Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť. (Continental film)

Vyhy

Čtyři hvězdy s odřenými rukavicemi. Stále mě to baví a má to ten správný háv motivačně sportovního filmu, který fungoval už i dříve. Začátek je jednoduše skvělý a příběh (i když prvoplánový) dobře načrtnutý díky flashbackům a vztah dvou hlavních postav byl uvěřitelný. Souboje skvěle natočené, ale druhá polovina je už dle mého trochu odfláknutější a nedostal jsem to, co jsem od začátku čekal. ()

blackkocour

Jelikož moje silná stránka nejsou koníčky, záliby, dělání něčeho užitečného, ba ani píchat holky, a porno je už takové mdlé, tak Creed trojka se zdá jako skvělá volba. Už celá myšlenka zotavit Rockyho sérii do nové černé barvy, jen aby si studio vykopalo čoudící boxerskou mrtvolu, a snažilo se něco jako kardio resuscitaci, ale i malé dítě ví, že tohle není z fyzikálního a doktorského hlediska možný. Už byla chyba ze Stallona, jako Rockyho, dělat boxerskou super hvězdu, když on není ani moc dobrý boxer s dobrou fyzičkou nebo svaly, jen umí udržet hodně ran. Asi to bude znít jako ironie, když si sám Stallone tohle vrakoviště producíruje sám.. takhle, do trojky se nemontoval úplně sám, protože i italský hřebec se na to zčistajasna vysral, ale chyběl mi tu nějaký starý, sklerózou prolezlý dědek na vozíčku, co místo ran sype životní moudra jak na běžícím pásu. Jako, já mu celkem zavídím, jsem zvědavej kdy Michael B. Jordan zrežíruje ještě další pokračování, a další lapání po dechu, boxování do pytle, vyběhávání na ikonické schody, potahání pneumatik, až mu to přijde dost nekreativní, a nastane den, kdy do ringu bude fajtit jeho hluchá dcera a stoletý Mr. (EE)T. Dám ještě z lítosti třetí hvězdu, čistě jen z toho, že jsem věděl jak to nakonec dopadne. ()

Toren

7/10. Konečně nadešel ten čas, kdy se Creed musí vymanit ze stínu Rockyho a postavit na vlastní nohy. A Jordan to ve svém režijním debutu zvládl velmi sebejistě a s vlastními inovacemi (ta inspirace anime je očividná a naprosto skvělá!). Trojka přináší velmi osobitý konflikt, jenž Adonise staví do zcela nového světla a nepřekvapivě mu obrací dosavadní život naruby. Minulosti nikdo neuteče, obzvláště pokud má tvář Jonathana Majorse, který si ústředního vazouna neskutečně užívá a znovu dokazuje, že je v Hollywoodu čím dál důležitější osobou, která teprve vystrkuje ďábelské růžky. V první hodině to má výborné tempo, dramatické oblouky, postupné budování vztahů a živelnou choreografii soubojů... o to víc tak zamrzí, že se v druhé půlce očividně dost stříhalo a scénář najednou působí zkratkovitě, nedotaženě a ke konci i bohužel nenaplňuje všechna vydlážděná očekávání. Pořád jde o sympatický kousek, který naplňuje kvóty sportovních dramat a ústřední duel je dravou třešničkou na dortu, avšak neubráním se pocitu, že někde ve střižně či autorském záměru se ke konci vytratila silnější katarze a komplexnější témata. ()

JohnSmith

Třetí Creed, ale bez Rockyho. Je to obrovská škoda. No příběh není opět nic nového. Tentokrát se Creed porve s kamarádem z dětství. Jordan jako režisér nezklamal a film se mu celkem povedl. Teda až na ten finálový zápas, který prostě vizuálně působí rušivě. Chápu, že chtěl Jordan natočit něco jinak, ale tohle nebylo zrovna ono. Záporák Majors je muž na svém místě. Ukřivděně se tvářící chudáček, který je vlastně pořádná kurva. Je celou dobu natolik nesympatický, že i ten kdo nemá Jordana v oblibě, tak mu bude fandit. Jinak mi přišel film až moc upovídaný, a boxu málo. Méně keců a víc sportu by neuškodilo. ()

