NCIS - Námorný vyšetrovací úrad

• Slovensko NCIS (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2024), 336 h 43 min (Minutáž: 40–87 min)

Sean Murray, Mark Harmon, David McCallum, Brian Dietzen, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Michael Weatherly, Cote de Pablo, Emily Wickersham (viac)

Producenti akčnej drámy z prostredia námornej kriminálnej polície, inšpirovaní seriálom JAG, ktorý pomaly stráca vo svete dych, sa rozhodli pre novú, dynamickejšiu a zatiaľ veľmi úspešnú verziu. Tím špeciálnych agentov, vedený skúseným, tvrdým vyšetrovateľom a vyjednávačom Leroy Jethro Gibbsom (Mark Harmon), je schopný riešiť zločiny, ktoré sú spáchané vo vojenskom námorníctve a námornej pechote, bez ohľadu na postavenie, či hodnosť. Napätie, akčnosť a dobré herecké výkony sú hlavné atribúty, vďaka ktorým seriál získal obrovskú divácku úspešnosť a televízne stanice ho zaraďujú do Prime Time.
V snahe presvedčivo zobraziť prostredie námorného vyšetrovacieho úradu, si autori pomohli skutočnou existenciou NCIS. Stretávali sa s agentmi NCIS, aby odpozorovali ich reálny život a mali prehľad o každodenných operáciách.
Herecké majstrovstvo a talent Marka Harmona bolo ocenené udelením ceny Emmy a jeho filmové úlohy mu priniesli niekoľko nominácií na udelenie Zlatého glóbusu. (oficiálny text distribútora)

Pidzey

NCIS je nejlepší vyšetřovacíšpionážní seriál jaký jsem viděl. I když se samotné vyšetřování nějak moc neliší od jiných podobných seriálů,je přeci jen nadupanější a napínavější než kdekoliv jinde a hlavně má něco co jiné vyšetřovanky nemaj. Totiš partu skvělých postav v čele s výborným Markem Harmonem ve své nejlepší roli. NCIS mě vždycky baví, ale nebaví mě zas tak kvůli vyšetřování. Baví mě kvůli vzájemnému kočkování mezi parťáky, slovní přestřelky Zivi s Tonym , Tonyho hlášky , bavím mě roztomilá Eby a Gibsovo pohlavkování a „supermanství“ a další malé či velké chuťovky které tento seriál nabízí. Kriminálky z vegas, nového yorku či miani se můžou jít vyprdět, tohle je král. ()

borec999

Ďalšia zo známych a úspešných krimináliek, ktorá ma podobne ako CSI obišla, a to najmä kvôli dokonale nevýrazným a nesympatickým hlavným postavám. Vlastne čo si spomínam, tak kedykoľvek som NCIS zbadal v TV tak som prepínal inam a keď som mu aj šancu náhodou dal, tak som z neho dvakrát nadšený nebol. U mňa slabota a 2* len za solídnu technickú stránku. 25% ()

Ichabod

Určitě lepší jak JAG, na kterém jsem ulétával jako HODNĚ mladý. Sympatičtí herci jako Sasha Alexander z Dawson´s creek nebo Lauren Holly s Mark Harmonem z Chicago hope a ti ostatní méně znamí herci si pochvalu zaslouží. Sice už je těch krimi seriálů opravdu moc, ale v době kdy je CSI k smíchu už asi naprosto všem je NCIS určitě lepší volbou. ()

