Baghead

• Česko Hlasy mrtvých (viac)

Mladé dievča Iris zdedí po svojom otcovi starý dom s jedným desivým tajomstvom. V jeho pivnici sa skrýva bytosť zo záhrobia, ktorá sa na požiadanie premení na kohokoľvek mŕtveho. V dôsledku dávnej kliatby je čarodejnica pevne zviazaná s majiteľom domu, ktorého príkazy poslúcha. Iris sa tak stáva tou, ktorá stojí medzi svetom mŕtvych a živých. Jej otec, predchádzajúci pán čarodejnice, využíval túto svoju „moc“ na to, aby poskytol poslednú útechu pozostalým. Ten, kto mal odvahu postaviť sa tvárou v tvár smrti, sa mohol za peniaze naposledy rozlúčiť s človekom, ktorého stratil. Spojenie s mŕtvymi však môže trvať len 2 minúty. Potom sa démon oslobodí a prenesie desivý svet mŕtvych do nášho sveta. Iris má na návšteve v záhadnom dome svoju kamarátku, keď ich prekvapí prvý zákazník. Iris neodolá pokušeniu a rozhodne sa svoju novonadobudnutú moc vyskúšať. Zákazník sa však neovládne a 2 minúty, ktoré všetkých delia od pekla na zemi, prekročí. Čarodejnica je zrazu voľná, mimo kontroly svojej novej panej. Chce sa dostať von z pivničnej hrobky a chce zabíjať. Hovoriť s mŕtvymi má svoju cenu a prišiel čas začať ju konečne splácať... (Bontonfilm SK)

lokso2

Veľmi sa mi páčilo, že to nemá žiadne úvodné omáčky a ide sa rovno na "vec." Má to pár nejasností a nelogickosti, no v celku to postupne dávkuje a drží napätie po celú primeranú minutáž. Slušný kúsok. ()

Hornet.CZ

51% / Průměrný horor o dědictví a velkém břímě. Nebylo to špatné, nápad byl fajn, některé scény také, avšak za mě zde to dost zabíjí stupidita, díky které více dát nemohu. Nedoporučuji. ()

Petrichor8

Ocakavania boli velke, k naplneniu vsak nedoslo. Velmi zaujimavy namet, ktory bol vsak utopeny a film nenaplni ocakavania divakov, ktori dufali v nieco podobne ako Talk to Me. Ani zdaleka. Fakt, ze tento film som pozerala vecer sama po tme a nezdvihlo ma z postele ani raz mi staci na to aby som mu dala nanajvys 5/10, v tomto pripade 2* ()

carebear

Lepšie 3 čiže 4 , pretože fakt sa jedná o nadpriemerný horror za dosť dlhú dobu a zaslúži si prilepšiť. Nápad výborný aj keď nie tak celkom originálny ( Talk to me) ,prevedenie slušné , stopáž tak akurát,na kino pomery spokojnosť nadmieru. Pokračovaniu by som sa. vôbec nebránil, mohlo by to byť fest zaujímavé. ()

Artogon

Nápad pekný, prevedenie pekné, celkovo dosť dobrý horror, aj keď niektoré nápady mi šliapali po mozgových závitoch (Máme tu prastarú kliatbu schopnú čohokoľvek. Čo urobíme? Na schodík jej napíšeme, že fuj, nesmieš ďalej.) Ale atmosférou to bol fajn horor, a o to vlastne u hororov ide predovšetkým. Ale nemôžem sa zbaviť trpkej pachuti z konca. Baghead 2 je vďaka nemu povinnosť, ale myslím si, že vlastne aj celkom zbytočnosť. Škoda, že tvorcovia zakončenie príbehu neuchopili lepšie. Tie moje tri hviezdičky sú ale za mňa aj tak skôr 3 a pol hviezdy. ()

RedHeadka

U filmu jsem vydržela až do konce bez přeskakování, což se mi u moderního hororu moc nestává. Nápad na tento příběh je vážně originální a šlo z něho vytěžit mnohem více než co film nabídnul. Na úplném konci mě ještě napadlo že by bylo super udělat druhý díl, kde hlavní hrdinka/záporačka, bude pohlcovat svět, to by byla velmi zajímavá apokalyptická podívaná, myslím ale že se nedočkám. Určitě už se na film znovu nepodívám. Škoda dobrého nápadu, ale pro milovníky hororu stojí za zhlédnutí jelikož dobrých hororu teď moc nevychází. ()

Dakota1978

Byly to tak 3,5*, ale za dobrý vizuál a za nepřekombinovanou pointu, neokoukané herce a fajn scénář dávám 4. Sympatická podívaná, jen hlavní hrdinku bych obsadil charismatičtější herečkou a dal větší prostor ztvárnění a prezentaci čarodějnice, jinak doporučuji. Britský rukopis byl ku prospěchu snímku... ()

Petrus_Ka

Potenciál to mělo, to teda jo, ale to je tak jediný, co to mělo. Jo a nápad byl dobrej, jenže a velký ALE předvídatelný děj, nudné postavy a některé herecké výkony zcela zbytečné, například Katie, ta tam měla asi jedinou úlohu. Atmosféra byla chvilkama uspokojivá, snad bych se i lekla (nebála, škoda). Původ čarodejnice se dozvíme během pár minut, doslova, takže veškerý snažení Katie bylo k hovnu, ne? Niel, no přiznávam, že mě překvapil. Nenadchlo, po druhé to určitě nedam. ()