Agent FBI Flynn (Samuel L. Jackson) je v akci. Musí dopravit z Havaje do Los Angeles důležitého svědka, který svým svědectvím pošle za mříže brutálního šéfa podsvětí. V devíti kilometrech nad zemí se na palubě letadla rozpoutá peklo v podobě záplavy jedovatých hadů. Agresivní plazi útočí na každého v dohledu. S pomocí losangeleského odborníka na plazy se Flynn stává vůdcem pasažérů v zoufalém boji o přežití. Na natáčení bylo použito 450 hadů, včetně sedmimetrové Krajty Tmavé. (oficiálny text distribútora)

genetique

Zmagorená štýlovosť v 60metrov dlhej plechovej rúre, osem kilometrov nad zemou. Had tu - had tam, od malých slizkých polmetrových zabijakov až po desaťmetrovú ľudožrútsku anakondu. Rovnako ako hadov však bolo aj nespočetne veľa hlášok, ktoré L.Jacksonovi šľahajú z úst s takým štýlom a výrazom v tvári ako nikomu inému. Občas trošku pritiahnuté za pačesy, na béčko trošku prepísknuté s minútami, ale celé to stálo za to. Ellis okrem slušnej akcie viac stavil na nechutnosť a odpor voči hadom a niektoré scény sú naozaj morbídne a nepríjemné, v niektorých scénach cítiť aj slušný béčkový horrorový nádych. 75%. ()

3DD!3

Možná spíš 3 a půl. Hodit hady do letadla je vážně správně ujetý nápad. Od chvíle kdy začnou hadi vylézat ze... ehm ze svých děr jsme svědky těch nejnechutnějších možných útoků hadů na člověka (kousanec do oka tady kupodivu, v porovnáním s jinými místy, působí vcelku normálně). K tomu dostáváme i pěknou reklamu na PlayStation, RedBull a surfovací prkna. Zábavné béčko s parádním Samuelem L. Jacksonem a partou naštvaných hadů v hlavní roli. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +různorodé postavy, hororová atmosféra, akční spád, slušně ozvučené -snad jen škoda, že zde není víc áčkových herců./// V podstatě úplně bezrpoblémovej, zajímavej akční snímek. V rámci béčkových filmů naprosto vyniká a víceméně neudělá ostudu ani v kinech. Film zaujme spoustou zajímavých a nápaditých scén. Snad by se slušelo říct vtipných, protože jsem se dost solidně bavil. Animace hadů nebyla moc dobrá, ale tak nějak to neřeším. Prostě jsem se bavil a to mi někdy stačí./// Celkem 81%/// ()

Wacoslav1

Už mám dost těch zasraných hadů v tom posraným letadle!!! Podle mě naprosto nepochopitelně podhodnocená pecka od mého velkého oblíbence Davida R Ellise (ať je mu země lehká) Jeho styl se dá poznat po celý film. Jenom škoda trochu pomalejšího rozjezdu a konce, ale jak začnou hadi útočit, tak je to neskutečnej masakr, naprosto mňamkový gore, výživný hlášky i neskutečně dokonale béčkový postavy a už jenom za ten námět by si to zasloužilo kurevsky větší hodnocení jo a Samuel L. Jackson je nějvětší motherfucker negerskej parchant v historii filmu. Takže co vám vadí bando kverulantů? Jo už vím je to zábavná béčková jízda, tak asi to.80% ()

Kaka

Nevšední akční jízda, která zaujme především nebývale přímočarým scénářem, který si jednoduše na nic nehraje a charizmatickým Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli. Jestli se na poli žánru dlouho neobjevil snímek, který by byl akční, rychlý, zábavný a ještě k tomu se nebral tak vážně, potažmo si dělal srandu sám ze sebe, potom jsou Hadi ta pravá volba. Spousta barevných hadů, spousta peprných scén, spousta seriózních hlášek. Atraktivně zobrazovaná letecká problematika (viz začátek) navodí příjemný úsměv, neboť není zase tak daleko od skutečné praxe, zatímco sedmimetrová krajta polikající jednoho z nejmenovaných byznysmanů přímo rozesměje. Slušná jednohubka, s možná až moc jednoduchým a odfláklým finišem v podobě přistání na letišti LAX. ()

• Nejslavnější hláška z filmu byla v televizní verzi cenzurována do poměrně bizarní podoby: „Enough is enough! I've had it with these monkey fighting snakes on this Monday-to-Friday plane! Everybody strap in. We're about to open some freaking windows.“ (L_O_U_S)
  • Snímek měl původně režírovat Ronny Yu (Freddy Vs. Jason, 2003), ale nakonec se neshodl s produkcí na výšce rozpočtu a ve hře byly též tzv. kreativní rozpory. (imro)
  • Když fandové začali psát petice proti změně názvu, režisér David R. Ellis zjistil, že natáčí kultovní film. (Siriuss)

Pomsta opeřeného hada

Pomsta opeřeného hada

09.05.2006

Věřte nebo ne, ale dějí se divné věci. Princ Charles začal nosit šaty lady Di, 90% blondýnek zmizelo nedlouho po premiéře Titanicu a v USA vznikl další fenomén. Ptáte-li se proč, řeknu netuším. Ptáte… (viac)