O devítileté dívence, která má zázračnou moc - zapalovat vše svýma očima. Používá je však pouze tehdy, pokud je k tomu donucena. Státní moc se snaží jejího zázračného umění využít pro své účely. Dítě i její chudý otec se brání. Opakovaně se obávají, že státní agenti nad ní získají kontrolu, zneužijí ji a nakonec zničí. (Golden Crown)

PanTumnus

Do půlky docela zábavná sci-fi hororová jednohubka s Drew a jejím pohledným taťkou. Zábavná ve smyslu, že to není dobré ale pacing je natolik rychlý, že vás to nezačne nudit. Jakmile se ale děj přesune do ústavu a do děje se začne míchat podivná ''pedofilní'' linka, vše se zpomalí a veškeré kouzlo jde do háje. Samotná akční finále díky tomu odzíváte. ()

Gerret

I když je film z větší části natočen podle knihy, nesahá jí ani po kolena. Chybí tomu atmosféra, postavám chybí ten správný šmrnc. Plno scén co se mi v knize nejvíce líbily jsou buď upravené nebo chybí :(. A ten závěr byl až moc přehnaný, to tam prostě vůbec nesedělo, King nejlíp věděl co a jak a většinu prostě zkazili. Hodnocení 55%. ()

SOLOM.

Před časem to bylo v televizi a já se docela těšil. Samozřejmě si to nahrál, ale moc se mi to bohužel nelíbilo. Souhlasím skoro se see a jeho hodnocením. Pyromaniaci by si určitě užili a ohnostrová show by jistě okouzlila na silvestra, ale ve filmu převažovala především nuda. Nejvíc oceňuju asi chvilkovou účast seriálové ,,Amandy' Heather Locklear. ()

pornogrind

Na tenhle film jsem se rozhodl podívat po zklamání z filmu Spontaneous Combustion (Živá pochodeň)  od Toba Hoopera. A pokud bych měl oba filmy ve kterých je hlavním "hrdinou" oheň posuzovat, tak u mě jednoznačně vyhrává tento. Oheň je v obou filmech podstanej ale v každým filmu tak trochu jinak. V Hooperově filmu jde spíš o samovznícení kdežto tady je to pyrokineze. Kingovu předlohu jsem nečetl, takže nemůžu posuzovat jak moc se film drží předlohy. Každopádně to co jsem viděl se mi líbilo a kupodivu mě to ani přes trošku delší stopáž ani na chvíli nenudilo. Potěšila mě i malá D. Barrymore. Věděl jsem, že jako malá hrála v E.T. ale, ale že by hrála v hororu kde vládne schopností pyrokineze jsem neměl ani tušení. Je to asi tím, že filmy ve kterých hraje zrovna nejsou mojí cílovou skupinou a tak jsem se její filmografie nikdy nezkoumal. Od filmu jsem si toho moc nesliboval ale o to víc mě potěšil. Klidně bych bral remake, protože věřím, že v dnešní době, pod rukama schopnýho režiséra by se z toho dalo vyždímat ještě daleko víc. Slabší 4 hvězdy. ()

Kubaso

Ačkoliv nemám možnost srovnávat s knižní předlohou, musím souhlasit, že film má k dokonalosti daleko. Hlavně první polovina trpí přinejlepším průměrnou režií a nijak zvlášť záživným dějem. Ta druhá už je zajímavější. O žádný spektákl se rozhodně nejedná, nicméně malá Drew Barrymore táhne film neskutečným způsobem a když ne zrovna ona, tak George C. Scott určitě. Snímkům (a hororům zvlášť) s dětmi v hlavních rolích se obvykle vyhýbám, ale Drew je tady naprosto skvělá a dokáže film přenést i přes některé slabší momenty. A finále, v němž s nepřítomným výrazem ve tváři mění sídlo Společnosti na jeden obří táborák, prostě bere dech. Jenom škoda toho zbytečného epilogu. Určitě to není kdovíjak zásadní film, ale svůj půvab má a za vidění stojí. ()

• Natáčení probíhalo ve Wilmingtonu a Chinney Rock v Severní Karolíně. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga. (Terva)

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

29.06.2018

S adaptacemi Stephena Kinga se v poslední době roztrhl pytel. Dalším chystaným projektem se stává remake hororu Ohnivé oči, o který se postará německý režisér Fatih Akin (Odnikud, Goodbye Berlin).… (viac)