kkarx

Můj nejoblíbenější tv-seriál hýři ostrovtipem a ani výměna jednoho z hlavních aktérů mu neuškodila. S lehkostí spojuje klasicky vedenou kriminálku a relativně novou CSI, vědátorství ale nezachází do extrémů aby mohlo začít nudit a často postava hlavního vyšetřovatele Gibbse takové rozprávky, které zachází až moc daleko zarazí, jelikož jeho postava je určitým způsobem odrazem divákova přání moc se v tom nešťourat. Tím se dostávám k dalšímu plus, a tím jsou hlavní hrdinové - do jednoho jsou charismatičtí a charakterově rozmanití. Každá postava má určité vlastnosti nebo schopnosti, které všem ostatním scházejí. Gibbs je vedoucí týmu, má největší zkušenosti s řešením případů i s bojem ve válce, vidí tak nějak skrz věci a dokáže si dobře domýšlet. Jeho hlavní předností je skvělá intuice. Dinoso je vtipný a řekl bych normální old-school vyšetřovatel, raději se spoléhací na klasické metody a vlastní nápady než na moderní fidlátka. Ziva, původně izraelská agentka MOSADu, je zdaleka nejtvrdší z celého týmu, vycvičená zabíjet. Abby je totálně ztřeštěná holka nicméně velmi schopná entusiastická laborantka a z celého týmu nejcitlivější a tak nějak nejlidštější. McGee je šprťák, zelenáč, přestudovaný PC maniak, jeho schopnosti reprezentují moderní svět a orientaci v něm. A pak je tu dvojice coronerů, postarší profesor Ducky - léty vyzrálý a zcela nejzkušenější člen přináší nadhled a klid do týmu a jeho naopak mladý učeň, který by svou povahou zapadl někam na střední školu. Nakonec je tu vedlejší postava (zbytečná a nesympatická) nadřízeného Gibbse, která ani v původních dílech nebyla. Já mám nejraději Dinosu, právě díky jeho vtípkům. Příběhy jsou originální, dostatečně versatilní i díky množství tématům, kterých se může děj dotýkat. Díky těmto kladům jsem ochotný odpustit i přehnaný patriotismus a neskrývaný obdiv k Izraeli (Izrael má tady stejnou ne-li dokonce větší váhu než USA!!!), i když v posledních viděných dílech byla i troch kritiky právě mosadu. (vyšetřovací metody, zkaženost hlavního představitele mosadu) ()

pugs

Môj druhý najobľúbenejší hraný seriál. Tvorcovia pochopili, že JAG je hovadina na n-tú, a premysleli ďaľší seriál z námornického prostredia. A ukončenie seriálu, vôbec nebolo na škodu, ale hlavne to prospelo. Nový tým, a hláškovací Gibbs sú najlepšie zážitky zo seriálov, aké som mal - a mám. Postavy sú takisto pekne vypracované a zamilujete si Abby! Znova moja osvedčená charakteristika:-) Gibbs - Šéf týmu. Za každú cenu drsný a vždy úspešný. Charakteristické sú hlavne jeho "zaucho". Anthony Dinozzo - Odviazaný pohoďák hláškujúci na všetky smery. Cassanova vo svojej práci. Jedna z najobľúbenejších postáv. Kate - ***SpoileR*** Odvážna agentka Gibbsovho týmu. V druhej séríí nečakane zomrela, a dlho ešte v seriáli chýbala, kým ju nenahradila rovnako skvelá Ziva. ***Koniec spoilerU***. McGee - Počítačový expert. Neodmysliteľná súčasť týmu od druhej série. Ďaľšia z postáv, ktorú si zamilujete. Snaží sa dostať do popredia tým, že píše knihu. Tony si z neho pravdaže z toho robí zábavu:-) Ziva - Agentka, ktorá nemá zľutovanie. Vycvičený zabijak. Do NCIS sa dostala do popredia, keď jej nevlastný brat Ari (spoiler) zabil Kate (/spoiler). Abby - Moja najobľúbenejšia postava úplne! Počítačový technik a laboratórna krysa, ktorá vyznáva gotiku. Príjemná postava, ktorá vzbudzuje v McGeem rešpekt:-) To bude hádam do tochto komentáru všetko, takže je to všetko, čo napíšem. Ku koncu už len 10/10 . ()

Galéria (3 442)

• Seriál se odehrává v prostředí Washingtonu, D.C. V některých dílech jsou narážky na zdejší místa (Georgetown, Hoboken, Brookland), ve skutečnosti se ale natáčelo v Santa Claritě. (noelcoward73)
  • Firma Dell sponzoruje všetky počítače a laptopy v každej sérii. (rador)
  • Timothy McGee (Sean Murray) měla být postava jen pro jednu epizodu v seriálu, ale nakonec se z něho stala stálá postava. (Katka189)