Baletka

• Južná Kórea Ballerina (viac)
Južná Kórea, 2023, 92 min

Bývalá bodyguardka oplakává svoji nejlepší kamarádku, kterou nedokázala ochránit, a pouští se na misi s jediným cílem: splnit její poslední přání. (Netflix)

M.i.k.e

jako jednohubka ok, ale jinak Baletka svůj potenciál být korejskou ženskou obdobou Johna Wicka nevyužila ani z poloviny. Hlavní hrdinka je sympatická a úplně sem neměl problém jí věřit že dokáže vykosit pár zloduchů, ale té akce je nakonec poměrně málo a když na ní dojde tak se nedá říct že by byla nějak extra inovativní (ať už choreografií nebo nasnímáním). Tak snad Ana de Armas naplní svůj baletní potenciál lépe...55% ()

Remivsremi

Pokud film, který téměř nemá scénář a stojí jen a pouze na akci, nezvládne dodat ani jednu zajímavou akční sekvenci, nemůže počítat s tím, že by ho někdo bral na milost. Nemáte se čeho chytit. Akce je mdlá, slabá a tragicky roztřesená, aby zakryla absenci choreografie. Záporáci jsou směšní a hlavní hrdinka nedostane dostatečně rozvinutý příběh, abyste ji dokázali fandit. Tohle se nepovedlo. 40% ()

Enšpígl

V rámci promo tohoto snímku jsem četl, že jse jedná o jihokorejskýho Johna Wicka v ženským podání. To bych byl trošku opatrnýv takovým prohlášení, ale budiž. Jedná se o zajímavý snímek, moc se v něm nemluví, docela solidně akční, některé scény jsou docela surové (střepy v hubě), ale stylovost a vymazlenost Johna Wicka a to už nemluvím o celým světe zabijaků o to tady ani nezakopneš, ale pokud jde o klasický akčňák, tak film určitě patří k tomu lepšímu co se dá vidět. ()

BoPo

Režisér/scenárista Chung-hyun Lee bol jasným ťahákom. Jeho Telefon (2020) radím medzi špičku v rámci filmov s tematikou cestovania v čase. Zároveň opäť obsadil herečku Jong-seo Jun, takže vábenie bolo dvojnásobné. Bohužiaľ však sklamanie. Príbeh tuctový. Vizuál vydarený, ale akcie vlastne dosť málo a bohužiaľ zostrihaná ako piate pokračovanie 96 hodin. Bolo totiž treba zamaskovať, že bojová zdatnosť hlavnej hrdinky nie je topová. Rádoby cool vybíjaná, ktorá vďaka vhodnej minutáži utečie, ale ešte rýchlejší vyfučí z hlavy. ()

BOURQUE

Jednoduchý a nekomplikovaný revenge film z Južnej Kórei, pre ktorú, mimo iné, inšpiráciou boli filmy ako John Wick alebo Nobody. Scenár a motivácie hlavnej hrdinky sú však trochu iné. Spíš menej, ale solídne vypracované akčné a bojové scény. Záverečná scéna s ohňom ešte mi zostane v pamäti nejaký ten čas. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

• Jong-seo Jun (Okju) měsíce intenzivně trénovala v bojových uměních v rámci přípravy na bojové scény. (HanzoBureshi)