Červi

(neoficiálny názov)
  • Česko Třesavka (neoficiálny názov) (viac)

Bytový komplex SKILINER je moderní výdobytek infrastruktury s veškerým vybavením pro obyvatele.. Jsou to obchody s potravinami, butiky, prádelny,bary a bazény, a též zubařské ordinace a moderní klinika. Ale je tu i něco víc. Vynález šíleného parazitologa, který je toho názoru, že lidský druh ztrácí přirozené instinkty vlivem používání mozku. A tak geneticky vyrobí parazita, který má vliv na posílení základního lidského instinktu - lidské sexualty. Jako pokusného králíka si vybere svoji studentku. Infekce se šíří v obytném domě raketovou rychlostí. Může vedoucí lékař kliniky infekci zastavit? Lze vůbec něco dělat? (oficiálny text distribútora)

Zayl

Shivers je určitě kontroverzním snímkem. Mě osobně chytla myšlenka, kdy David Cronenberg inklinuje k člověku, na němž reflektuje parazitickou infekci, která v něm evokuje chtíč sexuálního pudu. Vytvořil tak parafrázi na společenský problém, respektive fenomén šíření pohlavních chorob. V tomto směru nemůžu nic vytknout, své poselství sdělil po formální stránce excelentně, nicméně si myslím, že Shivers by slušelo daleko více pseudo-dokumentární pojetí. Takhle to má tento atmosférický až lehce úchylný snímek za tři. ()

jojinecko

Shivers sú úchylným hororom, ale na druhej strane originálnym a svojským, Cronenberg mal/má svoj ksicht a trademark- ten sa nezaprie..Úplne inak sa na tento film pozerá po obsiahlom a zaujímavom dokumente making of, kde sa dozvieme za akých amatérskych podmienok film vznikal, že bez Shivers by možno kultový Alien nebol Alienom a pod. Cronenber pôsobí úplne seriózne, distingvovane a rozumne (až človek neverí, že ten dobráčisko dokáže tak fetišisticky natáčať tie svoje slizy, úchylky, nechutnosti a pod.:) Zaujímavý experiment (na tú dobu) zaujímavého človeka, hoci skôr pre silné žalúdky... ()

Padme_Anakin

Působivá, atmosférická a pro mě i značně tísnivá záležitost, Allan Kolman mě děsil, kdykoli se objevil na scéně, no a doktorovi v podání Paula Hamptona jsem samozřejmě fandila, aby z toho vyvázl bez úhony.. Zajímavý a výstižný komentář napsal už dávno přede mnou uživatel darkrobyk, tedy netřeba se více rozepisovat.. ()

Lima

Vzhledově něco mezi lejnem a červem napadá lidi v jednom bytovém komplexu a za pomocí přenesení infekce z nich dělá hostitele pro své potomky. Nakažení lidé se pak stávají agresivními šiřiteli infekce a napadají ostatní obyvatele domu. Pár opravdu nechutných scének, zdařilé gradovaný příběh, hustá hororová atmosféra. Ve výsledku film, který už nese známky typické cronenbergovské bezvýchodnosti a úchylnosti, znaky, díky nímž si tento film nezaměníte s jiným žánrově podobným snímkem. Na ty čtyři* to v pohodě stačí. ()

Tommy987

Šialený vedec vyvinie formu parazita, ktorý svojho hostiteľa nakazí nekončiacou sexuálnou agresiou. Toľko základná premisa filmu ako vytiahnutá z nejakého z-tkového sci-fi z 50-rokov - ujať sa toho taký Ed Wood, asi by to bol jeho najzábavnejší film. No my sme v rokoch 70-tych a toto je celovečerný debut neskôr skultovneného magora menom David Cronenberg, tak tu namiesto toho máme (ne)zdravo hnusný a zvrhlý horor s výbornou atmosférou, ktorý musel byť svojho času určite poriadnym shockerom a slabším žalúdkom ani dnes nemusí byť pri pozeraní všetko jedno. David vo svojich začiatkoch ešte nebol tak vyspelým a sústredeným rozprávačom, preto Shivers (a hlavne o dva roky mladší Rabid) pôsobí niekedy nekompaktne a chýba mu výrazná hlavná postava, ktorá by príbeh "ťahala", no hlavne za atmosféru, freudovsko-kafkovskú tematiku a politickú nekorektnosť si tých päť hviezd predsa len zaslúži. 9 / 10 ()

• Kanadský novinář Robert Fulford napadl film kritikou v národním magazínu "Saturday Night". Jelikož byl film částečně financován daňovým poplatníkem, Národní filmovou radou Kanady, prohlásil Fulford, že by měli vědět, jak špatný tento film je, když za něj zaplatili. Nejenže tento útok znesnadnil Cronenbergovi shánění prostředků na další průlomové filmy, ale také byl údajně kvůli poničené pověsti vystěhován ze svého bytu. (PußyMagnet)
  • Lynn Lowry byla do filmu obsazena kvůli jejím strašidelným očím a kvůli celkovému výrazu před kamerou. (PußyMagnet)
  • Pracovní název filmu byl Orgy of the Blood Parasites. (Zdroj: ČSFD)