Odložený prípad

• Česko Odložené případy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (viac)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiálny text distribútora)

jonyyy

Fantastický nápad na seriál. Je to opravdu výborné, ze začátku jsem to měl jen jako takové příjemné odpolední novácké doplnění oběda, ale pak mě donutila přítelkyně sledovat Odložené případy pravidelně. Velmi citlivě natočeno, příjemné obsazení a charaktery, prakticky ani nemám co vytknout. Co na tom, že většina dílů je podle jedné šablony a opakují se furt stejné hlášky. Já si Cold Case zamiloval. 80% ()

Dudek

Neuvěřitelné. Odložené případy se na veden prezentují jako nepřímý následovník série CSI, odpovídá tomu vizuální look, který dává připomenout prvním dvěma řádám (které považuji za vrchol krimánální tvorby - pak to šlo se seriálem od desíti k pěti) výše zmíněné Kriminálky Las Vegas, pod kterým se ovšem skrývá tak primitivní schéma, až to bolí. Z nějakého důvodu tu ovšem toto snadné prokouknutí není problémem. Odložené případy se mi líbí, nejsou sice nijak rafinované, ale přesto je považuji za sympatický nenáročný seriál o vyšetřovatelce, které stopy padají do klína. ()

Zíza

Tahle série mě hodně baví, nejenže díly utíkají poměrně svižně, ale vždycky jsou okořeněné skvělou hudbou a dokážou dojmout, plus velmi dobrý střih. Samozřejmě jde dokola o to samé – vyslýchání, zapírání, lhaní, vyslýchání a odhalování pravdy a vždy posle stopáže poznáte, kdy konečně narazili na toho pravého. I tak mě spousta těch dílů bavila a je faktem, že jsem je viděla téměř všechny. ()

filmmovier

Dakší z řad amerických kriminálek, které jsou všećhny úplně stejné. Odložené případy jsou další sérií, na kteou jsem dřív poměrně často koukal. A vůbec to nebylo špatné, to opravdu ne. Jenomže dílů je moc a pak se to prostě začíná opakovat, kvalita klesá a seriál začíná nudit a upadne do průměru... A to je i případ Cold Case. Už na to nekoukám a už se na to nepodívám. Jsou tu dobré herecké výkony. Za 60%. ()

luka4615

Kriminální seriály nejsou zrovna můj šálek kávy, nicméně Cold Case se řadí spíše k těm nadprůměrným počinům, které mají velmi originální koncept, jenž působí jako svěží vítr ve změti všech fádních kriminálních seriálů. Nejvíce se mi na něm líbí flashbacky, které nás zavádějí zpátky do minulosti a krásně sestříhaný závěr každé epizody, který je vždy podbarven úžasným hudebním doprovodem. ()

Galéria (1 036)

• Písně zaznívající v jednotlivých epizodách pocházejí vždy z roku, ve kterém se stal vyšetřovaný zločin. (ČSFD)
  • Představitelka Lily Rush Kathryn Morris si v minulosti vyzkoušela také modeling a odvážné snímky. V roce 2010 se dokonce objevila na titulní straně magazínu FHM. (epicride)