Univerzálny vojak 3: Znovuzrodenie

• Česko Univerzální voják III: Znovuzrození (viac)

Film popisuje zapojení Luca Deverauxe (Jean - Claude Van Damme) k americkému týmu Universálních vojáků v přísném utajení. Jeho misí je zneškodnit výbušniny z Černobylu, jinak by došlo k obrovskému zamoření radioaktivním spadem. Luc zjistí, že jeden ze znovuoživených vojáků je klonem jeho bývalého seržanta Andrew Scotta (Dolph Lundgren). (oficiálny text distribútora)

InJo

Vzhledem k mizivému očekávání asi nejlepší možný výsledek. Akce IMHO nebyla na laciné béčko vůbec špatná (vévodí úvodní únos a bitka JCVD s Lundgrenem), akorát nechápu tu absenci hudby u většiny scén. Ta mohla zásadně dodat na dynamice a opojnosti. Prostředí Černobylu je dost slabé a divák si tak jeho zásluhou neustále musí uvědomovat lacinost danou nízkým rozpočtem. Lundgren je sem nastrčen strašně křečovitě a je zde vážně jenom proto, aby tu byl (a odbyl si ten jeden fight). Jestli někdo věřil tomu, že střetnutí těch dvou bude vyznívat nějak osudově, tak se onen dotyčný zmýlil vskutku šeredně. Ti dva nehrají (a ani se o to moc nesnaží) ještě víc než obvykle a jejich ztuhlé a stárnoucí (chátrající) obličeje vyvolávají posměvačné úšklebky, popřípadě lehký pocit studu za oba dotyčné. Podstatný problém je také v tom, že film v podstatě nemá hlavního hrdinu, se kterým bysme mohli od začátku sympatizovat - Van Damme začne hrát stěžejní úlohu až v posledních cca 20 minutách (do té doby je tam spíš do počtu). Zajímavé je porovnání tohoto pokračování s předchozími díly. Takto nesourodou sérii aby člověk pohledal. Každý díl disponuje jinou zápletkou, atmosférou, lokacemi, vizuálním a režijním pojetím atd. Jedinou nezpochybnitelnou spojitost všech tří snímků tak vidím pouze v postavě Luca Deveraux, který je ovšem také v každém díle vlastně úplně jiný... 50 % ()

petero

Oproti dvojke do rozpočtu a ctižiadostivosti chudobnejšie no natočené zručnejšie. Krásna old school akcia, súboje a prestrelky odohrávajúce sa v jedinom leveli Counter-Strike s názvom Černobyľ sú prehľadné a JCVD je vyslaný do boja proti na slovo poslušnému Andrei „The Pit Bull“ Arlovskimu a stále kúzelne narušenému Dolph Lundgrenovi. Obaja borci sa objavujú na scéna až po dlhšom čase. USR má svoje zvláštne kúzlo malého filmu. ()

Ampi

Já jsem se těšil, až to zkouknu. Ale ono mne zklamalo. Mám rád zeměpis a dějepis, proto je mi nepříjemné když se Černobyl rozklada na uzemí nějakého státu se vlajkou, která je kombinací vlajky Ukrajiny a Ruské federace. A pak ten Paralen, pardon Parasal, hrůza. Čekal jsem, že bude větší prostor dán Dolphovi Lundgrenovi, ale to ne. Pro kritiky vrásek Jean-Clauda a Dolpha, koknul jsem se do zrcadla. Jsem mladší než oba, ale taky jich mám na tváři dost. Andrei Arlovski mi se svými opakovanými údery na hlavu ležícího protivníka připoměl Terminátory. Pozor ne terminátorskou ságu, ale film od společnosti Asylum. A když to s nimi srovnám, tak to není až tak nejhorší. ()

Chrustyn

Neznámý Hyams se s minimálním rozpočtem pokusil vzkřísit akční klasiku (kterou prorazil Roland Emmerich do USA a Van Damme utvrdil svůj status, tehdejší akční hvězdy) o vojácích, kteří jsou takřka nepřemožitelní. Prakticky celý film se odehrává v kulise opuštěné továrny a minimální rozpočet je vidět v každém záběru ale na druhou stranu, bitky tělo na tělo, které jsou nejčastějším akčním aspektem filmu, mají něco do sebe a natočeny jsou poměrně slušně. Za těch pár slušných bitek 2*. ()

Andersis

Jelikož mám slabost pro akční béčka, tak tomohle filmu musím dát čtyři. Arlavski jako záporák není špatný, Van Dame, no tak jeho postava je vcelku zajímavá, od předchozích dvou dílů je asi nejtemnější a nejdepresivnější. Lundgern to je prostě pašák v některých scánách mi až naháněl hrůzu, vypadal totiž jak smrtka. Oba dva staří pardálové sou i na svůj věk nekompromisní řezníci. Taky se tu najde pár odkazů na první díl. Tenhle díl je ovšem naprosto jiný než jeho předchůdci. Sází se tu totiž na ruční souboje které sou uspokojivě natočené a pak tu je ještě pár přestřelek které na mě nepůsobí chabě. Sečteno podtrženo Žádný zázrak to není, ale žádná sračka to taky není. Ostatně co bychom chtěli za takový rozpočet, že? John Hyams odvedl dobrou práci. Je mi ovšem líto těch zbožáků kteří tento film poažujou za sračku, že ? Eda S. ()

• Speciální armádní oděv s veškerou výzbrojí byl navržen scenáristou Johnem Fasanem a jeho synem. (Conspi)

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (viac)