Tvár smrti

• Česko Přání zabít 5 (viac)

Poslední část úspěšné série o muži, který se na vlastní pěst pustil do boje se zločinem.
Paul Kersey se vrací do New Yorku, aby se po osobní tragédii pokusil pokračovat v normálním životě se svou přítělkyní, módní návrhářkou Olivií. Tu však začne obtěžovat její exmanžel Tommy, brutální gangster. Když Tommyho kumpán Olivii zavraždí, Paul Kersey je připraven i přes varování policie pomstít její smrt. (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Já chci taky jeden míč na dálkové ovládání, milý Ježíšku (fuj žádnej Santa!). Budu si s ním hrát stejně, jako ten pán ve filmu a budu určitě moc hodný. Příští rok už bych poprosil o "Smith & Wesson Model 629 with 3" Barrel .44 magnum", abych mohl pomstít všechny vraždy ve městě a do dvou let vymýtím zlo z ulic! To ti slibuji, Charles. (pětkrát ochutnat stejnou zápletku už člověka nebaví tolik, jako napoprvé) ()

SeBig

Já si Kerseyho oblíbil a bavil mě každý dil od začátku do konce. To není jak ty slaboduchý nudný ukecaný rádoby akční filmy.. tady mě děj opravdu bavil a nic mi tam nevadilo. Bronsona zase nasrali a zabili mu přítelkyni a on opět střílí gangstery a Parks se role hajzla hodil náramě. Skvělý Kerseyho zbusoby zabíjení. Fakt pecka! ()

kaylin

Jeden se diví, že to série dotáhla až k pátému dílu, ale musím uznat, že jsem hodně rád, že to dál nezašlo. Už je to v podstatě o ničem a tvůrci se opakují, Paul Kersey je zde už opravdu jen nudnou postavou, která nemá tématu co dát. Ale to zabíjení je zde trikově docela dobře provedeno. Nebo alespoň průměrně. ()

LION-MR.T

Mafián. "OMLUV SE PÁNOVI!" Černoch Reggie. "NASERU MU DO HLAVY!" Michael Parks. "ALE NO TAK. KDYŽ ŘEKNEŠ NASRAT,VYČERPÁŠ TÍM CELOU SVOJÍ SLOVNÍ ZÁSOBU." Jiná dobrá hláška. Černoch Reggie. "TVOJE MATKA JE PÍČA!" Šup s hlavou do žehlícího stolu a následná kůlka do hlavy. Holt nástup 90.let je tady,hlášky se mi líbily ze všech dílů nejvíce. Jenže,Charles je tu evidentně pomalý než předchozím díle a ano to jde. Záporáci jsou dobří,hlavně Michael Parks boduje,ale holt nástup 90.let. Jsem rád,že nevznikla 6. ()

farmnf

Přání smrti pro tuto sérii je zejména Moje přání...aby už to ti kokoti netočili! Sedmdesátník Bronson si tu opět vyhlídne jednu moc pěknou třicítku, aby byla vzápětí podlými zloduchy mučena, zohavena a posléze zabita. Pak světe div se je zase nespokojen s americkou justicí a opět jde do sejfu, kde najde nějakou osumatřicítku a opět se ten pitomý kolotoč opakuje. Tentokrát se zahledí do čehokoliv co je na dálkové ovládání, např. mičuda, vysokozdvižný vozejk. Taky je to travič. Kolik jenom ten mexikánec sprovodil ze světa svých žen, milenek a známých od dílu 1 do dílu 5? Jsou to desítky mrtvol. Proto holky bacha, s takovými týpky se neseznamovat a hlavně nesouložit! Pohřeb ve středu! ()

• Hoci sa dej odohráva v New Yorku, väčšina scén sa natočila v Toronte. Predchádzajúce časti sérii sa väčšinou natáčali v reálnych lokáciách, no tento diel bol natočený hlavne v štúdiu. Všetky scény z továrne na šaty sa točili v štúdiu. (m.a.t.o.)