Kryptotunel

• USA Bitconned

Dokument o skutečném zločinu, ve kterém tři muži na trhu s kryptoměnami podvodně vylákají z investorů miliony a pořádně si vyhodí z kopýtka. (Netflix)

Arsenal83

To už je len voľba oviec, či sa nechajú odrbať. Ak vám niekto povie nedôverujte bankám, lebo sú to súkromníci a zároveň vás žiada, aby ste investovali do niečoho nového, čo je tiež v rukách súkromníkov, nuž to je už len vaše riziko. Najmä ak ten človek v dokumente prizná, aký je to humanista: "Sex, drogy, peniaze, za to by som dal čokoľvek." Vidina rýchleho zisku pohltí mnohých, no zarobí na tom skutočne len pár vrchných. A nakoniec nám ale aspoň chlapec objasnil, ako je to dnes s tým americkým snom: "Dnes si len tak dom nezaplatíte, dnes musíte vymyslieť ako prechcať systém. To je novodobý americký sen."  ()

MartinTerran

No jo a v takovém světě my to žijem! Nikdo si nic pořádně neověří a investuje. Bitcoin není krypto a krypto není Bitcoin, ale kdo tomu nevěnuje ani pár hodin studia, tak na to může doplatit. Dokument je zajímavý a konec vlastně dosti překvapivý, ale americké zákony neznám, ale asi to tam tak mají postavené. Mám ale hodnotit kvalitu dokumentu, informací je zde dost a jsou podané srozumitelně, doplňující záběry dobré, tempo i napětí zde je a čekáte jak to vlastně dopadne. Za mě tedy dobrá práce. Hodnocení: 86/100. ()

Killbilly

Moc pěkný dokument dobře natočený. Na jednu stranu je to k pláči, na druhou stranu, pokud je někdo takový retard, že naposílá životní úspory prvnímu z*rdíkovi, který mu předloží nějaký leštěný prd, aniž by si pořádně ověřil legitimitu, možná mu to patří. Co si asi dost lidí nevšimlo, že vlastně úřady i investigativní novinář z Timesů pracovali velmi rychle, hajzlíci se pásli a užívali si svou párty sotva rok, u nás by to tak rychle určitě nebylo. Velmi přínosné sledovat hlavního "hrdinu", typický psychopat/sociopat bez emocí, empatie, loajality, čistě zlý a prohnilý od dětství, jako celá jeho povedená rodinka. Z masa a kostí, žádný přifouknutý herec. Člověk aspoň vidí, že někteří lidé doopravdy prostě jsou krystalické zlo. ()

Marcos22

Filmy s podvodníky, inspirované skutečnými událostmi, se u diváků těší značné oblibě. Vzpomeňme na Jordana Belforta v podání Leonarda DiCapria ve Vlkovi z Wall Street či Franka Williama Abagnala Jr. z Chyť mě, když to dokážeš, též ztvárněného Leonardem. Režisér snímku Kryptotunel, Bryan Storkel, se ve svém snímku věnuje jednomu z prvních významných podvodů ze světa kryptoměn, a to z pohledu jednoho ze skutečných zločinců, Raye Trapaniho. Narozdíl od dvou výše zmíněných životopisných hitů je Kryptotunel pojatý více dokumentárně, to však neubírá nic z jeho kvalit. Storkelovi se daří diváka seznámit s prezentovanou látkou ve velmi srozumitelné a atraktivní formě, samotný příběh je poté doslova dechberoucí. Dechberoucí je zejména fakt, jak snadno lze ve 21. století zneužít důvěru tisíců osob a páchat kybernetický zločin. Vyjma opravdu nepříjemného charisma hlavního protagonisty, který jakoby vypadl z oka známému českému fotbalistovi, Bořku Dočkalovi, nemá snímek žádné vyloženě slabé místo a na 94 minut si získá vaši plnou pozornost. Vstup do nového roku se Netflixu podařil a rok 2024 zahajuje hezkým tříhvězdičkovým hodnocením. 🙂 (01.01.2024) ()

rublik05

Na dokumentu je kromě kvalitního zpracování pozoruhodné především to, že se ho účastní část hlavních aktérů kauzy, které se dokument věnuje. Díky tomu má divák k dispozici velkou spoustu zajímavého materiálu, díky střídmé stopáži je zde minimum výplně či hluchých míst, tempo příjemně plyne, vše je podáno atraktivně a poutavě. Malinko jsem se jen občas ztrácel v časové lince, některé postavy mi místy trochu splývaly, některé věci mohly být také lépe vysvětleny. Celkově se ale jedná o dobře odvedenou práci, téma je samo o sobě nesmírně silné a zajímavé, pojmout a zpracovat se ho tvůrcům víceméně povedlo, rozhodně se jedná o nadprůměrný true crime z dílny Netflixu. 7/10. ()