Josef je odstaven z vyšetřování sériových vražd. U rutinní revize nevyřešených případů objeví vraždu mladé prostitutky Evy. Do promlčení vraždy zbývá 16 dnů. Stihne dopadnout jejího vraha? (Česká televize)

Ydrosten

Zajímalo by mě, kdy se česká tvorba konečně chytne za rypáky a místo 9 658 425 kriminálního seriálu, udělá taky něco jiného. Rozumím tomu že na nové chalupáře nemáme kvalitní herce a nebo že pořád neumíme udělat humor který nebude urážet (celá Troškova tvorba) ale tady to nikdo ani nezkouší. Navíc hrubý policajt co nevidí zákon a dělá si co chce. Ani to neumíme pořádně okopírovat z těch zahraničních předobrazů (a Matásek to taky moc nevyhrál) ()

Dobry_clovek

Zatím to vypadá lehce nadprůměrně, i když dnešní módu obsazovat do hlavních rolí nesympatické postavy stále nechápu. I dialogy působí často uměle a někdy zbytečně, stejně jako přehlídka vulgarit na místech, kde to není vůbec potřeba. Navíc tam není dobře udělaný zvuk. V některých scénách hercům téměř vůbec není rozumět. ()

fabecc1222

Ano, Češi jsou národ kriminálek, takže veřejnoprávní povinností ČT je nejspíše plodit jednu generitckou krimi za druhou. Opět tu máme vraždu, opět kriminalistu s "pochybným" životním příběhem a "nekonvenčními" metodami. No a k tomu viditelně nulový rozpočet, věčně nahozený temný filtr na zdůraznění ponuré atmosféry. Takovej Docent z Ostravska, zatim nic víc. ()

tata22

Tak uvidíme co se z toho vyklube. Zatím si taky myslím, že to vypadá lehce nadprůměrně. Co se týče obsahu tak se samozřejmě jedná o kontroverzní téma. Nicméně si myslím, že kdyby policie postupovala vždy korektně asi by toho moc nevyšetřila. Ale všeho s mírou. Moc nechápu proč ale zločinci u nás mají větší práva než policie a chudák okradený, zabitý a pod. A proč soudci neuznají důkazy kvůli procesnímu pochybení a jiným pitomostem. Na jednu stranu policie často chybuje, na druhou stranu neodsoudit někoho za něco co udělal jen kvůli tomu, že policista špatně vyplnil nějaký papír nebo procesně pochybil mi přijde poměrně absurdní. Tak si vyber. Obecně mi ale chybí právě u Justice větší odvaha a selský rozum. Chápu, že je jednoduší postupovat polopaticky dle paragrafů a litery zákona..... ()

k.rakonos

Na začátku trošku propaganda. Máme tady teď stovky ukro mafiánů, co se svezli a přešli hranice jako uprchlíci, ale hlavní motiv je, že Ukrajinku zabije Rus, nebo Bělorus, to je vlastně jedno. Brutální bitka, kde by dva ze tří nepřežili a trochu namaskují jen Rusa. Ale ve zbytku už to byla solidní krimi 🤔 ()