Pieseň lásky samotárky

• Česko Píseň lásky samotářky (viac)

Když se Pursy (Scarlett Johansson) dozví, že jí zemřela matka, vrátí se po dlouhé době do New Orleans. Chce se usadit ve svém rodném domě. Ten je ovšem zchátralý a navíc není prázdný. Již léta jej totiž obývají dva přátelé její matky: bývalý profesor literatury Bobby Long (John Travolta) a jeho chráněnec Lawson Pines (Gabriel Macht). Ti tráví celé dny společným pitím a čtením a nemají v úmyslu svůj domov opustit. Žádný z těch tří nechce ustoupit, a tak jsou nuceni žít spolu. Postupem času Bobby, Lawson a Pursy s údivem zjišťují tajemství o sobě navzájem, o své minulosti a odhalují zdánlivé maličkosti, které propletly jejich životy. Scarlett Johansson byla za svůj výkon v roli Pursy v roce 2005 nominována na Zlatý glóbus. (oficiálny text distribútora)

Duotone28

Prva polhodinka bola bolava...mozno aj prva hodka...pribeh sa vliekol, a miestami u mna velmi velmi stracal. Ale to stracanie bolo postupne viac a viac prepletane pointou...a myslienkou, ktoru nam Gabel nechcel polozit na tanier...ale chcel aby sme si ju na tanier prisli polozit sami. Preto spominany Love Song si viac menej kazdy vypocuje inak. A preto aj ked spociatku vela ludi bude skeptickych, pribudajucou stopazou ich film pomalicky bude dostavat. Neda mi nespomenut Johna Travoltu...osobu ktoru nie je tazke prirovnat k "Pandora´s box", skrinke...ktora ak sa raz otvori, dokaze z nej vijst nieco, comu my hovorime "nadpozemske"!!! Ak vsak ostane zavreta a nepovsimnuta...tak o tom "nadpozemskom" nikto nikdy nemusi vediet...a moze vyprchat ako lacny parfume. Podla mna je John Travolat doslovne pan herec, ktory len nedostal tu sancu...s akou malo stastie par vyvolenych hollywoodu. Filmiky 4, Soundtrack 5 a John Travolta 5***. Nazdar ()

honajz

Scarlett Johansson, Deborah Kara Unger a John Travolta v řekněme poetickém snímku, který by i mohl fungovat, kdyby citově tolik nevydíral. Už samotný začátek je klišé jako hrom. Umře nonkonformní žena a odkáže svůj dům dceři, která žije v nešťastném vztahu s pitomoučkým mužem. Holka odjede do maloměsta převzít zchátralou barabiznu, aby zjistila, že v ní bydlí dva nečekaní nájemníci, starší chlápek, který vypadá, že je věčně v lihu, i když dříve byl zasloužilým profesorem na vysoké škole, a mladík, který se snaží napsat bestseller, ale nějak se mu ne a nedaří. Tyhlety looserské postavičky pak mají různé interaktivní výstupy, abychom pak na konec zjistili nečekanou pravdu a byli svědky prozření a sebeuvědomění mladé ženy... Škoda, že tvůrci tolik tlačili na pilu a příběh nám přes pomalé tempo vyprávění doslova cpou stylem červené knihovny, takže divák ani nemá čas se s postavami nějak ztotožnit a najít v nich nejen zápory, ale i klady. Publikováno: 02.07.2008 ()

Ant

Moc příjemný film o třěch ztroskotancích. Od začátku je vám tak nějak jasné, o co půjde, přesto děj nezevšední a snadno se jím necháte unášet. Pro herce mám jen slova chvály. Zvlášť dosud neokoukaný Gabriel Macht zanechal moc dobrý dojem. Hvězdu navíc si film zaslouží už jen pro svou kouzelnou jižanskou atmosféru, která dokáže každý film přenést na úplně jinou úroveň. ()

Sheldra

Kdyby si odpustili ten srdcervoucí Travoltův projev na pódiu, bylo by to zcela kýče-prosté. Ale dobrý, když nejde vytrhnout tu jedinou stránku, nebudu přece házet do ohně celou knížku. Skvělej Travolta, sympatickej Macht a naše malá Scarlett si zase jednou vybavila, že to umí rozjet i bez rozverného pitvoření. Fajn film. ()

becki_tu

Zklamání. Film se potácí od deprese ke smutku, od alkoholu ke knížkám, od mudrování k filozofování, ale samé záplavě slabých a chladných emocí jsem bohužel nenašel nic, co by mě výrazněji nadchlo, zaujalo či alespoň nenudilo. Tvůrčímu týmu nemůžu upřít viditelnou snahu, ale já to příště radši zkusím někde jinde. ()

• Ve filmu zazní citát spisovatelky George Sandové: "Nelze vytrhnout jedinou stránku ze svého života, ale můžeme hodit do ohně celou knihu."  Další citát je od amerického básníka a spisovatele Roberta Frosta: „Štěstí nám nahrazuje výškou to, co nám chybí v délce." Na konci filmu Bobby Long (John Travolta) recituje anglického básníka Thomase Stearnse Eliota: „Nikdy se nevzdáme zkoumání a na konci našich výzkumných cest se vrátíme tam, odkud jsme vyšli a konečně to místo poznáme."
    (Tonach)