King of Snipers

• Čína Ju ji zhi wang: An sha (viac)

EvilPhoEniX

Těžko sehnatelný film, ale nakonec se zadařilo. Film měl náběh na akční řežbu roku a po 20 minutách jsem si byl tím dokonce jistý, protože ta sekvence z nemocnice plná parádních rvaček, top choreografie a nemilosrdným sniperem byla boží, jenže pak to trochu začne stagnovat. Hodně mi vadilo, že zde byly komické vsuvky, to fakt nesnáším, když mám akční temný film a jsou tam tyhle asijské komické vsuvky, které se zde vůbec nehodí a jsou trapné, trochu to kazí dojem jinak ze solidního akčního filmu. Technicky je to jinak slušné, hlavní hrdinka je sympatická a skill určitě má, příběhově je to samozřejmě hodně slabé a občas zamrzí slabší CGI především při výbuchu. Finále jsem čekal intenzivnější, tak proto nakonec jen 3 hvězdy, ale je to fajn zábava.Vidět to 5 let zpět, tak nejspíš šílím. 65% ()

Wade

Tohle mě až nečekaně moc bavilo akce, humor a krásná Xing Yang. Jednoduchá kombinace která mi zařídila přesně takovou zábavu jakou jsem čekal a, které bez problému hodím 4 hvězdy. ()

MickeyStuma

-Anna vstoupila do vládní armády ve věku 12 let. A je to jediná odstřelovačka v armádě, která dokáže zasáhnout cíl na vzdálenost 3000 metrů. Její tým byl před třemi lety napaden. Poté zmizela a stala se zabijákem.- Originální název dalšího čínského „sniperského“ snímku v českém překladu z ní „Král odstřelovačů: Atentát“, což znamená, že s o rok starším čínským „sniperským“ snímkem se stejným *anglickým* názvem nemá s tímto nic společné. Tentokrát se jedná o svižnou akční komedii naprosto nic neponechávající náhodě. Máme tu mladou a výrazně schopnou odstřelovačku, která je aplikováním nanobomby do těla, která může být dálkově odpálena, donucena spáchat atentát. Odpálen jistě bude i divácký zájem, obzvlášť u fanoušků asijské akční kinematografie. Je tu vše, co si u čínského filmu lze představit. Svým způsobem je scénář dosti jednoduchý, ale v rámci akce a lokací se oproti tomu zase stále něco děje. A jak už to většinou bývá, k odlehčení akčních scén, kterých je tu skutečně hodně, je přidána komická figurka, která chtě nechtě prostě pobaví. Snímek učený pro VOD YOUKU vypadá, obzvlášť výpravou, impozantně. Akční scény jsou skutečně vrcholem filmu, ve kterých je choreografie plynulá, čitelná a kamerou dobře nasnímaná, což podtrhuje i střih udržující rytmus a energii. Vizuálnímu akčnímu šílenství je učiněno za dost. Máme tu těžké odstřelovací pušky, obrněná vozidla, útočné tanky, exploze, honičky, souboje mečem nohama i pěstmi. Co chtít víc. Jedinou vadou na kráse jsou, jako obvykle, viditelně použitá lana při skocích a víceméně kapánek nekvalitní CGI. Ale to se dá překousnout. Takže snímek s mladou ženskou akční hrdinkou, která je vždy uvěřitelná, což se při porovnání u mnohých snímků hollywoodských říct nedá. Jedná se čistě o akční zábavu, ve které kombinace akce a humoru funguje dobře a to je u takového filmu to nejzásadnější. ()