Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Srdce máš, ale bojuješ jak zakletá opice." A to je třeba změnit. Takže tu máme Šampióna Creeda a Nulu Rockyho a já se bavím tím, jak si Creed nechává přivézt holiče a myslí si, že hravě vyhraje. Jenže umí Šampión zmlátit syrový maso v mrazáku, vykrýt údery svým obličejem a stylově vyběhnout schody? Neumí! A má snad svůj song Gonna Fly Now? Nemá! Takže síly jsou vyrovnaný, trénink je skvělej, zápas zajímavej a kdyby Rocky půl filmu neběhal za nesympatickou Adrian, tak bych byl ještě spokojenější. Amerika je zkrátka zemí neomezenejch možností a já jsem přesto rád, že tam nebydlím. ()

Gilmour93

Země neomezených možností otevře svou náruč i omezenému člověku a ani nemusíte vidět trenky Apollo Creeda, aby vám bylo jasné, o jaké zemi se bavíme.. Stalloneho kariérový jackpot, u kterého naprosto chápu jeho popularitu (Gonna Fly Now dokáže divy) a oceňuji přímočarost, s kterou se zhostil vzestupu prosté Popelky s Jižní tlapou, ale mě to Hřebcovo courání s iritující řečí těla mezi tělocvičnou, zverimexem a milostným tápáním, zakončené nenápaditě natočeným zápasem mužů, které před 15. kolem napadl roj včel, nikdy moc nebralo. A že to v ´76 bylo lepší než Taxikář? To mluvíte ke mně..? ()

Dever

Soundtrack Bill Conti: 1. Gonna Fly Now - DeEtta Little/Nelson Pigford [2:48] ,2. Philadelphia Morning [2:22] ,3. Going The Distance [2:39] ,4. Reflections [3:19] ,5. Marines' Hymn/Yankee Doodle [1:45] ,6. Take You Back (Street Corner Song) - Valentine [1:49] ,7. First Date [1:54] ,8. You Take My Heart Away - DeEtta Little/Nelson Pigford [4:46] ,9. Fanfare For Rocky [2:35] ,10. Butkus [2:12] ,11. Alone In The Ring [1:09] ,12. The Final Bell [1:56] ,13. Rocky's Reward [2:04], ()

CheGuevara

Rocky je pro mě doposud nejbližší Slyovou rolí, neboť je to jeho nejuvěřitelnější hrdina. Rocky není povrchní "boxovačkou", kdy outsider zvalchuje profi hráče, ale snaží se o hlubší pohled na jednoho prosťáčka, který uměl obstojně boxovat. Je slast sledovat životní příběh neúspěšného boxera, kdy se dvoří nevýrazné Adrian a snaží se s ní najít nějakou společnou věc, nebo kdy trénuje na svůj životní zápas. Tehdy si Avildsen vystřihnul jednu z nejlepších montáží, která kdy spatřila světlo promítačky. Pravý direct do mého srdce. ()

Boss321

Kultovní film, který Sylvester Stallone skvěle napsal (za 3 dny!!!!) a také skvěle zahrál. Ačkolic ho nepovažuji za nějak skvělého herce, tak tady jeho hraní přesně zapadne. Výborné a nezapomenutelné scény (např. běh do schodů). Výborný příběh o splnění americké snu. I když je to film o boxu, tak box je až na druhém místě, jde o to, že i když Sly ví, že zápas nemůže vyhrát, tak trénuje a snaží na dvěstě procent. Velmi se mi líbil netypický konec, kdy Sly realisticky prohraje se šampiónem, ale i tak se stane hrdinou. Tohle se zkrátka Sylvestru Stallonemu povedlo. ()

• Podle filmu byl v České Republice v roce 2017 vytvořen muzikál, na který se přijel podívat i herec Burt Young (Paulie). „Bylo to dechberoucí, úžasné, fantastické. Líbila se mi režie, zpěv i herecké výkony,“ zhodnotil shlédnuté dílo. Rovněž dal najevo, že verze muzikálu na Broadwayi té pražské nesahala ani po kotníky. (asdfasdf)
  • Než se Sylvester Stallone pustil do natáčení filmu, pracoval jako uvaděč v kině. Jeho mzda činila 36 amerických dolarů týdně. (casyy)
  • Burgess Meredith získal úlohu trenéra Mickeyho díky prostému důvodu. Když Sylvester Stallone, ve filmu absolutní začátečník, chtěl po ostatních adeptech na tuto roli, aby mu při konkurzu přečetli text postavy, urazili se a z castingu odešli. (casyy)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers