Loď duchov

• Česko Loď duchů (viac)

V Beringově moři je nalezena výletní loď, která je z dosud nevyjasněných příčin pohřešovaná od roku 1953. Nálezci se domluví, že si ji ponechají, což se později ukáže jako nejhorší rozhodnutí jejich života. Cestou do přístavu se totiž za podivných okolností začnou ztrácet členové posádky. Hrůza z neznámého nepřítele a boj o život promění jejich cestu v opravdové peklo. Vládcem opuštěné lodi je totiž starověký démon... (oficiálny text distribútora)

honajz

Docela to ujde. Úvod je poměrně šokující, prohlídka opuštěné lodi dostatečně mystická, Byrne tomu dává charisma, škoda jen těch digitálních triků, které ne vždy jsou zdařilé. Nic, co by si člověk pustil znovu, ale když to poběží v telce, proč ne? Ta závěrečná myšlenka a jakýsi cliffhanger mi přišel originální. A vlastně mi tentokrát bylo i těch duchů líto, tedy kromě těch zlých, co byli zlí i za živa. Slušná kamera, výprava a i herci docela ušli. Ale celkově to nezaujme až natolik, aby se to stalo mým oblíbeným filmem. ()

malylada

Tak od začátku jsem si říkal, jooo to my mohlo být dobrý, casting se mi líbil a mohl by se z toho vyklubat horor ze zajímavého a netradičního prostředí. Po čtyřiceti minutách mi bylo jasné,že jako horor to fungovat nebude a doufal jsem v napínavý triller.... No a nedostavilo se, od vykreslení pointy s příšernou hudbou se to začalo bortit jako domeček z karet. Nápady selhávaly až do nesmyslů. Docela škoda, potenciál na slušný horor to mělo..... 4/10 ()

MM_Ramone

Murphy je kapitán remorkéra Artic Warrior. Spolu so svojou posádkou sa živia tým, že na voľnom mori hľadajú staré, opustené lode. Jedného večera dostanú typ na slušný úlovok. V Beringovom mori objavia štyridsať rokov nezvestný taliansky, zaoceánsky parník. Je to obrovská, luxusná loď, ktorá sa stratila v roku 1962. Zdá sa, že im vynesie pekný balík peňazí. Lenže namiesto bohatstva im táto ich výprava prinesie hrôzu, des, strach a smrť. Vstúpili totiž na "Loď duchov". *** ()

D.Moore

Horůrek pro nepříliš náročné diváky. Opravdu skvělá a nezapomenutelná scéna přijde hned na začátku, pak se film různě potací a pokulhává, až doklopýtá k závěru. Příběh je klasická béčkovská duchařina - lehce zmodernizovaná profláklá historka, kterou si na kost prosolení mořští vlci v různých obměnách vykládají už bůhvíkolik generací. A aby toho nebylo málo, nese se v naivním duchu (hehe) mnou neoblíbeného seriálu Věřte, nevěřte. Má to slibné momenty (zmíněný úvod však nepřekonají) a rychle to uteče, takže nakonec proč ne. Dvě a půl. ()

Bauer

No vida! Nečekaně dobrý horor, který mně konečně děsil a občas mi běhal mráz po zádech. Výborně! Tohle se nestalo už hodně dlouho, aby se mi něco podobného stalo u hororu. Silně mi to připomínalo Bermudský trojůhelník s Lukem Perrym, avšak tento film je v mnoha ohledech lepší. Nepůsobí to tak, jako že je to určeno pouze na sobotní odpoledne na některé komerční televizi. Kdybych mohl vrátit čas na rok 2002, tak bych na to asi šel i do kin, jelikož jde o opravdu silně naprůměrný film. Dokonce jsou zde parádně krvavé scény. Hlavně začátek! To jsem skákal metr dvacet štěstím, protože puzzle z rozsekaných lidí to je prostě moje! Navíc dobré obsazení. Přemýšlím, jak je možné, aby byl někdo tak charismatický jako je Gabriel Byrne, ten si snad někde kupuje charisma jinak to není možné. Zbytek herecké "posádky" byl také dobrý, co se sympatií a hereckého výkonu týče. Hodně mně zaujala hudba od pro mně zcela neznámého Johnna Friggella. A samozřejmně za zmínku stojí i stopáž. Žádná nudná místa, žádné chození okolo horké kaše. Hned se jde na věc a hned v prvních minutách máme znát výtečnou atmosféru, kterou si snímek drží 83 minut (bez závěrečných titulků). Horor jak má být a já si jdu teď někam sehnat 13 duchů od Steva Becka, jelikož se zdá, že on to s duchy umí. ()

• Po nalezení parníku vyprávi kapitán remorkéru strašidelnou historku o lodi Mary Celeste. Říká, že loď opustila posádka a ta sama urazila7 tisíc mil, proplula Gibraltarem a doplula do Středozemního moře. Ve skutečnosti byla 4. 12. 1872 nalezena na širém oceánu a přes Gibraltar ji pak dopravili zcela nezáhadně její nálezci. (Stejšn)
  • Ve filmu zpěvačka Franchesca (Francesca Rettondini) používá českou pistoli CZ 75. Současně se však jedná o chybu, protože se děj snímku odehrává o mnoho let dříve, než se zbraň začala vyrábět. (Martyn.86)