Eliška a Damián

Česko, 2023, 12 h 28 min (Minutáž: 58–66 min)

Emma Smetana, Robert Urban, Hana Drozdová, Anežka Rusevová, Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová, Dana Syslová (viac)

Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. (TV Prima)

Recenzie používateľa Jezinka.Jezinka k tomuto seriálu (2)

Eliška a Damián (2023)

Promo na seriál nás zasáhlo až těsně před vysíláním prvního dílu a s "no to bude hovadina, mrknem na to, jestli to je tak blbý, jak to vypadá, nebo blbější", jsme pustili první díl. Bylo to blbé. Takovým obskurně chytlavým způsobem. Kam se z toho absurdního nesmyslu hodlají vyhrabat? Z propadliště na dno, vzestup přímo strmý. I když trvám na svém komentu k prvnímu dílu. Paní Syslová, paní Kuklová i paní Rusevová jsou ve svých rolích příjemné a milé, jejich postavy jsou sympatické. Komtesa Eleonora je mile potrhlá a krásná, přítel Matouš je skvělý. Velmi sympatické postavy a příběh včetně milostné linky zajímavější a dotaženější než ten ústřední dvojice Honza a Jolana. Celkově byli Eliška a Damián (aka Elda a Dami) guilty pleasure letošního podzimu. ()

Epizoda 1 (2023) (E01)

Je poslední den prázdnin a jsem nostalgicky laděná. Navíc mám zásadu, že pohádkám odpady nedávám. Kdo tuto zásadu nemá, ať dvě tři hvězdy od té mé odečte a je na objektivním výsledku. Emma Smetana je nádherná žena, která oslnění vzniklé zjevem zabije v okamžiku, kdy otevře pusu (ke zpěvu či mluvení, doufám, že u stolu se projevuje snesitelněji než v modu audio). Ostatní herci se pak už mohou snažit jako o život, tohle už se zachránit nedá. Paní Syslová i Jasněnka Kuklová jsou civilně přijemně a skvělé (u nich standard), Damiánova sestra je nádherná, tato herecká debutantka vplula na obrazovky s mnohem větším darem talentu a osobního kouzla než představitelka ústřední role, princezna Frederika je sympatická. Damián potom, dle vlastních slov, je dotčen, když byl označen co kůl, neb není dřevo ... ovšem z toho, co předvedl, dřevo je a ne-li kůl, tak pařez. ()