Poslední díl Godzillí série. V tomto velkolepém zakončení proti sobě stojí skoro všechna monstra, která se v této sérii objevila. Godzilla, Minya, Anguirus, King Caesar, Ebirah, Kamacuras, Kumonga, Manda, Mothra, Rodan, Hedorah, Monster X a Kaiser Ghidorah. Zničí Zemi? (Spinosaurus)

kaylin

Ono by se skoro zdálo, že tohle jako tribut naprosto stačí, ale je potřeba si uvědomit, že Toho si skutečně dalo záležet na to, aby tenhle zatím poslední snímek skutečně stál za to. Ano, většina kaiju zde má sice relativně málo prostoru, ale to je vynahrazeno tím, že jejich souboje stojí za to, jsou napínavé a jsou zábavné. Ať už bojuje Gojira nebo někdo jiný, ty souboje jsou prostě nápadité. ()

movieband

Dokonalá zhýralost, které vévodí papundeklové efekty, chlapi v kostýmech monster a potřeba poslat si mozek na oběžnou dráhu. Na mě bylo místy akce až moc a působilo to dost utahaně. A bez čeho bych se fakt obešel bylo kugfu, které bylo už opravdu třešničkou na pomyslném dortu ujetosti. Monstra, kungfu, kýč, láska k béčkovosti a bezuzdné zábavě, ufo, a borec kapitán, co vypadá jako ruský hnědokabátník s černým knírem, místy tak i zní, a který vývojem své postavy pobaví asi stejně jako finální záběr na Godzillu, který je kýč jak bič. Nic tak šíleného jsem snad ještě neviděl. ()

darkrobyk

Třeskutý guláš, jehož zřejmě jediným cílem bylo přivést co nejvíce monster a pořádně jim provětrat faldy potom, co si zařádila po celém světě (chlouba Paříže, opera v Sydney nebo sopečný ostrov představují jen zlomky z jejich běsnění). Nechybí mutanti, vetřelci z oblíbené planety X a samozřejmě Godzilla, která má sice hokej v tom, proti komu vlastně bojuje, ale nakonec vše tak nějak dobře dopadne. Ocenil jsem kombinaci počítačových (nijak úžasných) a mechanických efektů. Latexová monstra a papundeklové mrakodrapy byly skvělou volbou. Výborná kamera dokáže i z mála vytlouci slušný vizuál a souboj Godzilly a Kaisera Ghidoraha je pověstnou třešničkou na pěkně splácaném a načančaném dortu. Pokud je divák fanoušek kaiju, nehledá logiku a mozkovou činnost sníží na minimum, musí si prostě tuhle vybíjenou užít na plné koule, nelze jinak. O šlapacím soundtracku snad ani nemluvě.... ()

Spinosaurus

Režisér Rjúhei Kitamura ukázal, že je správný blázen, a tak vzal nejen všechny Godzillí snímky, ale i další Hondovy snímky, přičemž obvzlášť při zmínce o Gorathovi jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou. Pro připomenutí - Gorath je obří slunce letící k zemi - ano i tohle tam určitý způsobem režisér narouboval. Dále do tohodle guláše přihodil pár moderních prvků, kung-fu, speciální efekty, pár novinek v podobě ozbrojené organizace a konečně vykradl Star Wars a Matrix. Nejsmutnější na tom je, že tahle zplácanina kupodivu funguje skoro ve všech směrech. Samozřejmě se to nedá brát vážně, ale ty mimozemšťani jsou tak béčkovitý, že se u toho prostě musíte bavit. I když hlavní padouch přehrává jak ďas. Kapitolou sama pro sebe jsou souboje monster. Opět jedna šílenost za druhou a opět jsem se u toho bavil. Najdeme zde skoro všechny a jako u mnoho jiných případů, i Minilla je zde naroubována snad pneumatickým kladivem. Godzilla je zde přesně taková, jakou si představuji. Nezničitelná, nemilosrdná. Důstojnější zakončení série snad být natočeno nemohlo. ()

JohnnyD

Zaslúžená odmena pre všetkých, ktorí vydržali pozerať tých 27(+1) dielov. Esencia toho, čo je Godzilla, tu je zjavnejšia ako vo všetkých post-Toho epizódach. Príbeh je síce ikstou variáciou na klasické mimozemské príbehy, no je dostatočne inovovaný a napínavý, takže ani zďaleka nenudí. A konečne je Godzilla hrdina! Navyše comeback kráľa monštier je bohovsky načasovaný až do polovice filmu. Čo by som vytkol, tak určite prepálenú minutáž (aspoň 15-20 minút by sa dalo vystrihnúť), až príliš zbesilý vizuál a priveľa scén s ľuďmi v záverečnej polhodinke. Špeciálne oceňujem megauberdrsňáka Dona Fryea, čoby japonskú víziu amerického akčného hrdinu. Ten chlapík by si zaslúžil vlastný spin-off! ()

• Oblek Godzilly vážil 30 kilogramů. (Terva)
  • Mimozemšťané z planety X se poprvé objevili ve filmu Godzilla - Útok z neznáma (1965), bitevní loď Gotengo je známá z filmu Atragon (1963) a fiktivní asteroid Gorath nese stejný název jako zbloudilé vesmírné těleso, ohrožující Zemi ve stejnojmenném filmu z roku 1962. Také tímto složil Rjúhei Kitamura poctu filmům společnosti Toho z éry „Showa“. (Israha)

Vlak plný masa

Vlak plný masa

04.04.2007

Bývalý fotbalista, mlátička z gangsterek Guye Ritchieho, popřípadě Juggernaut z třetích X-Menů Vinnie Jones nikdy neměl nouzi o role, které sice neoplývaly dialogy, ale přesto byly nadmíru šťavnaté.… (viac)