Během výletu do Londýna si amerického turistu (Bill Murray) spletou s tajným agentem. Ten doměnku, že je tajný agent ještě více potvrzuje vzhledem k bravurnosti, s jakou nevědomky prochází tento zdánlivě nebojácný člověk celou sérií nástrah ... (oficiálny text distribútora)

joker2

Uf, uf, uf. Jen 63 %? Za komedii bez jediné chybičky? One-man show Billa Murraya, který jako zneuznaný herec dokáže zlikvidovat několik nájemných zabijáků, uniknout ze spárů smrti a zamezit mezinárodnímu spiknutí. A to vše bez toho, aniž by si byl čehokoliv vědom!!! Naprosto nepřekonatelný scénář, který rozehrává situace naivity ad absurdum. A Bill, kterému musíte všechno věřit. Film Alfreda Hitchcocka Muž, který věděl příliš mnoho jsem neviděl, takže nemohu posoudit, zda se jedná o parodii, či zda byl parodován pouze název. Hezká odpočinková komedie na přijemně strávený večer, která ničím neurazí a párkrát pobaví ("Tohle jsem chtěl vždycky zkusit." říká Murray při honičce s policajty a rozrazí zátarasy). Těm, co neviděli přeji příjemnou zábavu. Je to čtyřhvězdičkový film, ale dal jsem pět, abych zvednul průměrné hodnocení... ()

Radek99

V hledáčku tvůrců jsou tentokráte špionážní filmy a lokalizací do Londýna zjevně upomínají k agentské elitě - Jamesu Bondovi. Po pár minutách děje ale tenhle soud poopravuji - potrefeným agentem by byl spíše Johnny English, kdyby nebyl natočen až o 6 let později... Muž, který věděl příliš málo (aluze upomínající na slavný Hitchcockův thriller) je zajímavě stylizovaný film se skutečně velkým potenciálem (především Bill Murray) a obrovským očekáváním, který ale bohužel zůstal (podobně jako již zmiňovaný Johnny English) stát někde na půl cesty ke skutečné filmové události. Místy vtipný je, Bill Murray potvrzuje, že je opravdu mimořádným komikem, ale chybí mu to nejdůležitější - režisérské vedení nějakého skutečného režijního génia (a že jich Bill Murray už poznal...) a mnohem lepší a propracovanější scénář. Sám to rozhodně nemůže utáhnout, i když se hodně snaží... ()

hull

Průměrná komedie, s nadprůměrným Billem Murrayem. "Vzal jste tu dívku na záchod? Ne, šla úplně sama." (Už jste někdy viděli dívku, aby šla sama na záchod?:)). "Na vteřinku jsem si myslela, že jsem viděla lidskou bytost." Když připočtu ještě závěrečného kozáčka = 60 %. Všem, co jste dali nižší hodnocení, zamyslete se, kdy jste viděli nějakou úspěšnou komedii, na které se podíleli sousedi z BRD. ()

Radyo

Docela zábavná komedie o "agentovi", který se zapletl do špionážní hry, aniž by měl vůbec tušení, co to kolem něj ve skutečnosti probíhá. Bill Murray je komediální typ a tady to jen a jen znovu potvrzuje. Taky ostatní herci zapadají přesně do zběsile vykonstruované zápletky a i díky nim je ve filmu poměrně často se čemu smát. ()

Ex_Machina

Nevedomím patrí svet, pretože ich nič netrápi, stačí im málo a vedia sa baviť každou maličkosťou. Nevedomý Bill Murray sa na potulkách Londýnom stane takmer druhým Jamesom Bondom a ako nešikovný hrdina pritom zachráni mnoho životov, rozprávkovo zbohatne a nájde svoju životnú lásku. ()

• Bill Murray ve filmu pronese hlášku: „You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do you, punk?“, což je odkaz na film Drsný Harry (1971). (Azurovydrak)
  • Na letisku od Billa Murraya žiadajú pas. Povedal, že fotky nie sú veľmi dobré a otvoril peňaženku. Je to jeho fotka Carla Spacklera z Caddyshack (1980). (Arsenal83)