Deloris Van Cartierová na svých dobrodružstvích v klášteře nakonec ještě vydělala a slaví právě úspěchy v nové show v Las Vegas. Z opojení slávou je však vytržena neodbytnými jeptiškami, které přicházejí s prosíkem. Po předchozích zkušenostech s temperamentní sestrou dospěly tyto dobré ženy k názoru, že Deloris je jejich jedinou nadějí v katastrofální situaci. Škola sv. Františka, kde všechny učí, má být zavřena, a to z ryze světských a přízemních důvodů - pro peníze. Žáci nevykazují žádné zvláštní schopnosti, škola se neúčastní žádných soutěží ani závodů, a sponzoři a dobrodinci ztratili zájem. Zkrátka a dobře, škole je potřeba dodat nového ducha, a navíc - stejně potřebují učitelku zpěvu. A tak se Deloris navzdory všem svým předsevzetím nechává znovu navléci do černého hábitu a poněkud rozechvěle předstupuje před třídu plnou hlučných a neukázněných výrostků, které ta černá jeptiška před tabulí ale vůbec nezajímá. Deloris čeká tuhý boj, má-li nakonec vzbudit ve svých žácích zájem o hudbu a ještě z nich udělat sbor, schopný vyhrát celostátní soutěž. (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu 2

MickeyStuma

Volné pokračování opět přivádí Deloris Van Cartier do role jeptišky, tentokrát však vlivem prosby k nastolení pořádku v místní katolické škole. A to do toho ještě nad školou visí hrozba uzavření. A tak tu máme další příběh dle námětu, který byl zpracován už skutečně mnohokrát. Tzv. ‘školní’ film o nezvladatelných žácích, které se Deloris podaří zvládnout. Tím je v podstatě řečeno vše. Toužebné atmosféry předchozího snímku to však už bohužel nedosahuje. Vlivem již značně provařené šablony je děj hodně předvídatelný a i když opět Whoopi Goldberg srší energií a několik humorných situací je dějově přítomno, prostě to už nějak není ono. Snímek naopak obsahuje více dnes už známých písniček, které příběh velice osvěžují. Jako samostatný film by snad měl svou zábavností určitý potenciál, ale takto jde bohužel o nějaký ten stupínek dolů. ()

Dark_Hark

Musím úprimne, ale naozaj úprimne povedať, že som mal proti tomuto filmu silné predsudky a odkládal som jeho pozeranie, lebo som si myslel, že to bude odpad!, ale moje myslenie bolo neoprávnené.  Každý povie, že 1 diel naozaj stačil. Potvrdzujem toto tvrdenie, ale 2 dielom nič nepokazili buďme k sebe úprimný. Zabával som sa, dostali dobrú ideu.  Musím tomuto filmu dať 5* ()

Handle

Musím říct, že i když má Sestra v akci 2 horší hodnocení (a překvapuje mě to - jedná se prostě o nenáročnou komedii a tak to beru) než jednička, tak se mi líbila o něco málo víc. No a když se řekne Whoopi Goldberg, tak si jí prostě já osobně ihned vybavím v černém hábitu jeptišky! :) Nejvíc nádherný na celém filmu je písnička Happy Day - s tou mám snad spojený celý film... a velmi, velmi mě baví ten černošský projev, ty vejšky a jak to ten sbor rozjede... :) Dávejte si tomu klidně odpady, ale mně se to líbí! :) ()

silentname

"Sister Act 2: Back In The Habit" je pokračovaním filmu "Sister Act". A hoci je pravda, že je to plné klišé, predvídateľné od začiatku do konca a celkovo to nemá teda najlepšie karty v ruke, mám tento film veľmi rád. A mám k tomu samozrejme aj svoje dôvody. V prvom rade sa mi veľmi páči Whoopi Goldberg. Myslím si, že v habite je veľmi uveriteľná a prirodzená. Pamätám si, že keď som mal tak 6 alebo 7 rokov, sme ten film pozerali s mojou babkou a nemal som problém tomu filmu uveriť. Pôsobilo to v tej dobe na mňa veľmi reálne. A okrem toho som odjakživa rád spieval a vidieť spôsob ako dať svojmu hlasu potenciál bolo už vtedy pre mňa zaujímavé. Okrem toho hudobné vsuvky v tomto filme sú podľa mňa veľmi dobre zvládnuté. Záverečné vystúpenie samé o sebe je podľa mňa perfektné. Kedykoľvek si to môžem pustiť a mám pocit, že je to perfektne sýte a plné dobrých momentiek. Lauryn Hill je vynikajúca. Veril som jej tú rolu a podala podľa mňa skvelý výkon. Okrem toho story jej postavy je podľa mňa zaujímavá a dokážem sa s ňou ako divák spojiť. A hoci sa na začiatku javí ako veľmi tvrdá, tak ukáže sa, že je to skôr obrana pred vonkajším svetom. A keď ju človek spozná lepšie, veci dávajú zmysel. Čo sa komédie týka, tak najlepší sú naši kňazi. Jazda dodávkou podľa mňa nemá chybu. Na tom sa smejem aj dnes. "Neměl by řídit někdo kdo má řidičák?" "Nesmysl!" Je fajn, že sa tu dostanú aj naše obľúbené postavy z predošlého filmu a srdce má film na správnom mieste. Hlavne je super vidieť ako sa z triedy lenivých študentov môže stať skutočne skvelý zbor. Mňa tento film vždy baví a má svoje miesto v mojej guilty pleasure polici. Hodnotenie: B+ ()

Marek1991

Dosť naivný film s ďalším splnením americkým snom. Moderná kultúra 90. rokov na plné obrátky. Dobré piesne, všade plno úsmevov, nezmyselne klejúce mníšky a ostatní pracovníci náboženskej školy, rodičia a štátni zastupitelia, ktorí zmenia názor ako obratom na všetko, po výhre v súťaži a kopa iných nezmyslov a hlavne plno klišé. Film o rebelujúcej mládeži a zlej finančnej situácií v štvrtiach v amerických mestách, tak takých filmov je veľa. Ja som si tento nikdy nejak neobľúbil. ()

• Dcera Whoopi Goldberg - Alex Martin, si zahrála jedno z dětí v Deloresině třídě. (HappySmile)
  • Když jsou studenti na basketbalovém hřišti, postava Lauryn Hill Rita začne rapovat, což ale nebylo vůbec ve scénáři. (HappySmile)
  • Keď otec Thomas hovorí sestrám, že Deloris je zabávačka v Las Vegas, sestra Mária Robert zdvihne ruky k svojej tvári. Hneď na to ich má ale zložené po boku tela. (martin1m2)