Aj keď sa ocitol doslova v koši na odpadky, žiadny boj pre neho nie je stratený. Veterán v riešení medziplanetárnych konfliktov Todd (Kurt Russell) má už svoje dni zrejme spočítané. Vedci práve skonštruovali nový prototyp bojovníka, ktorý pri testovacom súboji práve s Toddom jednoznačne dominuje. Kariéra Todda zrejme čoskoro zaspieva labutiu pieseň. Todd je v hroznom stave vyhodený na vzialenú planétu, kam sa vyváža všetko, čo je nepotrebné. Tu doslova prežíva skupina osadníkov, ktorá však Todda príjima medzi seba. Pre Todda začína celkom iný, pokojný život, ktorý však nemá dlhé trvanie. Na planétu prichádzajú práve novovyvinutý bojovníci, aby ju vyčistili od živlov. Todd je však odhodlaný urobiť pre obranu svojho nového domova všetko... (oficiálny text distribútora)

Hal_Moore

Tohle a dvoustý nejhorší film všech dob? Tak to ani náhodou. Sem se hodí více horších filmů, než je tento. Kurt Russell je ještě ve formě a atmosféra taky není nejhorší. To je snad poprvé, co se zdejším hodnocením absolutně nesouhlasím. Na hodnocení jsem kašlal, a podíval se sám. Kurt vůbec nevypadá na svůj věk, a trochu toho charizma u něj taky najdete. Musím trošku zdvyhnout hodnocení... proto 3. ()

Madadajo

Myslím, že každý, kdo se tady zamýšlí nad minimalistickým herectvím Kurta Russela, by se měl dřív zamyslet sám nad sebou, protože se jedná o pózu, která tvoří charakter, a jako taková je zahrána dobře. Přímo do očí bijící srovnání s pózou Jean-Clauda van Dama a jeho Univerzálního vojáka dle mého názoru vyznívá lépe pro Russela, který své city teprve obejvuje, kdežto Jean si na ně jen rozpomínal a nemohl jsem se ubránit dojmu, že při tom vypadá jako tupec, ne jako voják, kdežto Kurt, to je voják každým kouskem. Ale bohužel celý příběh je vykradením dvd půjčovny, efekty průměrné, nic byť jen lehce překvapujícího se nekoná... i když přece- chyběla postelová scéna a to se cení! takže 2** ()

