V roce 1758 se má dědičný princ Damián Karel Ludvík zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou. Damián z toho ale není příliš nadšený a raději holduje lovu, flirtování s místními vesničankami a popíjením se svým nejlepším přítelem, alchymistou Matoušem. V současnosti se zase Eliška Mlynářová chystá na propagaci nejnovější řady svých proslulých marmelád. Vzhledem k tomu, že její firma Marmelišky příliš neprosperuje, jde o naprosto zásadní událost. Buď se povede firmu opět nakopnout, nebo ji bude muset Eliška prodat, jak ji často připomíná její partner Martin. Že spolu tyhle dvě události vůbec nesouvisejí? Tak to se pletete! Stačí, aby Matouš při jednom alchymistickém pokusu omylem vytvořil tinkturu k cestování časem. A pak už se tyhle dvě období začnou proplétat víc, než si dovedete představit! (TV Prima)

Jezinka.Jezinka

Je poslední den prázdnin a jsem nostalgicky laděná. Navíc mám zásadu, že pohádkám odpady nedávám. Kdo tuto zásadu nemá, ať dvě tři hvězdy od té mé odečte a je na objektivním výsledku. Emma Smetana je nádherná žena, která oslnění vzniklé zjevem zabije v okamžiku, kdy otevře pusu (ke zpěvu či mluvení, doufám, že u stolu se projevuje snesitelněji než v modu audio). Ostatní herci se pak už mohou snažit jako o život, tohle už se zachránit nedá. Paní Syslová i Jasněnka Kuklová jsou civilně přijemně a skvělé (u nich standard), Damiánova sestra je nádherná, tato herecká debutantka vplula na obrazovky s mnohem větším darem talentu a osobního kouzla než představitelka ústřední role, princezna Frederika je sympatická. Damián potom, dle vlastních slov, je dotčen, když byl označen co kůl, neb není dřevo ... ovšem z toho, co předvedl, dřevo je a ne-li kůl, tak pařez. ()

rublik05 odpad!

O tomto novému seriálovému skvostu, který vzbudil obrovské pozdvižení, toho již bylo napsáno mnoho. Už z upoutávek šlo poznat, že tohle bude velmi zvláštní seriál. Tvůrci to však posunuli ještě dál, neboť takový bizár jsem opravdu nečekal. Nevím jak to dokázali, že i jindy docela snesitelní herci zde působí naprosto tragicky, scénář je jedno velké WTF, trapností to předčí i některé legendární jihoamerické romantické seriály. Tohle je po všech stránkách fakt strašný. Jedno pozitivum to ale má. Na již ikonickou bitku Emmy Smetany se dají nalézt velmi vtipná memečka. 0/10. ()

Ivoshek odpad!

Nejsilnější pocit z toho celého je stud. Příště by mohla Prima zkusit udělat seriál s opravdovým scenáristou a opravdovým herci. Zejména obě hlavní postavy jsou tragické, afektovaně přehrávající. Produkcí to vypadá jako pohádka z 80. let, natočená brněnským nebo ostravských studiem, jenže tehdy tam pořád ještě byli schopni dát pár lidí, co uměli hrát. Tohle bohužel není vtipný ani jako giulty pleasure. Je to prostě jenom strašně amatérský. Zajímavý je, že Dana Syslová, v zásadě průměrná herečka, tu působí jako zjevení, své kolegy tu převyšuje o dvě až tři ligy. ()

blackrain

Vidím velký špatný (slovy Jolandy). Vysvětlil někdo mladým hercům, že prkenné chování a monotonní odříkávání textu nemá s hraním nic společného? To se panu režisérovi líbilo? Vždyť se to nedá poslouchat ani se zavřenýma očima. Všichni mluví stejně. Taky by neuškodilo, kdyby herci ve tváři ukazovaly nějaké emoce, vždyť Elišce bylo dle jejího výrazu absolutně jedno, že její firma krachuje, že přišla o zakázku, že manžel její zaměstankyně se přišel do práce pobít a že jí fláknul taky.Ta holka měla pořád naroubovaný stejný výraz.To už i ochotníci v Hornídolní se pokouší něco hrát. Použití vyprávěče celou epizodu roztříští na kousky, které se strašně špatně lepí dohormady. Proti panu Dvořákovi nemám vůbec nic, ale jeho hlas sem nepatří. Vlastně ten vyprávěč je zbytečný. Jednu hvězdu dávám za "staré pardály" ti alespoň něco hrají, ale když nemají spoluhráče, tak to jde jen velmi těžko. Nápad na seriál dobrý, sice okoukaný, ale dobrý. Zpracování špatné. Hodně jsem se těšila. Mám výpravné seriály ráda, ale tohle je zklamání. Je mi líto, ale takto už, prosím, opravdu ne. Velká ztráta času. V Primawoodu by se nad sebou měli alespoň trochu zamyslet. Divák není tupé zvíře. ()

honajz2

Jsem rád, že se do Česka stále více dostávají žánry jako sci-fi, fantasy nebo horor, strašně tu taková tvorba chybí a obzvlášť o sci-fi tu člověk skoro nezavadí, takže jsem rád za každý takový český projekt. Ať už dopadne jakkoli. Ovšem Prima to pojala opět způsobem jim vlastním - jako telenovelu. Jejich seriály vlastně vždycky jsou buď telenovela nebo kriminálka, ani si nepamatuji, že by měli nějaký odlišný projekt. Potenciál zápletky Eišky a Damiána ovšem nezabijí hned ze začátku ten telenovelový styl, ale vypravěč, který vždycky když se ozval, tak jsem měl pocit, že koukám na Prasátko Peppu. Pro ten hlas si navíc vybrali toho, kdo jim dabuje upoutávky a reklamy a znají ho odsud všichni, takže to působí o to víc jako pěst na oko. Pak už přijde všechno ostatní a vypadá to úplně stejně, jako Slunečná, ZOO, Pálava atd., akorát se to odehrává ve dvou různých časech a mezi nimi jeden z hlavních hrdinů cestuje. Což pořád je inovace, ale úplně zabitá svým vedením - v pilotním díle, co trvá hodinu (pocitově skoro tři), na sebe ti dva sotva narazí a Damián po prvním cestování v čase pak do stejné doby cestuje ještě párkrát a nahodile. Většinu času teda můžete sledovat strhující dramata ze životů prodavaček v Eliščině marmeládovně, které kromě svojí velké scény řeknou v seriálu 1-3 věty. Zase na druhou stranu, máme to důraz na postavy a pomalý vývin příběhu, to je dnes u seriálů oblíbené, akorát tady to nikdo nechválí. Ono taky není o co stát, protože hrát tu umí jen Syslová a ostatní se buď snaží nebo jsou Emma Smetana, které bez titulků člověk rozumí jen každé osmé slovo. Přitom to mohlo být opravdu epické, globální objev cestování časem ve dvou různých časových liniích, z čehož minulost může ovlivňovat budoucnost - kdyby tohle byla hlavní zápletka, bylo by to hodně zajímavé. Takhle to bude jen o lásce napříč časy a asi tu žádná postava neskončí sama, ach... no krásné, jak z Esmeraldy nebo Divokého anděla. V druhém díle se prý proflákne v minulosti to cestování časem a v současnosti asi zasáhnou mafiáni (!!), ale na to nebudu mít koule. Prima se zpětně přetáčet nedá a pronudit se celou epizodou bych znova nedal. Hvězdička jen za to, že je to sci-fi a asi i za to, že odpad si představuji jinak. Tady se dá stupiditě dialogů aspoň zasmát, takže to není až takové utrpení. 1* ()