Každé město má svou historii, ale Tombstone se stalo legendou. Do arizonského města Tombstone, útočiště těch největších desperátů Divokého západu, přichází soudce Wyatt Earp, aby zde spolu se svými dvěma bratry a jejich rodinami začal nový život. Earp nechce zasahovat do záležitostí města, ale vlivem okolností je vtažen do krvavé přestřelky se zločinci v OK Corral. Když v boji zahyne jeden z jeho bratrů, Earp složí šerifskou přísahu a rozhodne se vyčistit město jednou pro vždycky. Podaří se mu zneškodnit mnohé zločince, ale jejich vůdce, nejrychlejší pistolník v celém okolí - Johny Ringo, pořád uniká. Earp ví, že Ringa ve střelbě nikdy nepřekoná, ale navzdory tomu bez váhání souhlasí s jeho výzvou na souboj ve dvojici. Zdá se, že o Earpově životě, jakož i osudu města Tombstone je rozhodnuto. Předem jasný průběh událostí však dostává trochu jiný směr, když do rozhodujícího duelu vstoupí Earpův přítel, hazardní hráč Doc Holliday (oficiálny text distribútora)

salalala

Prapodivný western s podivným scénářem. Přestřelek je tu málo, navíc jsou některé špatně natočené. Postavy se objevujou a mizí a někdy jsem ani nepobral jejich význam (příkladem budiž Jason Priestley) a hlavní záporáci se taky mění a ani finální bitva neni taková, jakou bych čekal, což může být i pozitivem. Wyatt Earp je tu spíš romantický hrdina, což Russelovi moc nesedí a jeho proměna v drsňáka mi připadala lehce komická. Nejlepší tu byl asi Val Kilmer, i když nepředváděl zázraky, tak v téhle společnosti mu to stačilo. Je to celkově moc dlouhé a takové nijaké. Chvíli to je zajímavé, chvíli zase nudné. Takže ve výsledku takové nic proti ničemu. Určitě existujou lepší, ale i horší filmy s Earpem. 60% ()

Lacike

Je to taká westernová stretávka tých najdrsnejších xichtov svojej doby. Bohužiaľ príbeh postáv na kladnej strane príliš zaujímavý nie je. Hlavne tá Wyattova romantická línia je otravná. Russell je tu dosť nesympatický, Elliott a Paxton sú nevýrazní a večne spotený Kilmer to sám neutiahne. Našťastie záporáci fungujú aj ako jednorozmerné figúrky. U mňa si film pre seba ukradol Michael Biehn ako najväčší drsniak a jeho špičkovanie s Kilmerom patrí k tomu najlepšiemu vo filme. Hneď po ňom ma najviac bavil zbabelec Stephne Lang, ktorý sa vďaka tomu zakaždým zo všetkého dostal. Takto by som mohol vymenovať všetkých, lebo čo xicht to hviezda. Snáď len Billy Boba som spoznal len po hlase, lebo je tu vyžratý jak prasa. Techniocká stránka je kvalitná, ale prestrelky sú len priemerné. Asi pretože mi tu chýba poriadna motivácia postáv na obidvoch stranách. To, že zlí sú proste zlí a dobrí sú dobrí a od určitej chvíli sa chcú všetci postrieľať, je málo. Napätie funguje len pri stretoch Kilmera a Biehna. Takže síce sa to nevlečie tak nekonečne ako Costnerova verzia, ale vo výsledku to je stále len mierny nadpriemer a na Eastwoodových nezmieriteľných sa to nechytá. 6/10. ()

salahadin

Westernová lahůdka nabízející na prérií zaprášeném podnose tu nejsympatičtější skvadru pistolníků, jakou si lze ve westernu představit - a to jak kladných, tak záporných! Parádní ukázka archaické filmařiny. A když do zvuku kulek hraje výtečný Bruce Broughton, nemám pomalu žádných výhrad. Val Kilmer si Doca Hollidaye neskutečně vychutnal. ()

MrCreosote

Western trapnější než kníry hlavních hrdinů, který skřípe už v obsazení hlavních rolí (Kurt Russell je jako Wyatt Earp neuvěřitelně mdlý a nevýrazný a Doc Holliday Vala Kilmera je snad jenom špatným vtipem) přes šílený scénář, kde postavy leckdy jednají jako troubové a nechají se v klidu odprásknout. Navíc přerod hlavního hrdiny v pomstychtivého zabijáka je totálně nevěrohodný a sentimentální závěr všemu nasazuje korunu. Pokud hledáte kvalitní zpracování oné mýtické přestřelky v O.K. Corralu, zhlédněte raději stejnojmenný film s Kirkem Douglasem a Burtem Lancasterem. ()

ArsenalEagle

V roli Wyatta mi prostě Costner seděl, ale ani Russell není špatný. Jeden z nejlepších westernů devadesátek. Kromě velmi dobře zpracovaného příběhu má film i spoustu dalších kladů. Spousta známých nebo později známý jmen, výbornou atmosféru a skvěle prokreslené postavy s výborným ztvárněním. A to už se dostávám k asi nejlepšímu z filmu. Doc v podání Val Kilmera, kterého jsem nikdy neměl zrovna rád a asi ani rád mít nebudu, ale zde pravděpodobně ztvárnil svou životní roli. Neuvěřitelně zahraný "tuberák" v jeho podání. ()

• Ve filmu jsou Virgil, Morgan a Wyatt ukázáni, jak přijíždí do Tombstone společně. Ve skutečnosti společně přijeli Wyatt, Virgil a James. Morgan byl v té době na cestě a brzy potom přijel i další bratr Warren. (liquido26)
  • Filmu na motivy příběhu Wyatta Earpa vzniklo hodně. Val Kilmer měl však to štěstí, že si zahrál obě hlavní postavy. Zatímco v tomto filmu si zahrál postavu Doca Holidaye, tak ve filmu Odplata Wyatta Earpa (2012) si zahrál samotného Wyatta Earpa. (Posheidon)
  • Podle Vala Kilmera trval Kevin Jarre na tom, aby herci v souladu s dobou, kdy se film odehrává, nosili tehdejší vlněné kostýmy. Během scény v Birdcage Theatre ukazoval, podle Kilmera, teploměr 134 stupňů Fahrenheita. Kilmer ze srandy naznačil, že to byl ten důvod, proč Holliday zabil tolik lidí: "Nosil v létě vlnu, na území Arizony a to z něj udělalo šílence." (liquido26)