V rámci experimentu je psovi, který byl brutálně týrán, provedena operace, při níž mu jsou jeho kosti nahrazeny kovovými. Nenávist v jeho hlavě ale zůstává. Začíná krvavá štvanice kde vyhraje jen ten, kdo přežije! Otázka je, kdo to bude... (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Americký mladík Dante se s přítelkyní Ulou vydá tajně do Španělska. Během příjezdu jsou chyceni a jako emigrantům jim hrozí vězení nebo smrt. Dantemu se podaří uniknout, ale v patách má zuřivého rotvajlera, který byl ale experimentálně vylepšen a proměněn ve stroj na zabíjení. Celý snímek zachycuje Dantův útěk a současně snahu najít přítelkyni. S většinou lidí, co na cestě potká, udělá rotvajler krátký proces. Asi nejlepší jsou gore scény, kdy útoky psa jsou krvavé a nekompromisní. Solidní je i maska psa a speciální efekty se rovněž povedly. Závěr je připomínkou Terminátora 2. Asi Yuznův nejslabší film, kde se prolínají vzpomínky s podivným příběhem, ale tím dochází k zmírňování napětí, které i tak příliš velké není. Nejnapínavější je scéna útoku na dvoře domu, v němž žije matka s malou dcerou. Samostatnou hvězdu si zaslouží poslední záběr. Kdysi dávno se mi zřejmě líbilo, tentokrát jednu hvězdu z hodnocení ubírám. p.s. oficiální text je blábol. ()

demented

Vzhľadom na kvalitu posledných Yuznových filmov som veľa nečekal. Tušil som, že to bude hovadina a bohužial som sa nemýlil. Yuzna je skrátka babrák. Trapný a dementný, miestami smiešny príbeh (taká drsnejšia verzia filmu Lassie sa vracia :) ), ktorý nemohol vyzerať dobre ani na papieri, mu síce moc šancí na ukázanie remesla nedáva, no na druhej strane existuje mnoho lepších filmov s ešte blbšími scenármi. Jedna hviezda len z nostaligie a za tých pár trikov, ktoré zmierňujú divákovo utrpenie a robia tento škvár trochu znesiteľnejším. Ale fakt len trochu. ()

hippyman

Oficiální text distributora je poněkud matoucí, čekal jsem to brutální týrání, provedení operace, ale zmiňovaný experiment filmu zřejmě předcházel (pokud tedy experimentem není myšlený snímek samotný). Nicméně ona nenávist je vcelku povedeně vykreslena, Yuzna postupnými střípky odhaluje mozaiku onoho činu. Konec je taky vcelku ucházející. Samozřejmě by šlo hodně věcí zlepšit (vlastně všechny), ale tenhle hafan na úplné dno nepatří. 30% ()

Fox Mulder

Na tento film jsem byl dost osobně zjedaví. Jelikož moc psích horrorů není a ještě k tomu když se ujme režie kultovní béčkař Brian Yuzna. Je pravda, že jsem slyšel nějaké negativni ohlasy, ale stejně jsem se na Rottweilera těšil. No musím uznat po schlédnutí Rottweilera, jsem prostě nevěděl co si mám myslet o mém oblíbenci Yuznovi. Takovýhle režijní počin bych spíše čekal od takovýho Uwe Bolla a ne od Briana. Tohle se fakt nedalo. Snad ani jeho hroznej Faust nebyl tak špatný. Doufám, že už konečně se Brian schopí a natočí nějakou krvavou řež typu re-animator či dentista. Tento film bych doporučil pouze fanouškům Yuzny a ostatní ať se ho vyhnou velkým obloukem. PS: Yuznův Rottweiler vychází ze španělského thrilleru El Perro ze 70. let. ()

Viktooorka

Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded Oscara za nejlepší vizuální efekty získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded Oscara za nejlepší zvuk získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded Oscara za nejlepší střih získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded Oscara za nejlepší krátký film získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded .. Takže Rottweiler bohužel zůstal v boudičce a Slepička získala všechna ocenění :o) ()