Mladá a krásna Samantha Mackenzieová (Katie Holmesová) má všetko, čo si len mladá dáma môže želať. Jej jediným snom je však chodiť do celkom obyčajnej školy, žiť bežný život a vyhnúť sa vplyvu svojich rodičov. V ceste jej stojí jediná prekážka - jej otec (Michael Keaton) je prezidentom Spojených štátov amerických a ona sa musí podriaďovať prísnemu protokolu. Samanthu však nemôže zastaviť ani táto prekážka. Napriek tomu, že ju sledujú tajné služby aj všadeprítomné médiá, zoznámi sa s mladým sympatickým študentom, do ktorého sa šialene zamiluje. Atraktívny James Lansome (Marc Blucas) však žije dvojitým životom. V skutočnosti je to tajný agent, ktorého prezident povolal, aby Samanthu ochraňoval. (TV JOJ)

jatamansi

Nenáročná teenagerovská komedie. Mírně pobaví, neurazí. Nic z ní v hlavě neutkví a po shlédnutí vyprchá z hlavy jako bublinky z minerálky. (Nemohu napsat ze šampaňského, to už by musela být jiná kategorie.) Keaton navíc moc prezidentsky nevypadal, obzvláště s rukama v kapsách. Forest Whitaker naštěstí ty nejlepší role odehrál v úplně jiných filmech. ()

imf

Na druhé zhlédnutí zvedám na 50%, protože to bude asi jediný film, ve kterém je Katie alespoň trochu snesitelná. Konkurenční Hon za svobodou je zhruba stejně pitomý a předvídatelný, ale Michael Keaton je lepší prezident a Katie víc sluší blonďatá paruka. Jakékoliv důležitější argumenty byste ze mě nevymlátili ani s odznakem prezidentské ochranky. A ten český překlad je vážně hloupý. ()

berusche

Teda vy jste tady hróóóózně netolerantní. Moje 5-letá sestřenka taky často používá ve spojení s věcmi: pitomý, pitomý, pitomý, všecko je pitomý! Jenže u ní to přičítám věku (nedostatek argumentů) a malé slovní zásobě (pitomý). Mně ale šest bylo už před dlouhou dobou, takže, kdyby se někdo divil, tohle byl tak film pro ní (čímž říkám, že žhavé scény a seksy záběry nejsou na místě), že scénář opravdu nemohl být hlubokomyslnější (ona by to asi chudák nezvládla) a že pointa opravdu neměla být, jak to mají prezidentské dcery hrozné, nýbrž jak i ony jsou dívkami hledající své štěstí. Já s tím ale problém opravdu nemám a aj slzičku jsem ukápla, když se holka jedna velkooká konečně našla. A upřímně, já teda vypadat jako Kate, mít za otce prezidenta USA a takovýho frajera za pantera (promiň drahý!), asi bych si nestěžovala. Že vy jí to závidíte? ()

Lencha

Čtu vaše komentáře a po pravdě, mně to až tak strašný nepřišlo. To jsem teda viděla horší díla:-))) Prostě romanťárna s Katie v hlavní roli. Od toho se nedá moc čekat a taky jsem od toho nic nečekala. Přála jsem jí, aby zapadla mezi ostatní, aby se dala dokupy s Marcem...očekávala jsem i menší zápletku (menší...no spíš malinkou) a pak byl konec. Katie je nemastná neslaná, chvílema se pitvoří jako by jí bylo pět...můj šálek kávy teda ona není, ale na film se koukat dalo:-))) ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +příjemná (snesitelná) Katie Holmes, pěkný pohádkový příběh, Michael Keaton jako prezident a Marc Blucas -málo dramatické, bez složitých dějových zvratů (prostě pohádka), celkově docela jednoduché, distribuční název je "ehm" hloupý/// Jasně, nezapřu vám, že takové filmy se mi líbí a rozhodně se netěším až z nich vyrostu. Zatím mě stále baví, i když musím se přiznat. Láska na hlídání je trošku slabší. Hodně tématicky podobný je film Hon za svobodou. Ten je však krásnější, je tedy na co koukat a má i bohatší scénář. Láska na hlídání je jen taková oddychová jednohubka s velice příjemnými herci. To je ovšem dáno tím, že je to pohádka (tedy nenásilná, nedramatická) odehrávájící se v moderní době. Z Katie jsem měl prostě dojem že je princezna, nebo chcete-li první dcera./// Celkem 67%/// ()

• Původně měl k tomuto filmu připravovat hudbu známý hudebník Michael Kamen (soundtracky Robin Hood, Smrtonosná zbraň, atd.), ten však neočekávaně 18.listopadu 2003 ve věku 55 let zemřel a tak podle jeho poznámek dokončili soundtrack jeho kolegové. Tento film je mu věnován. (Quido)