Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiálny text distribútora)

Djoker

Mangold vyždímal Winonu i Angelinu do poslední slzy. Jejich výkon je naprosto strhující a není tak nouze o emočně vypjaté scény. Je pravdou, že film vypadá jako mladší sestra Přeletu nad kukaččím hnízdem. Nejde to však brát jako kritiku, protože moderní feministické bláboly tomu nesahají ani po kotníky. ()

eLeR

Susanna sa trošku stratí vo svete a aj sama v sebe. Dostane sa do liečebne, kde zažije veci, ktoré jej otvoria oči, stretne ľudí, ktorí jej s tým pomôžu a ona pomôže im a život ide ďalej. Je pravda, že film ani chvíľu nenudí, má dosť dobrú atmosféru a herečky hrajú výborne, ale pravda je aj to, že je to klasický film z psychiatrickej liečebne, ktorý sa drží zaužívaného postupu. 3,5* ()

ScarPoul

Film ktorý mi najviac pripomenul prelet nad kukačím hniezdom. Rozdiel je samozrejme v tom že prelet bol oveľa viac sofistikovanejší. a preto aj lepší ale Girl, Interrupted ma zaujal nie len svojou témou ale aj spracovaním. S Mangoldom som sa zoznámil pomocou jeho komerčnejších filmov ako Walk The line, Kate and Leopold a The identity. Je vidieť ako dokáže americký priemysel pošlapať talent. Mangold vzhľadom nato že sa jedná o tému , kde sa nenachádzajú ani akčné scény a nie je to ani hra na divkáka dokázal natočiť pomalý film, so silnými charaktermi ktorým venuje plný priestor a tak ich divák môže pochopiť. Kiežby takto natočil Walk the Line. Rozhodne mu pomohla predloha Susanne Kaysennovej ale aj herečky ktorým velí pôsobivá Ryderová, Jolie vo svojej najlepšej úlohe, a Goldbergová v úlohe sestričky. Ostatné postavy buď len dotvárajú hlavnú postavu alebo sú tam dodané len tak aby bol výsledný efekt z blázinca väčší. Muži tam hrajú väčšinou hlúpe a nezaujímavé úlohy. Krásne a pomalé plynutie deja a tiež nesutála potreba rozprávať o tom aké to tam je robí tento film zaujímavým aj napriek stopáži a nenudí. Mangold si vzhľadom na tento komornejší snímok mohol všímať viacej detailov a je to jasné už pri pohybe kamery ktorá je geniálna na takýto snímok. Hudba je komornejšia a tak isto aj rozmiestnenie scén ale každopádne je to prvotriedny film, ktorému by som vytkol až tú priamočiaru sladkosť. Vo svojej podstate to malo byť omnoho horšie. Ale aj napriek tomu že niektoré scény sú striedme a menej depresívne tak sa jedná o kvalitný film a Mangoldov najlepší réžijný počin ()

Faidra

Angelina v dobách, než ji továrna na sny proměnila v odevzdanou dělnici, je fakt dobrá, ale přijde mi mírně nefér, že se její výkon zdůrazňuje na úkor ostatních jenom proto, že se její Lisa chová vyšinutěji než ostatní. Podle mě to má herec ztvárňující postavu, které od pohledu fičí pod tašky, paradoxně snadnější než ten, který má k dispozici jen subtilnější formy vyjádření. Proti hereckým výkonům se nedá nic namítnout, sice je to vzhledem k tématu skoro výhradně dámská jízda, ale holky rozhodně vědí, kdy šlápnout na plyn, kdy to přibrzdit a kdy se jenom vézt. Jenže film jako celek je nejenom děsivě nevyrovnaný, ale navíc neskutečně falešný a hloupý. Pominu obvyklé filmové žonglování diagnózami, protože fakt, že mi pije krev, je spíš moje profesionální deformace (případně diagnóza), a to, že postavy zásadně trpí něčím úplně jiným, než mají napsáno v chorobopisu/scénáři, se dá přičíst diagnosticko-léčebnému pravěku, kdy se příběh odehrává, i když hraniční porucha osobnosti je noční můrou odborníků v jakékoli době. Jenže Girl, Interrupted není o tenké hranici mezi normalitou a chorobností a není ani metaforou o světě prohlašujícím za nenormální všechno, co se mu nehodí do spořádaného rámu, takže řeči o feminizovaném Přeletu nad kukaččím hnízdem mi přijdou krajně mimo a výraz "takhle to fakt bylo" dost problematický, protože myslet si, že psychiatrie se sestává z prohlášení k nemocnému "jsi jenom líná, sobecká a rozmazlená," načež se postižený kaje a dá se do pořádku, může leda šílenec (no pun intended). Tudíž mi uniká celkový smysl snímku, ale zase taková ztráta času to nebyla, i kdyby jen díky herečkám a neodolatelné britské kočičce Ruby. Já si vůbec myslím, že filmy by byly lepší, kdyby v nich bylo víc koček. ()

Krissty

Velmi kvalitní film s velmi kvalitním hereckým obsazením, který mě chytl za srdce.. Podle mě je to příběh dívky, které myšlení není nijak výrazně odlišné od myšlení jejích vrstevníků.. Ona prostě jen zašla dál než ostatní.. Ani na chvíli jsem ji nedokázala brát jako nějak narušenou.. Celý děj byl zajímavý a bavily mě ty myšlenky, které se Susanně honily hlavou.. I ten závěr byl vynikající.. Divák už si říká "Teď už se nemůže nic stát, všechno je to za námi..". A najednou otevře oči a děj se zase rozjede.. SUPER! :)) Jsem ráda, že jsem Winoně konečně přišla na chuť.. Byla úplně jiná než ta milá slečinka ze Střihorukého Edwarda a trošku mi připomínala tu malou a temnou (?) holku z Beetlejuice.. Bohužel (nebo bohudík?) ji ale až na několik málo scén zcela zastínila Angelina Jolie.. Krásná, zlá a dokonale šílená.. Oscar byl opravdu na místě, to je bez debat :)) No a Brittany Murphy byla taky skvělá! A kdo mě překvapil byl Jared Leto.. Jednak jsem si jeho jména před začátkem filmu vůbec nevšimla a navíc byl tak zarostlý, že jsem si na první pohled říkala jen "Toho od někud znám!" :D Závěrem: Film je to skvělý! :) ()

• Angelina Jolie mimo natáčení vůbec s Winonou Ryder nemluvila, aby byla schopna svou roli zahrát správně. (HellFire)
  • „S břitvou to bolí, řeky jsou špinavé, jed tě potřísní a prášky tě ochromí. Zbraně jsou nezákonné, oprátka může povolit, plyn smrdí, taky můžeš zůstat žít,“ je úryvek z básně Dorothy Parker zvané Resume. (HellFire)
  • Kniha i film Narušení (v originále Girl, Interrupted) si vypůjčují název od malby se jménem „Girl Interrupted at her Music“ od nizozemského malíře Johannese Vermeera. (HellFire)