To se vysvětlí, soudruzi!

Česko / Nemecko, 2024, 7 h 41 min (Minutáž: 57–58 min)

Kamera:

Martin Douba

Jiří Macháček, Jan Cina, Anna Fialová, Leoš Noha, Darija Pavlovičová, Lenka Termerová, Richard Stanke, Ján Jackuliak, Jana Plodková, Michal Kern, Tomáš Kobr (viac)

David (Jiří Macháček) má jediný úkol: vyšetřovat paranormální případy. Jenže jemu se nechce. Tam venku jsou 80. léta a spousta otravných lidí, kteří jeden druhého oslovují „soudruhu“. A on stejně na žádné paranormálno nevěří. Raději sedí v pohodlí své kanceláře, tváří se, že pracuje na výzkumu satanistických odkazů v západní hudbě a užívá si poslechu elpíček, která nikdo jiný v republice nemá. Svět by byl krásný, ale ředitel Ústavu paranormálních jevů, jeho nadřízený, mu do kanceláře nasadí nového kolegu Vojtu (Jan Cina). A tento přemotivovaný nováček má mnoho řečí: jak je potřeba posouvat hranice lidského poznání, bla bla, věda prý ještě nemá odpovědi na všechny záhady světa, bla bla, a jak ho hrozně inspiruje nejnovější výzkum profesora Kogana s hypnotizéry na leningradské univerzitě. Tato nesourodá dvojice nemá na výběr a musí spolupracovat při vyšetřování bizarních případů, na které jsou všechny ostatní bezpečnostní složky ve státě krátké. A aby to neměla zbytečně lehké, na záda jí neustále dýchá dvojice agentů StB – drsná agentka Snížková (Anna Fialová) a zlatíčko Hora (Leoš Noha). (Česká televize)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (8)

Ostře sledované UFO (2024) (E01)

Ponekud zklamani, zatim. Polovinu toho dobreho jsme uz videli v ukazkach. Tradicne poctiva filmarina CT, pekna ac prebarvena retro atmosfera, dobre napsane postavy, ale scenar znacne nudny a bohuzel jsem se tesil na konec. Na 3* asi jen za Machacka. Fialova sice sexy ale dost prehrava a na estebacku pomerne mlada a Noha doufam dostane vic prostoru priste. Snad se to zlepsi, soudruzi. ()

Jak uškrtit mistra Šálka (2024) (E02)

O fous lepsi nez prvni dil, ale stale jen tesne nad 50%. Stylizace do milovane Addamsovy rodiny byla zprvu prijemna, postupne ale az moc okata, ale finale se docela povedlo i s manasky. Na druhou stranu tokani Ciny dost nudi, resp zacina byt trapny. ()

Copak je to za veksláka (2024) (E03)

Opet rozporuplne pocity. Povedeny namet a uvodni komiksova bitva, ale cele to vystaci sotva na pul hodinu, levitujici dceru na snurkach by slo v pohode vystrihnout i s 'rodinnym dramatem' a pulku scen Ciny take. Nakonec tam budou nejlepsi ti estebaci. ()

Hoří, má babičko (2024) (E04)

Diky zaveru asi lepsi nez predchozi 3 dily. Tim nemyslim hodne ujete vysvetleni, ale zabavnou formu i s papezem. Na 4 ale stale ne, Cina svoji naivitu hrozne prehrava. ()

Paní, vy jste vdova! (2024) (E05)

Zacatek se Snizkovou vypadal nadejne, ale nakonec to je jen duvod, proc davam (opet) aspon za 3. Ale jsou opravdu divne veci mezi nebem a zemi, aniz bych vedel, o cem bude epizoda, tak jsem si kratil chvili sledovanim Ghostbusters II na BBC. ()

Balada pro Kozlopíra (2024) (E06)

Nejslabsi dil, jak uz nazev napovidal, tentokrat se musim vubec snazit aspon na tu druhou a abych to dokoukal. Jen asi kvuli te Snizkove v pionyrskem. Koktajici serif i Cinova vyrazka uz jsou za hranici trapnosti. ()

Srdečné pozdravy z lázní (2024) (E07)

Dalsi dil, ktery me vubec nebavil, jeste ze uz bude konec. Mozna kvuli upozadeni Machacka na ukor sve levitujici dcery a mozna kvuli jednotvarnemu prostredi lazni. Takze zase je to jenom o Snizkove (Fialova ale az moc prehrava), potesila aspon trochu Chylkova. ()

Lada Lazarová (2024) (E08)

Nevim, jestli jsem mel prilis vysoke ocekavani, ale od zacatku dost velke zklamani. Ne prilis vtipne, jak by clovek doufal. Zprvu jsem jeste pridaval hodnoceni za zajimave nostalgicke prostredi, ale z toho nemuze vyzit cely serial. V pulce se mozna uroven trochu zvedla, zejmena diky dvojci estebaku, kteri netradicne tahnou cely serial, ale posledni tri dily uz zase mizerie, takze musim snizit pod 50%. Dost nepovedeny vedlejsi pribeh Machackovy dcery a neprijemne prehravani nekterych hercu jako Cina. ()