mzss1

[95%] Viděno v kině v IMAXU ve 2D. No vida, po cca 4,5 roku jsem měl tu čest abych na velkém plátně viděl další část tohoto boxerského univerza! Trailer na tento film mě určitě zaujal a nakopl, abych se začal těšit. Jisté obavy jsem měl, ale ty se nakonec nenaplnily. CREED III si jde vlastní cestou; Michael B. Jordan mě mile překvapil, a to hned v několika ohledech. 1) Dokázal se dějově a vším ostatním obejít bez Rockyho – velký Sylvester Stallone mi tu ani moc nechyběl. 2) Postavou Adonise Creeda si dokázal Jordan ve filmu vydobýt čestné jméno, a to v několika aspektech, které popíši později. 3) Žánrově natočil výborné sportovní drama, které fungovalo jak v boxerských scénách (skvělá technická režie), tak i v dramatické poloze. Nicméně, to jsou základní 3 věci, které jsem musel hned na úvod shrnout. Takže jdeme dál! Úvod začne flashbacky, kdy tu vidíme mladého Adonise Creeda a jeho nerozlučného kamaráda Damiena. Po tom flashbacku tu máme střih, kdy vidíme Creeda v současnosti, který boxuje svůj „poslední zápas“ před odchodem do boxerského odpočinku. Zaujalo mě vidět tu postavu výrazného boxera Conlana, i když zápas nebyl tak dlouhý, ale potěšilo mě vidět pár tvrdých a pěkně natočených úderů. Děj se začne pozvolna točit okolo Damiena, který se vrátí z vězení. Někoho by tyhle sekvence mohli nudit, ale já se kochal blahem. Nudné mi to nepřišlo ani na vteřinu, protože to tempo filmu bylo docela velké. Vrátí se nám tu několik postav včetně Bianci, která zde opět bravurně sehrává roli Adonisovi manželky. Prostoru tu má opět hodně … Potěší mě i nová postava malé dcerky Amary, která je bohužel hluchá, ale docela dost si mě získala. No a máme tu samozřejmě i Creedovu nevlastní matku, která zde má důstojnou roli. V jedné sekvenci mi málem tekly slzy, ale nebudu zde víc vykecávat. Kromě Conlana, který se nám tu zjevil v boxerském zápase na začátku tu máme i postavu Victora Draga. Sice tu nemá žádný zápas, ale vidíme ho rozdat pár úderů při tréninku v tělocvičně. Je to docela neuvěřitelný přerod, že se zde mladý Drago dal do týmu Creeda a jak mu při závěrečným tréninku na zápas s Damienem Drago v tělocvičně pomohl. Tohle se prostě Jordanovi musí nechat, že něco takového ve svém režijním debutu dokázal. Tím jsem narážel na druhý bod, kdy si tu Creed získal respekt a uznání. No a zhruba v půli filmu, kdy dá Damien novému šampionovi pěkně do těla – to jsem málem nedýchal. Jak ostré a kontaktní údery dokázal Jordan zrežírovat. Tenhle snímek se od ostatních dílů Creeda a Rockyho v mnoha věcech liší. Co se týče boxu, nepůsobí to tak přeakčněle jako v pohádce, ale opravdu tvrdě a prostě jiným způsobem, než jsem zvyklý – těžko se mi to popisuje. Po skončení kina jsem nevěděl, jak mám tento nový film zařadit. Ani jsem si nebyl jistý, jestli mám dát plné hodnocení, ale nakonec jsem si vše v hlavě srovnal a řekl jsem si, že tomu nemůžu nic výrazného vytknout. Asi bych přidal talk 20 min stopáže a dal víc prostoru dialogům, ale to asi plácám nesmysly. Finální zápas mi nejprve přišel trochu kratší, ale byl na druhou stránku natočen takovým komorním a osobním způsobem, že mi to nakonec nevadilo. I ty scény, kdy diváci ze záběru zmizí a je to v podstatě takový vnitřní souboj dvou kamarádů, co se do sebe pustili … No, vidím, že se zase rozkecávám. Takže to zkusím ještě shrnout. Od začátku do konce mě to bavilo. Mělo to neskutečnou osobní hloubku, soustředilo se to na několik postav. Zápasy byly skvěle natočeny, včetně zpomalovaček. Hlavní trénink ke konci byl luxusní. K tomu tu máme nového hudebního skladatele Josepha Shirleyho, který mě docela mile překvapil. Základní hudební motivy z přechozích filmů se objevily až ke konci, ale tento nový OST mi docela sedl, tak ho mám stažený i samostatně. Tento film se musí vidět víckrát a já věřím, že mě podruhé bude rovněž bavit. Kdo je hodně všímavý divák a fanoušek série Creeda a Rockyho, tak si pár nenápadných odkazů na tuhle sérii všimne. Třeba jak si ke konci Adonis pro sebe tiše mumlá větu: „Jeden krok a úder“ - to je rada, kterou mu Rocky vtloukával do hlavy při jeho prvním zápase s Conlanem v prvním filmu Creed. No, mohl bych pokračovat ještě několik stran. Takže za mě je CREED III solidním pokračováním, kterému něco málo možná chybí, ale opravdu málo. Ne každému to asi sedne, je to dost netypický film, ale já jsem spokojen, a i nějaké ty emoce se nakonec dostavily. Jordan toho dokázal v tomto snímku opravdu hodně. Hlavně ten důraz na postavy – k tomu měl opravdu ten pravý cit. BOMBA! Doufám, že vznikne ještě aspoň jeden díl! () (menej) (viac)

• Už pred premiérou tejto časti bolo oznámené, že sa plánuje štvrtý film a uvažuje sa aj o spin-offoch. (Arsenal83)
  • Ludwig Göransson, ktorý skomponoval hudbu k prvým dvom filmom Creed, sa už ku komponovaniu nevrátil kvôli časovému konfliktu. Namiesto neho sa o hudbu k filmu postaral Joseph Shirle. (MikaelSVK)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)

Creed se dočká čtvrtého dílu

Creed se dočká čtvrtého dílu

19.11.2023

Jak to tak vypadá, Adonis Creed své boxerské rukavice jen tak nesundá. Oscarový producent Irwin Winkler (série Rocky) během jednoho ze svých nedávných rozhovorů totiž prozradil, že po komerčním… (viac)