě závěrečného dějství. Musel jsem se hodně držet, abych nedal ještě o hvězdu míň, protože tak naštvaný jsem z kina už dlouho neodcházel. Opravdu zahozená šance jak dobře vypointovat nečekaný a zábavný námět. ()

Fin_429

Úžasná práce. Ne, jako vážně. Snad jediná česká komedie, která měla spád, nebyla o hláškách, měla plynoucí děj s koncem, který si může kdokoliv interpretovat jak chce. Přišla v noci si totiž s vámi hraje a ačkoliv je scénář mnohdy přehnaný, když jsem se ptal ostatních říkali, že je to jakoby ten film psal sám život. A to je myslím si mnohdy lepší pochvala, než že se film nebojí. Skvělý, nejen český, film... ()

j.sorensen

Proč je to označeno jako horror? Aby to přitáhlo hodně lidí a ti se pak styděli si přiznat, že se nechali napálit a vynášejí zde film do nebes? Absurdní hloupost, která by se nikdy nestala? ()

Germanicvs

Film tak trochu odkoukaný z dialogů a promluv lidí, kteří se tvůrcům motaly životem. Televizně strnulé záběry bytové jednotky (vs realistické scény z nemocniční praxe) křísí postava afektované matky, ale také epizodní undergroundový povaleč Kocour se kterým se zřejmě dá parádně pokecat. Chata na prodej možná nabídne azyl a konečné řešení. ()

Kennedy_R

Pro hlavní pár to bylo dost trapný. Skoro všichni uživatelé tady z filmového děje tečou, ale ve skutečnosti byli představitelé k politování ve své blbosti. To nevědí, že takové průsery se dají nějak řešit jinak? Ještě pořád funguje policie, nebo v Praze se najde dost vyhazovačů, kteří by jim za úplatu pomohli vandráky z bytu vykopat (i s tchyní). Jestli tohle má nálepku horror, tak já u toho jako milovník horrorů usínal. Ať jde režisér třeba na měsíc pracovat do německé firmy působící na našem území a ždímající dělníky na tři směny, potom natočí větší drasťák. ()

Baporovana

Filmové zmŕtvychvstanie divadelnej divy Simony Pekovej. Nemusí sa na nič a nikoho hrať táto nositeľka espritu dôb minulých, lebo ňou je. V skratke, Simona ma dostala do svojích bohémskych oprát. ()

J.Mayen

Ceska kinematografie zaziva od zacatku 90 let obrovsky upadek a ceskym filmum se poslednich 15 let radeji vyhybam. Ceska kinematografie je co do kvality jedna z nejhorsich na svete, dokonce bych si dovolil tvrdit, ze i horsi nez treba filipinska nebo malajska, kde jsem mel moznost poridit si a videt par perfektnich filmu. Kvalitu ceskych hercu ani netreba komentovat, ruzny Kotkove, Madlove, Machackove, Langmajerove a Pracharove jsou snad to nejhorsi co muze kdo do filmu obsadit a v zasade je to garance sracky misto podivane. Prisla v noci mi neprislo v zasade tak spatne, v nametu se najde spousta hluchych a pro me nelogickych mist. Proc treba Jiricek po druhe kdyz matka odesla po ni nepozadoval klice, proc kdyz si matka privedla kamose se par jen tam zvedl a odesel? Zde bych ocekaval vetsi konflikt a takovych mist je zde da se rict prehrsel. Herecky je film az ne jednu vyjimku pana Kocoura, ktery zahral opravdu kvalitne, tak bohuzel opet priserny, to se ty herci nevidej, neposlouchaj? Proc reziser akceptuje tolik koktani, prereknuti se ve filmu? Kdyby byl film obsazen lepsimi herci tak s tim samym nametem bych byl ochoten hodnotit do 4 hvezd. Takhle ale opet bohuzel. Ceska "kvalita" nezklamala. ()

