Nový animovaný film z produkce studia Walt Disney Strašpytlík vypráví klasickou pohádku o kuřeti, které si splete padající žalud s kouskem oblohy a způsobí velký zmatek. Tentokrát se malý hrdina rozhodne napravit to, co způsobil - jakmile se mu však konečně začne dařit, přistane mu na hlavě opravdový kus oblohy! Nyní se spolu se svými povedenými přáteli Kačkou Pihatou, Mrňousem a Rybízem musí pokusit zachránit svět, aniž by ve městě způsobil další zděšení, což se samozřejmě neobejde bez spousty napětí a zmatků, ale hlavně pořádné porce zábavy. Brzy se ukáže, že být při záchraně světa malým kuřetem se náramně hodí. (oficiálny text distribútora)

adamix

Pre niekoho sklamanie, pre mňa celkom uspokojenie. Jasné že za detských čias to bol u mňa solídny animák a za tie roky sa už aj moje myšlienkové pochody zmenili, ale tie narážky na rôzne filmy, skvelo laďujúci soundtrack a animácia adekvátna danej dobe mi nepokazila dojem ani po rokoch. Nie je to však nič chválospevné, ale taká animovaná blbinka pre pobavenie, obzvlášť mladšieho publika. Za mňa nostalgické 3*. ()

Dever

Soundtrack John Debney: 1. Stir It Up - Patti LaBelle/Joss Stone ,2. One Little Slip - Barenaked Ladies ,3. Shake a Tail Feather - The Cheetah Girls ,4. All I Know - Five For Fighting ,5. Ain't No Mountain High Enough - Diana Ross ,6. It's the End of the World As We Know It (And I Feel Fine) - R.E.M. ,7. We Are The Champions - Chicken Little ,8. Wannabe - Abby Mallard/Runt of the Litter ,9. Don't Go Breaking My Heart - The Chicken Little Cast ,10. The Sky Is Falling ,11. The Big Game ,12. Dad Apologizes ,13. Chase to Cornfield ,14. Dodgeball ,15. Driving With Dad , ()

Liduskaa

Už je to sice trochu dýl,ale jako by to bylo dnes co sedím v letním kině na Silvestra a na plátně běží tenhle film...Myslím, že jen díky velkému množství svařáku, který nám pomáhal to přetrpět sme to vydrželi....ale tím co sme potřebovali přetrpět bohužel nebyla zima,ale tenhle strašný animák:( nikdy více.... ()

Smileface

Myslete si o mě co chcete, ale tohle je asi nejhorší animák co jsem kdy viděl. Scénáristicky neuvěřitelný mišmaš, který udělá dětem v hlavě chaos, avšak rozhodně nepobaví. Plno zbytečných klišé jakoby dávají vědět, že jde přecejen o rodinný film. Nudná a na první pohled i odfláknutá animace nutí vás zavzpomínat s lítostí na první Toy Story. Vše zachraňují jen občasné vtípky, které mě již vstávajícího donutili smilovat se a dát tomu malému opelichanému kuřeti aleapoň jednu hvězdičku, příště bych ho ovšem raději viděl v KFC. ()

Trellíno

Napadlo by vás, že Disney, kterého prakticky položily CGI animáky, natočí letošní nejzábavnější film v tomto žánru? Ne? Mě také. Jenomže tahle Válka světů ala Disney je hodně nabitá záležitost, chrlící jeden nápad za druhým a nebýt těch pár písniček(ale co bych chtěl, je to Disneyovka, že) a jednoho či dvou typických klišovitých rozhovorů(já vim, DISNEY), tak se čtvrtou hvězdičkou neváhám. Takže za 3,5 a začínám si říkat, že by třetí Toy story nemuselo být zas až takový průšvih. ()

• Postava Strašpytlíka měla být původně určena dívce. (Pumiiix)
  • I když je Garry Marshall známý především jako režisér romantických komedií (Pretty Woman), má za sebou překvapivě mnoho hereckých úloh. Viděli jsme ho například v seriálu Murphy Brownová (1988). Ve Strašpytlíkovi namluvil kachnu. (imro)
  • Roli malého kuřátka měla původně namluvit Holly Hunter. (imro)