Anakonda

Brazílske dažďové pralesy sú rovnako krásne aj nebezpečné. Nežijú tu totiž len prekrásne motýle a vtáky, ale i jeden z najväčších a najútočnejších hadov na svete - anakonda. Do tohto tajuplného sveta prichádza štáb dokumentaristov, ktorý vediú antropológ Steven Cale (Eric Stolz) a mladá režisérka Terri Floresová (Jennifer Lopez). Dúfajú, že sa im podarí objaviť kmeň Indiánov Širišama. Filmová partia vyloví po pár míľach svojej riskantnej cesty tajomného stroskotanca Paula Saronea (John Voight), ktorý tu žije už niekoľko rokov. Jeho bohaté znalosti o indiánoch ich presvedčia, aby ho nasledovali. Ale len bezohľadný Sarone pozná skutočný cieľ ich cesty - už roky pátra po legendárnej dvanásťmetrovej anakonde, kvôli ktorej je ochotný obetovať kohokoľvek a čokoľvek... (TV Dajto)

HateBreeder

Dosti prumerny horor se zviratkem, ktery drzi nad vodou jedine krasna J.LO a celkem dobrej bastard v podani Jona Voighta. Anakonda nevypada spatne, ale objevuje se na scene tak casto, ze uz se nejen neleknete, ale zacnete se spise zajimat o okolni krajinu nez o hada. Herecke vykony nic moc, Jeniffer hraje jaks taks, ale myslim, ze do filmu nebyla obsazena aby neco hrala :) No a Voight hraje zas jednoho ze svych "zlych chlapku" ale nehraje ho spatne, jeho mrknuti okem je vskutku dabelske. No co se dejovosti tyce - docela dobra nuda, clovek se tu prestane bavit po pulce filmu, nema to tempo, ani se vam to nesnazi zabrnkat na nervy, proste nic spolecneho byt jen s naznakem Hororu. Film pusobi spise jako nejaky dokument o amazonske dzungli, ve ktere se skryva had, ktery je sice velky a zravy ale to je u nej tak nejak akceptabilni a normalni. Me tento film proste nenadchl a nebyt krasne Jennifer tak prijde i o druhou hvezdu. ()

Lucasion

Mystický kmen uprostřed Amazonky nikdo nikdy neviděl. Natáčecí štáb plný mladých lidí se vydává do jejich vod, aby kmen našel. Po chvíli potkávají zničenou loď a ztroskotance. Ztroskotanec Saron (Jon Voight) je zavede dál do divokých řek Amazonie. Příběh má jednoduchou zápletku, ale všichni jí chceme vidět. Všichni čekáme, až se tam několika metrový had objeví. Amazonka je ráj pro milovníky přírody. Zároveň to je ale sakra nebezpečné místo. Skupinka filmařů to bude mít možnost na vlastní kůži okusit. Film příjemné utíká, a i když se had objevuje skoro až v polovině filmu, tak přesto mě to docela bavilo. Efekty jsou někdy až příliš na oko a pár scén je vysloveně k smíchu. Přitom se ve filmu najdou známá jména a Anakonda jako taková mně bavila. Kdyby byl scénář trošku jinačí a nenatahoval ten nekonečný konec, tak by se mi to jistě líbilo více. (45 %) ()

Figu

Ale jo, s odstupem času přihazuju o hvězdu navíc, asi taky trochu skrz nostalgii. I když teda ten had v té době devadesátek nebyl ještě tak úplně top počítačově vymazlenej, kdy jednou je dlouhej, jak tejden před vejplatou, jindy zase stěží velikost užovky, tak to není zase takovej propadák, jak procenta naznačujou. Obsazení těžce béčkový, každopádně se anakondě nedivím, že šla po Jennifer, jelikož ta byla opravdu doslova k sežrání. 55% ()

Wacoslav1

Čistokrevný béčko v áčkovým hávu. Jasně je to kravina jak vyšitá, ale i tak mě to dost nízký hodnocení trochu zaráží. Co by jsme dneska za takovýhle monster horor s tak pěkně udělanou digitální anakondou dali. Danny Trejo zkape hned na začátku a na scénu přichází partička nadšených a vesměs otravných filmařů kterým nepřejete nic jinýho než, aby byli sežráni do jednoho. Teda snad s výjimkou Lopezky, která sice nikdy neuměla hrát a nehraje ani tady, ale aspoň se na ní v tý době dobře koukalo no a samozřejmě je tu démonický Voight který svou hereckou třídou strčí zbytek výpravy do kapsy. Ve finále trochu zamrzí SPOILER vysoký počet přeživších i když chápu, že Ice Cube by se tomu hadovi asi do žaludku nevešel. Aspoň, že na konci najdou kromě hladový anakondy i ty zpropadený Širišamy, když už kvůli tomu musela zařvat půlka štábu.65% ()

Dever

Soundtrack Randy Edelman: 1. Main Title [4:45] ,2. Watching and Waiting [4:43] ,3. Night Attack [2:47] ,4. This Must Be Heaven [1:39] ,5. Down River [2:43] ,6. Seduction [3:27] ,7. Travelogue [2:45] ,8. Baiting the Line [2:47] ,9. My Beautiful Anna... (conda) [2:54] ,10. The Totem's Sacred Ground [2:26] ,11. Sarone's Last Stand [3:00], ()

• Film je uveden v seznamu 100 Most Enjoyably Bad Movies Ever Made v knize THE OFFICIAL RAZZIE® MOVIE GUIDE od zakladatele "Golden Raspberry Award" Johna Wilsona. (PußyMagnet)
  • Tvůrci dali královně, kterou „ztvárnila“ samice anakondy, mírně červený nádech, aby vypadala ještě děsivěji. (Žralok)