Na plovárně

Marek Eben

Hudba:

Marek Eben

Účinkujú:

Marek Eben (moderátor), František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková (viac)

Televizní talk show Na plovárně se objevuje na obrazovce hlavního programu České televize už od roku 1998. První díly byly natočeny v prostorách zrekonstruované pražské "občanské plovárny" (odtud název). Poté se natáčení přesunulo do příjemného prostředí klubu Avion. Tady nalezl štáb plné pochopení, skvělé zázemí a klid pro práci. Natáčení plovárny není časově omezeno a po sestřihu jeho vysílací podoba činí cca 25 minut. Nejedná se o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku, ale o klidné a milé povídání se zajímavými lidmi z celého světa. Tato skutečnost je podepřena osobou hostitele, kterým je velká hvězda obrazovky České televize, pan Marek Eben. Marek je znám jako herec, muzikant a především jako TV presenter. Jeho milé, inteligentní a seriozní vystupování mu vyneslo nesmírnou popularitu a je hlavním důvodem skutečnosti, že za celou dobu trvání "plovárny" nabídnuté natáčení nikdo neodmítl. (oficiálny text distribútora)

Ricky_CZ

Jak všichni píší, záleží na hostech. Ale co je třeba hodnotit je to, jak to s nimi umí hostitel. A to je to, co se mi na Marku Ebenovi moc líbí. Ten entuziasmus, se kterým dokáže vést diskuzi na jakékoliv téma. Tak nějak se dostane do roviny věrohodného zpovědníka. A diskuze se stane nezvykle upřímnou a příjemnou...To mám rád :) ()

Skuby47

Marek Eben vede tento pořad s velkým taktem a úctou k pozvaným hostům. Souhlasím s těmi, kdo tvrdí, že je našim nejlepším současným moderátorem. Umí položit otázky takovým způsobem, že jsou pro diváka zajímavé a pro hosta příjemné. Díky své popularitě a solidnosti se mu daří získat do svého pořadu mimořádné osobnosti, které k nám do republiky přijíždějí, ať už z řad špičkových umělců či odborníků z různých profesí, a to dodává pořadu na pestrosti a atraktivitě. ()

Pítrs85

Asi nejlepší rallye jezdec Sebastien Loeb nedává rozhovory, nemá žurnály rád a raději za sebe nechá mluvit své výkony na silnici. Když jej tvůrci pořadu Na plovárně nakonec přemluvili, aby si s Ebenem tu slabou půlhodinku pokecal, po jejím skončení se ptal, proč už končí, že by si nejraději povídal dál a dál- myslím, že není nic výmluvnějšího. Marek Eben, se svojí výbornou angličtinou a především skvělou připraveností, vede rozhovory a podává otázky tak, že si dotazující nemusí připadat jako nějaký idiot, když se ho pořád ptají na to samé... ()

Zagros

Zřejmě nejkvalitnější „talk-show“ s nejlepším moderátorem u nás. Pestrá paleta hostů je za ty léta obdivuhodná a dalece přesahuje všechny ostatní naše podobné pořady dohromady. Marek Eben je jednoduše záruka kvality a jeho humor mi sedí skvěle. Dokáže diváka nejen pobavit, ale také poučit a především dokonale zaujmout i v rozhovoru s osobnostmi z oborů, o které bych jinak nezavadil. Viděl jsem mnoho desítek plováren. Někdy mě bavily víc, jindy méně, ale nikdy se nestalo, že bych se nedokoukal. Hned jsem dostal chuť na nějakou další, snad nám Plovárna ještě nějakou dobu vydrží a přinese mnoho dalších rozhovorů. ()

Crocuta

Nejlepší současná talk show v českých televizích - Marek Eben je noblesní inteligentní člověk, který vždycky umí se svými hosty komunikovat tak, že se nenudí nejen diváci, ale ani sami hosté. Díly s Liv Ullman, Robertem Redfordem nebo Suzanne Vega patří k tomu nejzajímavějšímu, co ČT poslední dobou divákům nabídla. ()

• Desítky let byl Ebenovým spolutvůrcem pořadu herec Petr Vacek, který překládal rozhovory zahraničních hostů do češtiny. (sator)
  • Televizní pořad získal svůj název podle nově zrekonstruované Občanské plovárny, kde se také natáčely první díly. Ačkoliv se pořad přesunul po několika dílech do klubu Avion, název mu zůstal stejný. (P. J. D.)
  • Několik desítek rozhovorů bylo vydáno knižně. Ve zvukové podobě na CD vyšly u vydavatelství Lotos. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)