V tomto seriálovom prequeli k filmom Macík sa píše rok 1993 a chvíľa slávy macíka Teda (Seth MacFarlane) už pominula. Teraz žije doma vo Framinghame v štáte Massachusetts so svojím najlepším priateľom, 16-ročným Johnom Bennettom (Max Burkholder), spolu s Johnovými rodičmi Mattym a Susan (Scott Grimes a Alanna Ubach) a sesternicou Blaire (Giorgia Whigham). Ted môže mať na Johna mizerný vplyv, no na konci dňa je to rovnako verný kamarát, ktorý je ochotný pre priateľstvo urobiť čokoľvek. (SkyShowtime)

BarryLyndon

Překvapilo mne, že je to v podstatě jiný žánr, než původní 2 filmy. Zařadil bych to někam mezi Orville a Ted Lasso, vím zní to blbě. Ale přes nadávky to má uvnitř srdíčko. Takže něco jako "Lepší už to nebude" s Jackem Nicholsonem. A do toho všeho je to docela zajímavá parodie/parafráze na tehdejší sitcomy. Myslím že povedenější než WandaVision, 70s, 90s a podobné retro seriály.  Takže po dvou dílech, opatrný palec nahoru. Za začátku bych to i kritizoval, pak se to zažralo pod kůži. A úplně stejně začínal i ten Orville a trenér s knírem. ()

ScarPoul

No do určitej miery je to za mňa fail. Nie taký zlý, aby som to úplne zatracoval, ale s pôvodnými filmami má tento  veľmi málo spoločné. Skôr sa jedná o akýsi hybrid Family guya, American Dada, Orvillu a až v poslednom rade Teda. Hodnotová vec so samostatnými príbehmi, bez citeľnej príbehovej štruktrúry, ktorá pokulháva takmer v každom aspekte. Na dobu v ktorej sa to odohráva je to príliš woke, archetypy sú príliš skostnatené a v iných seriáloch zobrazené aj lepšie ( už len taký krok za krokom). To ale neznamená, že to neodsýpa a že to nemá pár svetlých momentov. Ale očakával som, že to bude podstatne lepšie. Takže okej a ak bude druhá séria tak asi porozmýšľam či sa do nej pustím. Z takýchto vecí som už asi vyrástol. ()

blackkocour

Chvíli to potrvá, než přistoupíte k humoru Setha MacFarlena, a ono vám ten trapný Griffinovic humor přiroste k srdci.. no a tady je jádro pudla. Griffinovi jsem celý život nesnášel, přesto jsem si je občas sem-tam pustil, protože přes svůj opakující blbo-humor to obsahovalo skvělé vzpomínání shoty bez kontextu. Sesbírejte si to, udělejte z toho dobrou kompilaci, a člověk se o to víc ujebe smíchy, protože to nepotřebuje žádný smysl, a rozumíte o čem věc jedná, proto v tomhle ohledu vede Robot Chicken, který se v posledních letech bohužel zhoršil. Naopak Family Guy, tam kde Simpsonovi shořeli už dávno, z nějakého důvodu Griffinovi válí, že to není jen trapný animák pro děti, ale do určité míry ten trapný humor pro dospělé sbírá grády, a stal se z toho můj oblíbenej seroš pro dospělé. Teď je na řadě Ted. Filmy s Měďou jsou snesitelnou hranicí, kdy Family Guy humor ožívá s kreseb do reálných postaviček, a dvojka přirostla k ekzému na patě ještě víc. Tam se tak dobře robia žarty na celerbrity, světové problémy a společenské události, že to má svůj drajv. Seriál je hodně mimo tenhle klasický standart, a opět jede na vlnu Griffinů, a když každou chvíli čekáte, kdy si ze Shotu Adolf Hitler s Evou Braunovou dají sebevražednou pilulku, ale oba dva se nechytaj navzájem, je tady něco špatně. Škodí tomu dlouhá délka, kreslené to není a s takovým humorem nedokáže utáhnout ani celovečerní délku. Nejsem poďobaný pubescent, abych se vtipu o hulení smál po 150x. Je to tak zkurveně uřvané. Update: Druhý díl byl o trochu lepší ()

Massaro74

Super seriálová jednohubka, u které jsem se hodně bavil. Z medvídka Teda padala jedna hláška za druhou (a ne že by si bral servítky), skvěle mu k tomu sekundoval jeho kámoš John (Max Burkholder) a hlavně bláznivý táta..  Seriál je zasazen do období, kdy Ted s Johnem chodili do třetího ročníku střední školy..  Jenom doufám, že seriál bude mít pokračování, protože by byla škoda nevyčerpat témata jako je maturitní ročník, popřípadě vysoká škola... ()

okkac

Koho velmi bavily film, tak toho bude bavit i seriál. Má to spíše více do sit-comů jako třeba Alf, než k filmovému médiu (není to plně sit-com, ale ta forma tam vidět jde). Vtipy jedou od takových normálních, až 1x nebo 2x za epizodu přijde přímo skvělý (věčně horká jablečná taštička od McDonalds nebo oživlý rasistický náklaďáček). Klidně bych bral druhou sérii. 7/10 ()