Jeff a Amy Taylorovci (Kurt Russell, Kathleen Quinlanová) sú šťastný manželský pár. Cestujú naprieč krajinou z Bostonu do Kalifornie. Na benzínovej pumpe si ich luxusný džíp všimne šofér Earl (M.C. Gainey), s ktorým má Jeff malý konflikt. Neskôr sa im však pokazí auto v Nevadskej púšti a pomoc im ponúkne vodič kamiónu Red Barr (J.T. Walsh), ktorý sľúbi, že odvezie Amy k najbližšiemu motelu, odkiaľ môže zavolať pomoc. Keď však Jeff zistí, že poruchu na ich aute spôsobil niekto úmyselne, ponáhľa sa do motela za manželkou. Amy však v moteli nikto nevidel. Jeff preto doženie kamión, avšak Barr tvrdí Jeffovi aj policajnej hliadke, že jeho ženu nikdy v živote nevidel. Policajti sa preto jeho prípadom odmietajú zaoberať a neveria Jeffovmu podozreniu, že ide o únos. Jeffovi teda neostáva iné, len sa vydať po stopách Amy celkom sám. Pátranie ho privedie až k únoscom, ktorí požadujú veľké výkupné. Jeff však žiadne peniaze nemá, preto sa pokúsi Earla oklamať. Neskôr sa mu podarí vypátrať farmu, kde Barr žije pokojným životom s nič netušiacou rodinou, a kde zároveň ukrýva Amy. Keď však zistí, že banda svoje obete po získaní výkupného nemilosrdne vraždí, rozhodne sa konať. Pre záchranu svojej manželky musí Jeff riskovať svoj vlastný život. (TV JOJ)

revere

Absolvoval jsem tenhle film jako třetí v řadě po Spoorloos a Rodinných zájmech. Tendence zůstala sestupná, konec to jen potvrdil. Ve filmu je všecho, co divák očekává. Cokoliv bych o filmu chtěl říci, by byl, ve spojení s oficiálním textem distributora, spoiler. Tohle je ovšem taky spoiler. Už víte všechno. ()

4848

Film se rozjíždí pomalým tempem ale postupně film nabírá na obrátkách,napětí je opravdu strhující a akční finále dělá z filmu nadprůměrný thriller. ()

VashCZ

Je to z dobré doby, dobřé prostředí, dobrý děj. Ale mě to jednoduše nebavilo. Asi mě nepřesvědčil kukuč hlavních charakterů. Akorát šerif ušel. Ale určitě o chlup lepší než Equalizer. ()

pikovyeso

bylo to docela v pohodě, neříkám že to byl nějaký kinoskvost ale koukalo se na to pěkně byl sem povětšinu filmu napjatý jak struna u houslí, scénář byl ale velmi luxusní. ()

KristKrist

Průměrný thriller,co mě v televizi zaujal a docela mě i bavil. Znám mnohem lepší filmy s tímto námětem,ale tento snímek mě dokázal zaujmout a to se cení. ()

Ruffus83

Nevím, co kdo má, ale pro mě to byl vynikající thriller s hitchcockovskou atmosférou, nic tam nechybělo, nic tam nepřebývalo, scény plné zneklidňujícího ticha, které vždycky spolehlivě znamenaly klid před bouří... Všechno skvělé, výborně typově vybraní herci, nemám co bych vytknul, od zážitku z thrilleru víc nežádám. ()

Whyte

Dobrá atmosféra versus klišé a otřepané téma. Možná bych měl dát jenom 3***, ale to mi příjde zase moc málo, proto dávám 4**** //68%// ()

PORTER44

Docela svižný a napínavý thriller,žádné zbytečné a nudné scény,dobré herecké obsazení až na uječenou a hysterickou manželku K.Russella ta mi tam nějak vadila a zase tam tak dlouho nehrála tak v poho. ()

len.tilka

Perfektní, perfektní. Žánr Normální thriller bez zbytečnejch postranních pindovin. Základní dějová linka alá manželé - auto přetane fachat - manželka zmizí - manžel hledá&prchá&shání prachy&likviuje. Prostě sedíte a držíte palce, můžete vypnout mozek, je to nenáročný. Jeden z těch starších flmů, kde si nehrajou, jako dnes, na šíleně propletený kruhy lidí, kdy půlka z nich je ještě z prezidentský kanceláře, takže sou v tom mezinárodní poliický témata a vy za 5 minut absoluně netušíte. Pár postav a jasný příběh. Plus za konec, kdy tam trapně americky, když je po všem, nepřijedou haldy obrněnejch poldů a frajerů z fbi a cia, jakože "halo, tak tady jsme, jedme vás zachránit" ()

m.a.rtin

Můj oblíbený thriller, kterému neváhám dát pět hvězdiček. Jo, a velice oceňuji četbu závěrečných titulků sametovým hlasem Jana Přeučila, to byla (bez ironie) skutečně výborná tečka na závěr filmu :-) ()

Salsecnew

NAPROSTO BRUTÁLNÍ, NADUPANÝ THRILLER!!!!!! NAPĚTÍ NAPĚTÍ, NAPĚTÍ..... Mohu doporučit podobný nadupaný thriller Záhadné zmizení. Jinak v tomto filmu vedle Kurta Russella se objevuje též skvělý J.T.Walsh, který vám možná bude povědomý (Boeing 737 v ohrožení, Vyjednavač). ()

mover

Zejména zezačátku chabé a rozvláčné. Jenom hlavní protagonista netuší, že děj i název filmu je únos. Ale příběh se ještě stačí rozeběhnout, objeví se i několik pořád celkem přesvědčivých zvratů a akčních scén. Není to naštěstí tak patetický spektákl jako mnoho jiných amerických megaslavných zázraků. Určitě by dílo posunulo o stupeň výš, kdyby hauptku ztvárnil Douglas, ale i tak má člověk chuť rozkoukaný film dorazit do konce. ()