Legabri21

Tento snímek, stojící na pomezí hororu a psychologického thrilleru, nabízí nekonvenční přístup k vyprávění příběhu, který nemusí vyhovovat každému. Atmosféra filmu je napjatá a plná nejistoty, což podtrhuje temné a tajemné prostředí, v němž se děj odehrává. Herecké výkony jsou solidní a přispívají k celkovému působení filmu. Avšak, někteří diváci mohou mít pocit, že děj je příliš pomalý nebo že film neodpovídá jejich očekáváním vzhledem k jeho žánrovému zařazení. ()

Kitelon

Příšerný film. Jestli tady něco graduje, tak je to nepochopitelnost chování všech tří ústředních postav a z toho plynoucí divákovo utrpení. První polovinu filmu čekám, v co se to vyvine, snažím se nelámat hůl, ale v druhé polovině mám prakticky po každé scéně chuť onu hůl zlomit o hřbet té či oné postavy. Absurdní chování. Tyto výtky pochopitelně nemíří na herce, ale na scénář a režii. A nemám nic proti otevřenějším koncům, ale tady to byla hořká tečka za hořkou větou.  Dvě z pěti. ()

tsatsiki

Kecat hovadina o jedné nesnesitelné ženské, která ničí život svého syna, ústřední dvojice syn a jeho partnerka docela nudili, Peková tu matku hraje výborně, ale je neskutečně otravná a musel jsem těm film několikrát stoupnout, jak mě sr**a.Jinak je film totální nuda a totální zbytečnost.Za mě za Pekovou dávám jednu hvězdičku, jinak bych dal odpad, protože tohle dokoukat bylo utrpení a matka je až nesnesitelně na zabití. ()

blondboss

Vo svojej podstate to bol film prakticky o ničom. Chápem motív autora priblížiť rodinné vzťahy cez prizmu jemne pošetilej svokry, ktorá to hrá na všetky strany a je miestami ozaj neznesiteľná, aby sa ukázalo, že ide o citlivú ženu. Dať tomu ale sekundárny prívlastok horor je asi urážkou rozumnosti. Režijne to navyše nebolo spracované bohvieako dobre, druhá hviezda za skvelý herecký výkon Pekovej, ktorá ten film celý dokázala nejako potiahnuť smerom od odpadu. 40 % ()

BrusVejn

57. KVIFF - Prvú polovicu výborná satira, ale následne sa postavy začnú správať totálne hlúpo, len aby sa dej posúval tam kde to tvorcovia zamýšľajú a to ma úplne vytrhlo z dovtedajšej spokojnosti. ()

MonarC

Hodne zajimavy film. Horor? Absolutne ne. Komedie? Mozna. Drama? Urcite. Na jednu stranu me velmi bavila komedialni linka a bravurni vykon hlavni predstavitelky, na druhou stranu me velmi drazdil laxni pristup mladeho paru absolutne ke vsemu. Jejich neschopnost cokoliv vyresit a jejich neustale uteky od vseho, me ve finale vytocily vic nez sebestredna a “velmi sva :)” matka. Mozna sonda do dnesnich pomeru?! ()

Kaleidoskop

Přišla v noci, je společným dílem režisérů Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara, přičemž se jedná o černou komedii s prvky hororu. V prvé řadě je třeba vyzdvihnout už jen ten námět. To co se zdá jako nesmysl pak najednou vypadá reálněji, když k tomu přidáte geniální obsazení, v čele s herečkou Simonou Pekovou, která jakoby si zde vynahradila vše, co se za ta léta u divadla naučila a u filmu nikdy nevyužila. Nutno říci, že zajímavá je i kamera, protože děj snímá tak citlivě a jemně, že člověk skoro zapomene, že se kouká na film. Bodíček pak musím strhnout snad jen za ten konec, protože si úplně v pohodě dokážu představit ještě další půl - až hodinku děje a po projekci jsem se přistihl, že je mi až trochu líto, jak je příběh utnutý. Zcela rozumím všem kritikům i akademikům, když film nominovali na tolik cen, ale osobně si myslím, že film bude bodovat spíše na cenách filmových kritiků, než na lvech (protože ČFTA si potřebuje pohonit ego nad Bratry). ()

hony23

Ani komedie, ani horor, ale dobře natočené rodinné drama o jedné nesnesitelné bábě, která převrátí život naruby mladému páru. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky

09.03.2024

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (viac)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy