Pomstiteľ

Po päťročnom odvolacom pojednávaní prepustia na slobodu mafiána Dina Morettiho (Bryan Marshall). Verejnosť čaká, ako na túto skutočnosť zareaguje tajomný Pomstiteľ (Dolph Lundgren), ktorý má za posledných päť rokov na svedomí vraždy 125 gangstrov. Morettiho skutočne čoskoro zabije v jeho dome, ktorý Pomstiteľ vyhodil do vzduchu. Pretože sa tesne pred výbuchom objavil vo dverách domu, špekuluje sa, že mohol zahynúť. Tomu však poručík Jake Berkowitz (Louis Gossett Jr.), ktorého úlohou je Pomstiteľa chytiť, neverí. Myslí si, že Pomstiteľ je v skutočnosti bývalý policajt Frank Castle. Namiesto zabitého Morettiho sa vedenia gangu ujme Gianni Franco (Jeroen Krabbé). Ten zistí, že bude mať problémy s japonskou mafiou, ktorú vedie bezcitná a nebezpečná Tanako (Kim Miyoriová), ktorá dá uniesť deti nových mafiánskych šéfov. Medzi Frankovými mužmi a japonskou mafiou vypukne regulárna vojna… (TV JOJ)

Flipnic

Výborné akční béčko pozdních 80. let a jeden z nejlepších filmů Dolpha Lundgrena. Film jsem vlastnil v dětství na jedné ze svých vhsek a byl to jeden z mých nejoblíbenějších. I dnes má film stále svoje jisté kouzlo. Je to prostě docela dobrý akční film, dobře natočený, od začátku do konce se v něm něco děje, Lundgren je řádně brutální a nesmlouvavý, vůbec neuznává nějaká pravidla "rovného boje" (většinu protivníků rovnou střílí, ať už se jedná o mafiány se zbraní či japonce s katanami), používá celou řadu zbraní, ve finále co je mu po ruce ... s nikým se nesere a i když dostane několikrát na držku, jako by mu to vůbec nevadilo. Film má perfektní střih, díky kterému je řada akčních scén velice dobře zvládnutá, dinamická a ani po letech diváka neruší. Dále musím vyzdvihnout perfektní hudbu a vzpomenout scénu "rozstřílení kasina", kterou považuju za jednu z "nejhezčích" scén akčích filmů... Škoda, že z filmu není více cítit jeho komixová předloha. Srovnávat jej s o mnoho mladším bratříčkem nemá smysl, jedná se o naprosto rozdílné filmy. ()

klerik

Že vraj komix je temný a akcia je krížená s humorom. Tak v tomto filme ostala len tá temnota - aj to vznikla len tým, že hlavný hrdina žije v kanály a je špinavý. Klasická Lundgrenovka, kde vymlati pár šikmáčov a povie pár viet "na zamyslenie". Akcia v pohode vzhľadom na vek filmu, Dolph tiež v pohode, len ten samopal tam mať nemusel, ale to by zase nebola Lundgrenovina.... (čo však dorazilo komix najviac, je nový Punisher, kde hra napr. aj Travolta)... ()

Niktorius

Na příkladu punisherovské "trilogie" je krásně vidět, jak do hodnocení filmů zasahuje nostalgie a jak je lidská paměť selektivní a vybírá si ze sterých časů převážně to dobré... Jak jinak by mohlo tolik uživatelů tvrdit, že tenhle Punisher je ze všech Puniherů tím nejlepším a nejpunisherovatějším? Mark Goldblatt natočil nebesky debilní a řemeslně více než slabý snímek, v němž je antiherec Lundgren s vizáží zfetované trosky nakonec tou nejmenší vadou. Kdo nadává na střih akčních sekvencí v Punisherovi od Lexi Alexanderové, měl by se ze studijních důvodů podívat, jak je akce sestříhaná v tomhle odpadu (škoda, že si střih neobstarával Goldblatt sám; jako střihač je podepsán třeba pod Terminátory, filmy Michaela Baye atd.). A může mi někdo laskavě vysvětlit proč je skoro každý druhý protizáběr na libovolného padoucha padajícího, umírajícího nechutně zažloutlý a rozmazaný, jako by byl točen na domácí videokameru z vietnamské tržnice? Mám komiksového Punishera, brakovou filmovou produkci let osmdesátých rád a lhal bych, kdybych tvrdl, že mě tento Punisher nudil - proto ty dvě hvězdy, které si ovšem objektivně vůbec nezaslouží....P.S: Dolfík dokonce pomáhal scénáristovi napsat úvodní i závěrečný monolog! Júúú! ()

honajz

Taková ta osmdesátková akční céčková klasika (ačkoliv stylem připomíná spíš začátek 80. let než konec) říznutá až neskutečnou naivitou marvelovských komiksů. Akční scény jsou navíc natočeny značně zoufale a kdejaký ten údajný ninja z yakuzy by v reálu Dolphovi dal na prdel, ještě než by stihl tasit bouchačku - kdyby tedy nemusel hrát jako že naprostého neschopu. Linie s bývalým parťákem je úplné klišé, nová parťačka je k ničemu a Japonka se chová fakt jak debil, a ne vůdkyně. Ale co, dokázal bych to docela i odpustit, kdyby prostě ta akce nevypadala tak tragicky a Dolph tak strašně, ale tak strašně jako drsňácky. ()

swamp

"'What the fuck do you call 125 murders in 5 years?' 'Work in progress.'" I když je to béčko jako vyšité, nemůžu dát vyšší hodnocení. Lundgren je Übermensch ("If you're guilty, you're dead.") jako prase, ale stáří se na snímku bohužel podepsalo neskutečně - především všechny létající předměty (rozuměj: nože, dýky, hvězdice apod.) jsou snad vážně na provázcích, což je snad i na ten konec osmdesátek moc a vypadá to opravdu příšerně. O dialozích ani nemluvě - ano, chápu, že to není film, ve kterém jde o dialogy - tak proč je tam sakra cpou?! Ale pár solitérských hlášek tam je parádních, takže přežít se to dá. :) "'There's a limit to revenge, you know.' 'I guess I just haven't reached mine yet.'" ()

• Film bol pôvodne zakázaný v Juhoafrickej republike. Dva roky po celosvetovej premiére bol však nakoniec na videu oficiálne vydaný i v JAR. (m.a.t.o.)
  • Postava Punishera (Dolph Lundgren) pochází ze „stáje“ společnosti Marvel, ze které pochází i SpiderMan, na kterého je ve filmu naráženo ve scéně ve vězení, kdy se v Punisherových flashbacích objevují jeho děti, které si hrají s vodními pistolkami v pyžamu právě s motivem Spidermana. (Lorge)
  • Dolph Lundgren zvládol väčšinu svojich kaskadérskych kúskov sám. (m.a.t.o.)