Temperamentní barová zpěvačka Deloris Von Cartierová se ve volných chvílích věnuje svému milenci, ženatému mafiánovi Vincemu. Jednoho dne je však ke své smůle svědkem toho, jak její milý přikládá pistoli k jedné neloajální hlavě a se zdravým pudem sebezáchovy usoudí, že je na čase změnit náruč. Uchýlí se proto do bezpečí policejní stanice a svého přítele udá. Policie, vděčná za korunního svědka, nemíní nechat nic náhodě a schová Deloris na poslední místo, kde by ji mafiáni hledali - do kláštera. Deloris, vybavená zdravou nechutí ke všemu, co jen připomíná jeptišku, zuří, a jistě by se nechala raději zastřelit. Ale je pozdě. Čeká ji nevzhledný hábit, krutá disciplína a žalostný nedostatek jakéhokoli povyražení. Rázná dáma se ovšem po počáteční depresi vzchopí a obratem ruky změní klášter v jeden velký zmatek. Matka představená se jí proto snaží uklidit na to nejméně exponované místo - do sboru. Iniciativní sestra ale nemešká a s radostnou pomocí ostatních jeptišek promění ubohé pěvecké výstupy ve strhující koncerty. Návštěvy kostela stoupají a stoupá i zájem veřejnosti a tak se Vince jednoho dne nešťastnou náhodou dozví, kde se Deloris skrývá. Zbožná členka řádu je unesena. Zločinci ovšem nepočítají s nečekaným soupeřem - řádové sestřičky se rozhodnou napomoci boží spravedlnosti a vydají se pro svou družku přímo do jámy lvové... (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu

troufalka

Měla jsem to štěstí za svého pobytu v Německu zpívat v jednom místním sboru, který byl složen z řeholnic a dvou dobrovolnic. Měla jsem ještě větší štěstím, že jsem viděla Sister Act v originále, obklopená těmi, o kterých film pojedníval v čele se svéráznou chórmistrovou. A byla to hodně dobrá podívaná, všechny jsem slzely smíchy. Kdo se chce pobavit, nechť se vykašle na český dabing. ()

lykan9

Jedna z klasických amerických komedií 90´ let, u kterých kluk jako já vyrůstal a přes velké nedostatky se mu líbala a vždy líbit bude. Sestra v akci je vtipná, jsou v ní nádherné písně, které jsou prezentovány krásným způsobem a herci jsou velice příjemní. Když k tomu připočtu nostalgické hledisko, tak není, co dodat :-) ()

dj.kouba

Byla by to průměrná, možná podprůměrná komedie, kdyby nebylo skvělé Whoopi Goldberg a neméně skvělého hudebního doprovodu. Možná ze mě ale trošku mluví jakési citové pouto, jelikož jsme pár písniček z filmu zpívali v našem "úžasném" školním sboru :-). Vím , že tento film mě nikdy neomrzí, vždycky se u něj zasměju, proto za 4*. ()

Filomena.I.

To mne tenkrát kamarádka - sestra řeholní bez hábitu - v Bratislavě hnedle po příjezdu lapila pod křídlo se slovy „To musíš videť!“ a odtáhla k mému údivu na „Sestru v akci“ v hábitu. V slovenskom biografe s českými titulky, kdy ještě Češi a Slováci byli bratry, poštovní známka nebyla za-hraniční a pár vládníků a nacionalistů z nás neudělalo cizince zakrojivše drápem svým ostrým v půli. Tato bláznivá komedie (rozuměj film) vykřesala u mě hurónský smích v kolena plácající, jakož i u mé sousedky, jakož i u publika všechněho. Řehtání až k slzám. Zážitek božský! Zkrátka Sestra v akci mne nemohla uvítat důstojněji. A ačkoliv nejsem příznivec amerických komedií, pro tuto bláznivou nostalgickou vzpomínku nemohu dát méně než čtyři. ()

Erichan

Taktiež jedna z mála dobrých komédií a popravde sa trošku škrabem za hlavu nad takým slabým hodnotením. Isto, hlavná cieľovka nie sú muži, ale že by naozaj toľko málo žien pozeralo filmy, alebo sa k nim vyjadrovalo? Pre baby určite super milá oddychová komédia bez zbytočnej presladenosti a so super soundtrackom a sesterstvom, s ktorým sa vedia stotožniť iba ženy :) A páni, nežiarlite, vy máte svoje bratstvá ;) Ale ináč, ak chcete stráviť filmový oddychový večer so svojou polovičkou, urobiť jej radosť a sami pri tom netrpieť, tak toto je veľmi dobrá voľba ;) ()

• Jednu z dívek, se kterou se Deloris (Whoopi Goldberg) spřátelí, hraje Desreta Jackson, která hrála ve filmu Purpurová barva (1985) Celii v mladších letech, kterou posléze v jejích dospělých letech hrála Whoopi Goldberg. (HappySmile)

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (viac)