V kasínu v Las Vegas poznává milionář John Gage Dianu a jejího muže, architekta Davida. Mladí manželé se ocitnou kvůli Davidově nezaměstnanosti ve finanční tísni a rozhodli se všechny peníze vsadit do hry. Bez úspěchu a proto i po určitém váhaní se rozhodli přijat Gageův návrh: milionář navrhl Davidovi za jednu noc s jeho ženou milión dolarů. Ráno po tom to už mezi Dianou a Davidem není takové jako kdysi. Přestože o předcházející noci nikdy nemluví, stojí stále mezi nimi jako zeď a dvojice se nakonec rozejde. Diana se začne scházet s Gageem a David utápí svůj žal v alkohole a sebelítosti. Manželé se přesto opět sejdou, protože Gage, který Dianu opravdu miluje se jí vzdá v prospěch jejího manžela... (oficiálny text distribútora)

Armin82

Robert Redford v roli sympatickýho miliardáře? Proč ne? Hodil se na to. Sice si nedokážu představit miliardáře s takovou normální povahou, ale budiž....je to přeci jen film...Demi zde opět hlavně čerpala ze svý sexy postavy, kterou v 90tých letech vystavovala defakto všude. Roli Harrelsona mohl zahrát kdokoliv, ten mi tam moc neseděl, ale tak to bejvá. Jakmile je ve filmu vícero hlavních rolí, ne každýmu to sedne. Film jako takový má zajímavej příběh, je poutavý a nenudí. Romantika není můj žánr, ale tohle bylo oukej. V rámci žánru slušnej nadprůměr ---->70% ()

kingik

Je třeba si otevřeně přiznat, že není moc velká pravděpodobnost, že narazíte na hodného milionáře, který za noc s vaší dívkou nabídne astronomickou sumu. Mladou dvojici, která na tom není finančně nejlépe, v kasínu Las Vegas takové štěstí potká. Navíc je to milionář s tváří Roberta Reforda. No, neberte to. Krásně kýčovité a krásně zahrané, především od decentně zestárlého Redforda. Zamilovaná dvojice Demi Moore a Woody Harrelson zůstala tak trochu v jeho stínu, ačkoliv zahrané to bylo od všech krásně. Než dojde na onen proklamovaný neslušný návrh, je film zajímavý, pěkně nasnímaný a očekávání od následujících téměř dvou hodin snad až příliš vysoká. Jejich naplnění kýčovitě zabarvený, romantický film, nakonec nedostál. Svůj podíl na tom nese i vlekoucí se děj s přibývajícími minutami. Škoda, dal se z toho vymáčknout o něco zajímavější film, ale i tak se to dá určitě vidět. Redford je charismatický milionář a ženská srdce nad ním budou plesat. Zbytek filmu jim bude připadat krásný a povedený. 60% ()

Hrabka

Film, který se snaží být dokonalý, ale příliš se mu to nedaří. Romantickým duším bude dopřána pravidelná dávka emocí. Pokud máte rádi romantiku ve spojení s Demi Moore a Robertem Redfordem, je to film pro vás. Nečekejte od něj ale něco excelentního, děj není nijak zvlášť výjimečný. 40% ()

Marek1991

Dosť obstojný film, možno až príliš cukrový, gýč to rozhodne nie je. Má to nádhernú hudbu, celkom slušnú psychológiu a zaujímavé vyvrcholenie, kde zistia, že manželstvo a láska sú niečo viac, niečo silnejšie než peniaze. Prvá polovica bola ozaj slušná vzhľadom na rozhádzanie svojich peňazí, neúspech vo svojom pracovnom obore, malo to niečo do seba. Tá druhá s výčitkami a polemizovaním bola ozaj divná. Najmä ma udivoval on, však sa dohodli, tak ju nemal viniť, avšak aj ona aj napriek dohode ho nemala takto podviesť, lebo manželstvo je niečo viac, avšak ani tu nehrajú na kresťanskú nótu, skôr na akúsi morálku. Nuda to rozhodne nebola, doplnili to typickými sexuálnymi trikmi, niekde bradavka, niekde zadoček, nejakým napätím, ktoré nasledovali slzy a hneď tu máme romantický "doják". Taktiež tento film mohol mať veľa verzií od superromantických po supervulgárne, no toto je taký celkom znesiteľný film. ()

Falko

Casto som premyslal nad tym, preco ma tento film v minulosti stale bavil aj napriek nizkemu hodnoteniu na CSFD a prisiel som pri poslednom pozreti na to, ze na vine je nielen herecka Demi Moore, ktoru som si oblubil uz v DUCHOVI (1990), dalej diskutabilna tema, kto by to za milion dolarov urobil alebo neurobil, ale hlavne krasna hudba Johna Barryho, ktory dokazal krasne skomponovat hudbu aj pri westerne TANEC S VLKMI (1990) alebo pre SPOMIENKY NA AFRIKU (1985). V kazdom pripade mi tento film zostane dlho v pamäti, ako film, ktory ma bavil a vzdy ma bude bavit aj napriek zdlhavosti niektorich dialogovych scen a zaveru, ktory mohol byt o nieco zaujimavejsi. Takze aby som to jednoducho vysvetlil, filmu davam 3 hviezdicky a stvrtu pridavam za hudbu. __________ Robert Redford - (John Gage) +++ Demi Moore - (Diana Murphy) +++ Woody Harrelson - (David Murphy) +++ Seymour Cassel - (Pán Shackleford) +++ Oliver Platt - (Jeremy) +++ Billy Bob Thornton - (Day Tripper) +++ Rip Taylor - (Pán Langford) +++ ()

• Do role Davida Murphyho byl zvažován Billy Baldwin. (rafix)
  • Původně byl film psán na tělo Tomu Cruisovi, Nicole Kidman a Warrenu Beatty. (don corleone)