Sysel_CZ

Za mou filmovou kariéru mě máloco tolik překvapilo jako Soldier. Již před shlédnutím jsem věděl, že to "má být totální kravina", a druhý den se z něj stal první film, na kterém jsem byl dvakrát v kině. Příběh je jednoduchý, stejně jako u spousty jiných snímků tohoto ražení. Čím ale film vyniká je ztvárnění toho, že ne všechno staré patří do starého železa, jednoduše zakomponovanou zprávou že ne všechno nejlepší je skutečně nejlepší. Jistě, je to zabalené do pro někoho více, pro někoho méně zábavného sci-fi akčního hávu, a mnozí u některých scén evidentně raději zahlásí "on jen čumí" místo snahy o pochopení významu, ale to se nedá nic dělat. Já osobně byl nadšen, a právě to složení nejbéčkovější akce a hlubších významů z tohoto filmu pro mne dělá skutečný, i když nenápadný klenot. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film s Kurtom Russellom. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti o špičkovom vojakovi, ktorý už od detstva bol cvičený len na to, aby bol prvotriednym vojakom, čo sa aj stalo a tak má za sebou mnoho úspešných misií, lenže všetko sa pokazí, keď armáda vyvinie nový a schopnejší typ vojaka, ktorý ho počas tréningu porazí a tak je kvôli nepotrebnosti vyhodený na planétu pre odpadky. Tu nachádza kolóniu osadníkov, ktorá tu už dlhší čas žije a tak sa zoznamuje s úplne iným, mierumilovným spôsobom života, lenže tú sa armáda rozhodne vyčistiť a tak sa vojak musí postaviť na stranu svojich nových priateľov. Spracovanie sa mi páči, tento typ zápletky o mužovi, ktorý sa postaví proti svojim bývalým zamestnávateľom, aby chránil nevinných mám veľmi rád a dobre to vyšlo aj v tomto prípade. Je síce pravda, že to celé pôsobí úplne béčkovo, pričom viacero vecí mi tu prišlo dosť nelogických, ale nad to sa dá ľahko povzniesť. Jedine to mohlo byť trochu prepracovanejšie, predsa len mi to prišlo až moc priamočiare, takže by som uvítal aj väčšiu dĺžku, ale hlavne, že úvodná fáza výborne zoznámi s hlavným hrdinom a armádou, sadla mi aj tá celá pokojnejšia stredná fáza s nachádzaním nových priateľov a spôsobu života a následne sa to už očakávane naplno rozbehne. Takže skutočne vydarená žánrová zábava od začiatku až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a páči sa mi. Okrem dobre zvládnutého úvodu sa nachádza prakticky iba v poslednej tretine a síce mohla byť trochu nápaditejšia, ale je úplne ideálne natočená, pomerne drsná a hlavne dostatočne zábavná, keďže tento štýl, kedy hlavný hrdina využíva hlavne moment prekvapenia a tak sa postará o viacero slušných likvidácií mi plne vyhovuje. A tak ma bavila všetka akcia. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Kurt Russell v hlavnej úlohe už síce je trochu starší, ale v tomto prípade to predsa len bolo treba a bavil ma v akcii, aj mimo nej, nesklamú ani vedľajšie postavy ako Connie Nielsen, Sean Pertwee alebo Gary Busey a potešia aj slušní záporáci Jason Scott Lee a Jason Isaacs. Réžia a technická stránka sa ešte určite dali aj trochu vylepšiť, hlavne tie efekty miestami trochu zaostávajú, ale filmu to našťastie neškodí, tento béčkový prístup, k efektom, lokácii, alebo výzbroji a výstroji vojakov mi sadol až prekvapivo dobre. Vôbec ma neprekvapuje, že tento film tak prepadol, predsa len prísť koncom deväťdesiatych rokov s takto klasicky pojatým béčkom v štýle predchádzajúcej dekády nebol pre tvorcov dobrý nápad, ale mne ako divákovi to samozrejme nemusí prekážať, takéto filmy mám rád bez ohľadu na dobu vzniku a pre mňa je to najlepší Andersonov film deväťdesiatych rokov. 75% ()

Aelita

Otázka zní: kdo je bezcitnější – ten, kdo je připravován k zabíjení a posílán zabíjet, nebo ten, kdo připravuje na zabíjení a posílá zabíjet? ___ Dnešní počítačové triky jsou sice dokonalé, chybí jim však zemská tíha a setrvačná síla, které se projevují v pohybu ve starších filmech, což ten pohyb činí paradoxně opravdovějším. Relativní nelogičnost a jednoduchost příběhu a postav mi vůbec nevadila, protože jsem od tohoto snímku nečekala nic psychologicky komplikovaného. Skutečně platí, že je lepší o filmu nevědět nic nebo se připravit na nejhorší. Mimochodem autorem scénáře byl David Webb Peoples, který je podepsán i pod Blade Runnerem. Děj obou filmů se odehrává ve stejném světě a proto lze v Žoldákovi potkat například vozidlo nebo odkaz na Tanhauser Gate z Blade Runner. ()

• Film s nejvyšším ropočtem, který v Anglii vyšel rovnou na videokazetách. (Chatterer)
  • Trailer k filmu zahrnoval bitvu 20 - 30 vesmírných lodí, ale tato scéna ve filmu chybí. Byl to pouze marketingový tah. (Chatterer)
  • Seržant Todd (Kurt Russell) získal počas svojej kariéry vojaka tieto ocenenia: Cash Medal of Bravery, Plissken Patch, O'neil Ring Award a MacCready Cross. (Lukoh)

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (viac)